poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Torba dla psa

Wydawać by się mogło, że torba podróżna znakomicie sprawdzi się w przypadku kotów, niekoniecznie zaś psiaków. Szczekające czworonogi potrafią sprawnie spacerować na smyczy i wykazują się zazwyczaj znacznie większym posłuszeństwem niż domowe mruczki. Wcale nie znaczy to jednak, że transporter nie jest im do niczego potrzebny.


Dla jakiego psa warto nabyć torbę?


Torby dla psiaków to akcesoria dedykowane małym zwierzakom. Jeśli waga naszego pupila nie przekracza 5 kilogramów, jak najbardziej zdecydować możemy się na taki zakup. Nawet najmniejsze psy posiadają oczywiście cztery łapy i z łatwością robią z nich użytek. Istnieją jednak sytuacje, w których torba okazuje się całkiem przydatny akcesorium.

Kiedy sprawdzi się torba dla psa?


Podróżując z małym milusińskim, koniecznie zadbać powinniśmy o jego bezpieczeństwo. Kwestia ta szczególnie nagląca staje się w zatłoczonych miejskich środkach transportu oraz na ruchliwych chodnikach. Dorosły chihuahua poszczycić może się wzrostem nieprzekraczającym 15 cm. W miejscach o dużym zagęszczeniu ludzi, takiego oseska całkiem przypadkiem można nadepnąć. Zarówno w autobusie, jak i wówczas, gdy przedrzeć próbujemy się do najbliższego parku, zwierzaka możemy po prostu wziąć na ręce. Znacznie wygodniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem jest jednak zarzucana na ramię torba dla psa.

Do centrów handlowych raczej nie wybieramy się ze zwierzakiem. Gdy jednak przy okazji spaceru, szybko załatwić chcemy jakąś niecierpiącą zwłoki sprawę, torba spieszy z pomocą. Również zaglądając do osiedlowego sklepu spożywczego, zamiast przywiązywać malucha przed wejściem, z łatwością zabrać będziemy mogli go do środka.

Wspólna podróż samolotem bywa stresująca zarówno dla właściciela, jak i dla psiaka. Duże zwierzaki lot odbyć muszą w luku bagażowym. Te mniejsze, których waga wraz z transporterem nie przekracza 8 kilogramów, spokojnie zabrać możemy jednak na pokład samolotu. Linie lotnicze jasno określają dopuszczalne warunki przewozu zwierząt. Czworonóg całą drogę spędzić musi w plastikowym transporterze bądź w torbie. Ta ostatnia opcja pozwoli nam wygodnie trzymać psiaka na kolanach oraz umożliwi głaskanie.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar psiej torby?


Torba dla psa nie może być ani za duża, ani za mała. Zbyt obszerny model sprawi, że zwierzak najzwyczajniej w świecie będzie ślizgał się w środku. Zbyt ciasna wersja z kolei w naszym maluchu będzie wywoływać poczucie dyskomfortu. Pies w swej torbie podróżnej musi spokojnie się położyć, nadmiar przestrzeni nie może skłaniać go jednak do szaleńczej zabawy. Jeśli ciężko nam dopasować rozmiar na oko, możemy po prostu chwycić za miarkę. Długość psa to odległość od nosa do ogona liczona w pozycji leżącej. Wysokość to odcinek od łap do głowy, tym razem skalkulowany na stojąco. Do pierwszego pomiaru warto dodać parę centymetrów wówczas, gdy nasz milusiński posiada szczególnie okazałe uszy. Jeśli pupil może w torbie swobodnie stanąć i okręcić się wokół własnej osi, wybrana wersja z pewnością nie będzie dla niego za mała.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając torbę dla psa?


Torba dla psa przede wszystkim zapewniać ma zwierzakowi bezpieczeństwo. Wybrany przez nas model powinien więc być starannie wykonany i zaopatrzony w porządne zapięcie. W sklepach odnajdziemy zarówno wersje przypominające torby na ramię, jak i takie, którym zdecydowanie bliżej jest do dziecięcych nosidełek czy turystycznych plecaków. Model spokojnie dopasować możemy do własnych upodobań. Zadbajmy jednak o to, by zaopatrzony był on w utwardzone dno i wentylacyjne siatki.

↓ TORBA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger