środa, 22 marca 2017

Karmy holistyczne dla psów


Aby nasz czworonóg mógł zawsze cieszyć się dobrym samopoczuciem, nie wystarczy zadbać jedynie o ochronę pupila przed chorobami. Konieczne jest kompleksowe podejście do zdrowia zwierzaka. Nie jest bowiem niczym dziwnym, że zaburzenia w funkcjonowaniu jednego narządu mogą wpłynąć negatywnie na stan całego organizmu. Również gdy cierpi psia psychika, często pojawiają się choroby somatyczne. Właśnie dlatego warto bliżej poznać karmy holistyczne, które mają za zadanie wspomagać zdrowie czworonogów na wszystkich jego płaszczyznach.Główne założenia weterynarii holistycznej


Żywienie holistyczne jest jednym z elementów szerszej dziedziny, jaką jest weterynaria holistyczna. Zakłada ona traktowanie zwierzęcego organizmu jako jednej całości. Niemożliwe jest więc przywrócenie dobrego samopoczucia pupilowi, jeśli skupimy się jedynie na terapii obejmującej poszczególne narządy. Bez wątpienia, gdy pies choruje, cierpi bowiem na tym cały jego organizm. Co więcej, na stan zdrowia nie wpływa jedynie prawidłowe bądź nieprawidłowe funkcjonowanie organów, lecz także szereg innych czynników. Bardzo ważną rolę w powstawaniu chorób odgrywa psychika. Jeśli chcemy, by nasz pies był naprawdę zdrowy, musimy zatem zadbać o jego środowisko życia, zaspokoić wszystkie jego potrzeby (fizyczne i behawioralne) i ograniczyć stresy. Jednym z najważniejszych elementów kompleksowej opieki nad pupilem jest też prawidłowe żywienie – za pomocą karmy holistycznej.

Czym wyróżniają się pokarmy holistyczne?


Karmy holistyczne mają nie tylko dostarczyć psiakowi odpowiedniej dawki energii i składników odżywczych, ale również wspomagać cały organizm i chronić zwierzaka przed chorobami. Oczywiste jest więc, że pokarmy tego typu wyróżniają się najwyższą jakością. Składniki stosowane do produkcji muszą zawsze zostać starannie wyselekcjonowane. Najczęściej pochodzą z upraw ekologicznych. Zazwyczaj jako surowce stosowane są produkty lokalne. Jednocześnie bardzo istotne jest, aby wszystkie składniki były świeże i zachowały jak najwyższą wartość odżywczą. Z tego powodu karma holistyczna musi zostać wytworzona jak najszybciej od pozyskania surowców.  Także podczas obróbki technologicznej trzeba zastosować specjalne procedury, które zminimalizują starty wszelkich wartościowych substancji. 

Skład karm holistycznych


Żywienie holistyczne ma za zadanie wpływać pozytywnie na cały organizm czworonoga. Nic więc dziwnego, że składniki zawarte w karmach tego typu muszą być niezwykle różnorodne i tak dobrane, aby mogły się wzajemnie uzupełniać. Normą jest stosowanie kilku źródeł białka zwierzęcego i tłuszczów. Jednocześnie producenci dążą do ograniczenia zawartości węglowodanów. Produkty zazwyczaj pozbawione są komponentów potencjalnie alergennych, np. glutenu.  Co więcej, w pokarmach holistycznych stosuje się wyłącznie składniki naturalne. Nie znajdziemy w nich syntetycznych konserwantów i sztucznych barwników. Karmy tego typu są za to bogate w witaminy i przeciwutleniacze – wszystkie pochodzące z naturalnych źródeł, np. z owoców i warzyw. Nie brakuje w nich też substancji o właściwościach prozdrowotnych, m.in. ziół, probiotyków. Ponadto pokarmy holistyczne charakteryzują się wysoką przyswajalnością.

Kiedy warto zmienić zwykłą karmę dla psa na holistyczną?


Dieta holistyczna może poprawić samopoczucie niemal każdego czworonoga. Z powodzeniem zastąpi standardową karmę dla dorosłych psów. Zwrócić szczególną uwagę na pokarmy tego typu powinni jednak właściciele zwierzaków, które potrzebują specjalnego żywienie – to dobry wybór np. dla psich alergików. Żywienie holistyczne może też się sprawdzić u czworonogów, które cierpią na schorzenia o niejasnej etiologii lub choroby psychosomatyczne. Warto pamiętać, że karmy holistyczne są dostępne w wielu wariantach. Bez problemu znajdziemy więc produkty dedykowane psom w różnym wieku i cierpiącym z powodu różnych przypadłości.

↓ HOLISTYCZNA KARMA DLA PSA ↓
 
Sklep TelekarmaTekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

1 komentarz:

 1. hej
  Mój psiak Kazan odszedł za TM.
  Nie pomogłam mu na czas...
  Chciałam się pożegnać.
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger