poniedziałek, 15 maja 2017

Majtki dla psa


Majtki jako element psiej garderoby? Nie, to wcale nie ostatni krzyk mody, lecz często po prostu konieczność. Bielizna to przede wszystkim nieodłączny atrybut psich dam, które raz na jakiś czas zmagają się z cieczką. Warto jednak wiedzieć, że majtki dla czworonoga mogą przydać się także w wielu innych sytuacjach. Jaki model będzie najlepszy dla naszego pupila?


Majtki na cieczkę


Nasza zwykle spokojna pupilka z dnia na dzień stała się nerwowa i nienaturalnie pobudzona?  A może wręcz przeciwnie – wydaje się apatyczna i smutna? Jeśli dodatkowo zaobserwowaliśmy u niej krwawą wydzielinę z dróg rodnych, możemy być pewni – nasza ulubienica właśnie ma cieczkę. U większości suczek po raz pierwszy pojawia się ona około 7.-20. miesiąca życia i występuje regularnie około co pół roku. Najbardziej obfite krwawienie charakterystyczne jest dla pierwszej fazy cyklu płciowego suki (proestrus), która trwa 9 dni. W tym okresie czworonożne podopieczne częściej oddają mocz, aby za pomocą feromonów zwabić samce. Wydzielina z dróg rodnych, choć jaśniejsza i mniej obfita, występuje także podczas drugiej fazy cyklu (oestrus), która również trwa 9 dni. W tym czasie dochodzi do owulacji, a więc suczki są już gotowe do krycia.

Nie ulega wątpliwości, że cieczka to duże wyzwanie dla każdego właściciela czworonożnej pupilki. W tym czasie nie można spuścić z oka ulubienicy ani na moment. Dodatkowo trzeba chronić suczkę przed czworonożnymi adoratorami. Oprócz tych problemów dochodzi jeszcze jeden – konieczność zabezpieczenia mieszkania przed krwawą wydzieliną z dróg rodnych. Trudno nagle zakazać ulubienicy wylegiwania się na ulubionej kanapie czy dywanie. Można natomiast jako doraźną pomoc wykorzystać specjalne majtki na cieczkę. Dzięki nim nie będziemy skazani na uciążliwe sprzątanie mieszkania. Warto zadbać jednak o komfort podopiecznej i wybrać bieliznę starannie dopasowaną do jej potrzeb. Pamiętajmy też, że suczka nie może nosić majtek przez cały czas – musi mieć bowiem możliwość samodzielnego zadbania o swoją higienę.

↓ PIELUCHY NA CIECZKĘ DLA SUCZEK ↓Na co zwrócić uwagę, wybierając majtki dla suczki?


Majtki muszą być przede wszystkim wygodne dla naszej pupilki. Powinniśmy zatem sięgnąć po produkty dopasowane do psiej budowy anatomicznej – ze specjalnym otworem na ogon.  Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru bielizny. W tym celu należy oczywiście dokładnie zmierzyć obwód brzucha suczki. Dobrze też zdecydować się na majtki z regulowanym paskiem –można je starannie dopasować.  Warto także zwrócić uwagę na zapięcia. Majtki zapinane na rzepy są łatwe w zakładaniu, z kolei te z plastikowymi zapięciami gwarantują większą stabilność. Bardzo ważne jest, aby bielizna wykonana była z miękkiego i przewiewnego materiału (np. bawełny). Majtki w żadnym wypadku nie mogą odparzać suczki ani powodować dyskomfortu podczas noszenia.

Majtki dla suczki to produkt wielokrotnego użytku. Wymiany wymagają jedynie wkładki higieniczne, bieliznę możemy zaś łatwo wyprać w pralce. Właśnie dlatego wielu właścicieli szuka produktu, który będzie nie tylko praktyczny, ale również atrakcyjny wizualnie. Bez problemu możemy kupić majtki w najróżniejszych wzorach i kolorach, a także dobrać je do innych elementów psiej garderoby. Jeśli jednak wydaje nam się to zbędne i szukamy produktu jednorazowego, możemy sięgnąć po pieluchomajtki lub pieluchy dla suczek.

Majtki dla psów z problemami zdrowotnymi


Choć majtki przeznaczone są przede wszystkim dla suczek, które przechodzą cieczkę, mogą przydać się także w innych sytuacjach. Warto wiedzieć, że dla samców przeznaczony jest inny model bielizny, specjalnie dopasowany do ich budowy.

Kiedy majtki dla czworonoga bywają naprawdę przydatne? Z pewnością można je zastosować u psich seniorów lub czworonogów zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Przydać się mogą także po operacji, kiedy musimy zabezpieczyć ranę pupila przed wylizywaniem. Warto rozważyć ich zakup, jeśli psiak brudzi w domu z powodu zaburzeń behawioralnych. Pamiętajmy jednak, że bielizna na dłuższą metę nie rozwiązuje problemu, stanowi tylko chwilową pomoc. Każdy czworonóg, który oddaje mocz w domu, wymaga konsultacji weterynaryjnej lub behawioralnej.

↓ MAJTKI NA CIECZKĘ DLA SUCZEK ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger