poniedziałek, 29 maja 2017

Koc dla psa


Psy od wieków towarzyszą człowiekowi, od niedawna jednak czworonożni pupile są pełnoprawnymi członkami naszych rodzin. Wielu z nas dokłada wszelkich starań, by domowi milusińscy czuli się naprawdę szczęśliwi. Koc dla psa nie jest artykułem pierwszej potrzeby. Z pewnością sprawi on jednak przyjemność zwierzakowi.


Ciepłe przykrycie dla psiego zmarzlucha


Zdarza się, że w naszych domach panują chłody. Czasem ziąb dopada nas zimą, często jednak zmagać musimy się z nim jesienią i wczesną wiosną, gdy przestajemy już ogrzewać mieszkania, a za oknem wciąż nie jest jeszcze gorąco. Zbyt niskie temperatury potrafią dać się we znaki nie tylko nam, ale i domowym zwierzakom. Szczególnie dotkliwie mogą odczuwać je krótkowłose psiaki. Pupilom niemogącym poszczycić się zbyt bujnym futrem, warto więc na ten czas przygotować ciepły kocyk.

Pamiętajmy o tym, że na marznięcie narażeni są również psi seniorzy. Ci, są znacznie bardziej wyczuleni na przeciągi i chłody, stąd ciepłe okrycie podsuwać możemy im nawet letnią nocą. W ten prosty sposób choć trochę uda nam się złagodzić związany z artretyzmem ból stawów.

Wykorzystaj koc dla psa w roli ochraniacza na meble


Domowi pupile często korzystają z naszych kanap i foteli. Jeśli zgadzamy się na to, by czworonóg wylegiwał się nie tylko na swym posłaniu, zabezpieczmy domowe sprzęty przed zniszczeniem. Z reguły w planach mamy, by meble służyły nam przez długie lata. Pies zamysł ten może jednak łatwo zniweczyć. Łapy naszego pupila, zwłaszcza tuż po spacerze, raczej nie grzeszą czystością. Co więcej, nawet jeśli regularnie szczotkujemy zwierzaka, to ten i tak codziennie pozostawia w mieszkaniu całkiem sporo sierści. Odpowiedniej wielkości koc dla psa idealnie osłoni kanapę. Znacznie łatwiej jest też wyprać taką narzutę niż zabierać się za czyszczenie tapicerki.

Koc dla psa – zaradczy środek na samotność


Niektóre czworonogi nie lubią zostawać same w domu, gdyż kiepsko radzą one sobie z rozłąką. Zdarza się więc, że my wychodzimy do pracy, a zwierzak buszować zaczyna po mieszkaniu w poszukiwaniu ubrań czy butów. W psim świecie ogromną rolę odgrywają zapachy. Po przesiąknięte naszą wonią rzeczy pies sięga zatem nie z czystej złośliwości, a z trudnej do opanowania tęsknoty. W takiej sytuacji koc dla psa wykorzystać możemy jako przynoszącą ukojenie maskotkę. Wystarczy, że ze świeżo wypranego koca wpierw skorzystamy sami, np. otulając się nim podczas wieczornego czytania książki. Taki skrawek materiału przesiąknięty naszym zapachem jest w stanie ukoić skołatane nerwy zwierzaka.

Jaki koc dla psa wybrać?


Domowi pupile raczej nie wykazują specjalnych preferencji co do wzorów i kolorów. Jeśli chodzi o te kwestie, to sięgać możemy po to, co nam samym przypada do gustu. Czworonogowi zdecydowanie bardziej zależeć będzie na tym, by okrycie jego okazało się naprawdę ciepłe, mięciutkie i przytulne.

Inną ważną sprawą jest wielkość wybranego przez nas koca. Jeśli używać zamierzamy go jako okrycia dla psa i narzuty na kanapę, zdecydować powinniśmy się na dwa osobne, różniące się rozmiarem egzemplarze. Pled na kanapę musi być duży – jako nocne przykrycie wersja taka okazać może się jednak nieco za ciężka.

↓ KOC DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger