poniedziałek, 22 maja 2017

Pieluchy dla suczek

Mogłoby się wydawać, że zachowanie idealnej czystości w domu zamieszkiwanym przez czworonogi nie jest możliwe. Zdarza się, że właściciele zwierzaków muszą zmagać się nie tylko z sierścią czy odciskami psich łapek, ale także kałużami moczu. W takim wypadku niezbędny często okazuje się zakup odpowiednich akcesoriów higienicznych. Kiedy warto sięgnąć po pieluchy dla suczek?


Kiedy suczka potrzebuje pieluchy?


Suczki, podobnie jak psy, niejednokrotnie cierpią na schorzenia wywołujące wielomocz lub zwiększające częstotliwość oddawania moczu. Do takich chorób należą m.in. cukrzyca i zapalenie pęcherza. U suk dodatkowo nietrzymanie moczu może wystąpić jako jedno z powikłań po zabiegu sterylizacji. Tego typu przypadłość jest często wywołana niedoborem estrogenów –  powoduje on spadek napięcia mięśni zwieracza cewki moczowej i pęcherza. Jeśli zatem nasza pupilka przeszła zabieg sterylizacji, a w mieszkaniu regularnie zauważamy kropelki moczu, powinniśmy jak najszybciej udać się z nią do weterynarza. Konieczne będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Póki jednak problem nie zostanie całkowicie rozwiązany, możemy zaopatrzyć naszą podopieczną w pieluchy. Dzięki temu unikniemy ciągłego sprzątania mieszkania.

Chociaż suczki dużo rzadziej niż samce znaczą teren moczem, mogą brudzić w domu z powodu licznych problemów behawioralnych. Stany lękowe, stres, silne emocje –  to tylko niektóre z możliwych przyczyn. W takich przypadkach niezbędna jest terapia behawioralna pod okiem specjalisty. Bardzo ważne jest też  uniemożliwienie suczce praktykowania niewłaściwego zachowania, w czym pomocne mogą okazać się pieluchy.

↓ PIELUCHY DLA SUCZEK ↓Do nietrzymania moczu u suczek może dojść także na skutek naturalnych procesów starzenia. Organizm psich seniorek nie funkcjonuje już tak sprawnie, co odbija się także na pracy układu moczowego.  U części starszych suczek dochodzi też do zaniku prawidłowych nawyków higienicznych na skutek problemów z pamięcią.

U niewysterylizowanych suczek zwykle dwa razy w roku pojawia się cieczka. W tym okresie problemem bywają nie tylko psi absztyfikanci za wszelką cenę próbujący zyskać uwagę naszej pupilki. Oprócz tego kłopotliwe jest zabezpieczenie mieszkania przed krwawą wydzieliną wydostającą się z dróg rodnych suczki. Wiele osób kupuje dla swojej podopiecznej specjalne majtki. Alternatywnym rozwiązaniem jest wyposażenie ulubienicy w pieluchę.

Pampersy dla suki mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem w wielu kryzysowych sytuacjach. Nasza podopieczna ciężko choruje lub jest po operacji? Jesteśmy w podróży lub nie możemy wyjść z pupilką z innych powodów? Właśnie w takich przypadkach warto sięgnąć po jednorazowe pieluchy.

Czym odznaczają się pieluchy dla suczek?


Dla czworonogów nie nadają się standardowe pampersy dedykowane niemowlakom. Psiaki potrzebują pieluch przystosowanych do ich budowy anatomicznej. Nie wystarczy jednak, że zakupimy psi produkt – musimy bowiem zaopatrzyć się w pieluchy dopasowane do płci zwierzaka, a zatem w pieluchy dla suczek. Posiadają one specjalny otwór na ogon i wcięcia na nogi – dzięki czemu nie wywołują dyskomfortu podczas noszenia. Pieluchy dla suczek są ponadto elastyczne, bardzo chłonne i wyposażone w wygodne zapięcia. Wszystko to ma zwiększyć komfort naszej podopiecznej. Warto pamiętać, że pieluchy to prawie zawsze produkty jednorazowe.

Jak wybrać odpowiednie pieluchy dla suczki?


Suczki poszczególnych ras znacznie różnią się od siebie wielkością, a także budową. Zanim więc zakupimy pieluchy dla podopiecznej, musimy najpierw znać wymiary naszej ulubienicy. Wystarczy dokładnie zmierzyć obwód tułowia suczki. Nie powinniśmy mieć problemu z zakupem odpowiednich pieluch – dostępne są one bowiem w rozmiarach od XS aż do XL. Prawidłowo dobrana pielucha nie powinna przesuwać się ani spadać. Należy zwrócić uwagę także na to,  czy nie obciera bądź nie podrażnia skóry naszej pupilki.

↓ MAJTKI DLA SUCZEK NA CIECZKĘ ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger