czwartek, 30 marca 2017

Pieluchy dla psa


Jak okazuje się, psy mogą nosić pieluchy. W życiu naszych milusińskich zdarzają się sytuacje, w których wygodnie jest skorzystać z takiej pomocy. Oczywiście wszystkiego używać powinniśmy z rozwagą. Stosowanie pieluch dla psów podyktowane powinno więc być faktyczną potrzebą, nie zaś naszym wygodnictwem.


Kiedy psom mogą przydać się pieluchy?


Nie ukrywajmy – psy noszą pieluchy dla naszej, nie zaś własnej wygody. Rozwiązanie takie podyktowane jest przede wszystkim chęcią zadbania o porządek i higienę we własnym mieszkaniu. Pieluchy dla psa mogą być praktycznym i wygodnym wsparciem. Warto skorzystać z niego zwłaszcza, gdy pupil nasz jest schorowanym psim seniorem niemogącym utrzymać moczu. Opcja taka dobrze sprawdzi się też podczas cieczki u suczek, w trakcie dłuższego lotu samolotem, w okresie pooperacyjnej rekonwalescencji, a nawet w przypadku szczeniaków. Przy tych ostatnich najbardziej trzeba jednak uważać.


Czy szczeniaki mogą nosić pieluchy?


Na rynku są dostępne niewielkie pieluchy dla szczeniąt. Jeśli małego milusińskiego zabrać musimy ze sobą w podróż bądź na wizytę do obcego domu, takie koło ratunkowe sprawdzi się znakomicie. Psiak sam z siebie nie wie, gdzie załatwiać powinien swe podstawowe potrzeby. Niezbędny jest mu więc trening czystości. Nauka taka, wcale nie łatwa, nie może obyć się bez wpadek i potknięć. Decydując się na przyjęcie szczeniaka pod domową strzechę, liczyć powinniśmy się z małym zamieszaniem i choćby paroma plamami na dywanie. Mimo takiego ryzyka pieluchy dla szczeniaków mogą być tylko wsparciem, nie zaś środkiem zastępczym. Jeśli sami nie potrafimy nauczyć zwierzaka właściwego załatwiania swych potrzeb, o pomoc poprośmy weterynarza.

↓ PIELUCHY NA CIECZKĘ ↓Pieluchy dla psa a troska o higienę


Stosując pieluchy, szczególnie zadbać musimy o czystość i komfort naszego zwierzaka. Akcesoria te przystosowane są do absorpcji moczu, nie znaczy to jednak, że pies nasz przez wiele godzin nosić powinien przemoczony pampers. Pieluchy zmieniajmy często, najlepiej za każdym razem, gdy zostaną już raz użyte. Te przemoczone są dla psa nie tylko mało przyjemne, ale i mogą być niebezpieczne. Skóra pozostająca w kontakcie z moczem znacznie bardziej narażona jest na podrażnienia i infekcje.

W przypadku suczek z cieczką w ogóle nie ma potrzeby, by zwierzak nasz załatwiał się inaczej niż zazwyczaj. W tym wypadku pielucha zapobiegać ma plamom pozostawionym na fotelach, łóżku czy dywanie. Przed wyjściem na spacer możemy ją więc spokojnie ściągnąć.

Przy każdej zmianie pieluchy warto wnikliwym okiem przyjrzeć się naszemu milusińskiemu. Na psiej skórze, tak jak i u dzieci, mogą pojawiać się otarcia bądź odparzenia.

↓ PIELUCHY DLA PSA ↓Jakie pieluchy dla psa sprawdzą się najlepiej?


Pieluchy dostępne na rynku różnią się rozmiarem, krojem i chłonnością. Wszystkie te czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając opcję najlepszą dla naszego czworonoga. Przede wszystkim zmierzmy więc obwód psiego brzucha i zdecydujmy się na właściwą wielkość. Nie bez znaczenia jest też to, czy pieluchy służyć mają psu, czy suczce. Jak okazuje się, różnica w anatomicznej budowie ma kolosalne znaczenie! Psim seniorom i zwierzakom w podróży sprawmy z kolei wyjątkowo chłonny pampers.

Jaką wersję psiej pieluchy wybrać – tradycyjną czy jednorazową?


Podobnie jak w przypadku pieluch dla dzieci, pieluchy dla psów występują w dwóch zasadniczych odsłonach. Postawić możemy więc na pieluchę jednorazową bądź taką, którą możemy wyprać i wykorzystać ponownie. Wielokrotne modele materiałowe występują w rozmaitych wzorach i kolorach. Szczególnie do gustu przypadną one tym właścicielom, którzy lubią zatroszczyć się o środowisko.

↓ MAJTKI NA CIECZKĘ ↓

Sklep TelekarmaTekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger