poniedziałek, 8 maja 2017

Przysmaki dla szczeniaka


Domowe czworonogi uwielbiają dodatkowe przysmaki. Bonusowymi kąskami urozmaicającymi codzienną dietę z pewnością nie pogardzą również psie maluchy. Dobrze dobrane i serwowane w rozsądnych ilościach specjały mogą być ciekawym uzupełnieniem codziennego menu oraz znakomitą nagrodą dla psiaka. Wystarczy więc zachować umiar i postawić na zdrowe smakołyki.Żywieniowe wymagania szczeniaka


Dieta naszego domowego pupila zmieniać powinna się wraz z wiekiem zwierzaka. Szczególnie zadbać musimy o to, by w okresie rozwoju – a więc wówczas, gdy czworonóg jest jeszcze małym psiakiem – codzienne posiłki dostarczały mu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Podstawą menu psiego malucha jest karma dla szczeniaków. Produkt taki, jeśli tylko wybierzemy ten naprawdę dobrej jakości, w całości zaspokoi wszelkie żywieniowe wymagania naszego ulubieńca. W kwestii dodatkowych smakołyków zwróćmy uwagę na to, by nie stanowiły one więcej niż 5% dziennej dawki pożywienia.  Przysmaki dla szczeniaków mają być okazjonalną przekąską lub treningową nagrodą nie zaś częścią właściwej diety.[1]

To, jak długo pupil nasz korzystać powinien ze szczenięcego jadłospisu, zależy od rasy zwierzaka. Małe psiaki dojrzałość osiągają już w przeciągu 7 – 8 miesięcy. Tym większym zajmuje to nieco dłużej – psim gigantom nawet dwa lata. W razie wątpliwości sposób karmienia zawsze skonsultować warto z weterynarzem. 

↓ NATURALNE PRZYSMAKI DLA SZCZENIAKA ↓Karmienie szczeniaka – niezdrowe żywieniowe zwyczaje


W wieku szczenięcym kształtują się przyzwyczajenia naszego domowego pupila. Warto więc, również w kwestii dodatkowych przysmaków, zwrócić uwagę na to, czego uczymy zwierzaka. Część produktów z naszej własnej lodówki jak najbardziej nadaje się na przekąskę dla psiego malucha. Z całą pewnością nie powinniśmy jednak przyzwyczajać psa do jedzenia resztek ze stołu. Dla szczeniaka obiadowe pozostałości nie są pełnowartościowym i dobrze zbilansowanym posiłkiem. Specjałów takich, często bogatych w kalorie, unikać powinniśmy też w roli dodatkowych przekąsek.

Prawdziwą zmorą wielu właścicieli jest psiak nieustannie żebrzący przy stole. Domowe czworonogi to bystre i szybko uczące się stworzenia. Jeśli nie chcemy narażać się na takie uciążliwe problemu, nie podawajmy pupilowi kąsków wprost z własnego talerza. Wszystko, co jest przeznaczone na posiłek dla szczeniaka, wpierw trafić powinno do psiej miski.

Zdrowe przysmaki dla szczeniaka


Nawyki ze sklepów spożywczych dobrze jest wykorzystać również w sklepie zoologicznym. Zanim wybierzemy więc przysmak dla małego pupila, przeczytajmy etykietę. Karmienie malucha cukrem, pszenicą, na którą wielu domowych pupili jest uczulonych, specjałami bogatymi w chemiczne konserwanty i ulepszacze smaku po prostu nie ma sensu. Zadajmy więc sobie nieco trudu i poszukajmy jak najbardziej naturalnych smakołyków. Nawet popularne ciasteczka dla psów znacznie różnią się swym składem. Dobrej jakości gotowa przekąska dla psiego malucha będzie wspaniałą nagrodą. Ta, w której goszczą zakazane składniki, doprowadzić może zaś do problemów ze zdrowiem.

Wybierając przysmaki dla szczeniaka, pamiętajmy również o tym, że małe psiaki lubią robić użytek ze swych zębów. Dobrym sposobem na to, by meble, buty, poduszki czy inne przypadkowe rzeczy pozostały nienaruszone, jest znalezienie dla malucha innej, właściwszej przekąski. W roli tej wystąpić mogą np. żwacze lub płuca wołowe, suszone wieprzowe noski lub jelita czy królicze uszy. Tym podobnych naturalnych propozycji jest wiele. Wystarczy twardość i wielkość ich dobrze dobrać do możliwości zwierzaka.

↓ ŻWACZE WOŁOWE DLA SZCZENIAKA  ↓Owoce i warzywa w roli przekąski dla szczeniaka


Zdrowym specjałem, który znakomicie sprawdza się w roli gryzaka, jest też marchewka. Ta poza tym, że jest dość twarda, zawiera też witaminę A i K, potas, beta-karoten oraz błonnik. Ten ostatni w nadmiarze wywołać może niepożądane sensacje żołądkowe. Warto więc poprzestać na jednej niewielkiej marchewce dziennie.

Z warzyw zwierzakowi spokojnie serwowane mogą być też gotowane bataty, z owoców zaś jabłka, truskawki, banany, jagody, ananasy czy gruszki. Nowe specjały wprowadzajmy małymi kęsami. Przekąsek takich nie podawajmy też zbyte wiele, gdyż są one bogate w cukry.

↓ PRZYSMAKI DLA SZCZENIAKA ↓

Sklep Telekarma[1] http://pets.webmd.com/dogs/guide/puppy-food-types?page=3

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger