wtorek, 11 lipca 2017

Kocyk dla psaNie da się ukryć, że rynek zoologiczny w Polsce ma się coraz lepiej. Sklepowe półki aż uginają się pod ciężarem rozmaitych akcesoriów dla naszych czworonożnych przyjaciół, bez których trudno byłoby się obejść. Pośród psich rekwizytów są i takie, które na pierwszy rzut oka wydają się całkiem zbędne. Przykład? Chociażby koc dla psa. Wielu psiarzy odpuszcza sobie jego zakup, gdy tymczasem ten niepozorny gadżet potrafi przydać się w niejednej sytuacji i znacznie ułatwić wspólne życie.

Koc dla psa – dlaczego warto go kupić?


Kocyk dla psa możemy wykorzystać, na przykład w roli legowiska. Naszemu pupilowi z pewnością spodoba się wylegiwanie na miękkim, ciepłym posłaniu, szczególnie jesienią czy zimną, gdy w naszych domach panują chłody. Pamiętajmy, że zwierzaki potrafią być takimi samymi zmarzluchami, jak my. Niskie temperatury najbardziej dają się we znaki czworonogom obdarzonym krótką, delikatną sierścią. To podszerstek chroni organizm zwierzaka przez utratą ciepła i nadmiernym wychłodzeniem. Gdy podszersteka brak, to my powinniśmy pomóc pupilowi przetrwać zimniejszą porę roku.

Koc dla psa sprawdzi się także, jako ochraniacz dla domowych sprzętów. Czworonogi uwielbiają wylegiwać się na kanapach, fotelach czy nawet naszych własnych łóżkach. Jeśli im na to pozwalamy, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć meble przed zniszczeniem lub zabrudzeniem. Wystarczy narzucić kocyk na łóżko czy kanapę, by uchronić ją przed plamami po brudnych łapach czy wszędobylską psią sierścią.

Jak jeszcze wykorzystać koc dla psa?


Koc dla czworonoga przyda nam się również w czasie wspólnej podróży. Z powodzeniem możemy wykorzystać go jako prowizoryczną matę samochodową. Wystarczy rozłożyć go na tylnym siedzeniu, a nie będziemy musieli martwić się zabrudzeniem czy zniszczeniem tapicerki. Kocyk warto mieć pod ręką również w innych środkach lokomocji, na przykład pociągach. Dzięki niemu nasz pupil nie będzie musiał spędzić całej podróży na podłodze. Miękki koc zapewni mu wygodę oraz dobrą izolację przed chłodem, kurzem i zarazkami.

Pamiętajmy też, że niektóre zwierzaki źle znoszą podróż. Nawet krótka przejażdżka samochodem do pobliskiej lecznicy weterynaryjnej wiąże się z dużym stresem. Przesiąknięty znajomymi, swojskimi zapachami kocyk możne znacznie złagodzić strach pupila oraz sprawić, że poczuje się pewniej i bezpiecznej.

Koce dla psów - rodzaje


Sklepy zoologiczne oferują całkiem duży wybór przeróżnych koców dla psów. Największą popularnością cieszą się klasyczne koce, wykonane z bawełny lub polaru. Ich odmianą są kocyki dwustronne, miękkie i przytulne po jednak stronie, a po drugiej twardsze, pokryte powłoką antypoślizgową i wodoodporną.

Na rynku znajdziemy też koce, które w rzeczywistości przypominają bardziej poduszkę lub matę. Tego typu produkty najlepiej sprawdzą się jako wypełnienie transportera, klatki albo kojca dla psa.

↓ MATA DLA PSA ↓Jeśli szukamy czegoś praktycznego, to dobrym rozwiązaniem są koce wykonane z nieco bardziej śliskich materiałów, do których nie przyczepia się psia sierść. Zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości, bez konieczności częstego prania.

Jaki powinien być koc dla psa?


Co wziąć pod uwagę wybierając koc dla psa? Przede wszystkim gabaryty zwierzaka. Kocyk powinien być na tyle duży, by zwierzak zmieścił się na nim cały i mógł wygodnie ułożyć do drzemki. Warto pamiętać, że jeśli koc ma nam służyć głównie jako narzuta na kanapę czy fotel, to powinien być odpowiednio większy.

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście wygoda czworonoga. Kocyk powinien być ciepły, miękki i przytulny, tak aby zwierzak lubił się na nim wylegiwać. Wybierzmy zatem produkt wykonany z delikatnego i przyjemnego w dotyku materiału. Sztuczne tworzywa mogą podrażniać skórę psa i powodować uczulenie. Istotna jest także jakość produktu. Zdecydowanie lepiej sięgać po takie, które wykażą odporność na zęby i pazury naszych ulubieńców.

↓ KOCYKI DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger