wtorek, 28 marca 2017

Rękawica do czesania psa


Odpowiednie akcesorium do czesania psiaka to podstawa. Wszystko zależy od rodzaju futra ulubieńca. W niektórych sytuacjach bardziej sprawdza się grzebień, w innych szczotka. Rękawica do czesania psa jest uniwersalnym gadżetem, doskonałym na każdą okazję. Pamiętajmy, że zabiegi pielęgnacyjne powinny się kojarzyć naszemu pupilowi z czymś przyjemnym, bo w przeciwnym razie każdorazowo zostaniemy zmuszeni do staczania z nim swojego rodzaju walki. To ani łatwe, ani przyjemne. Czesanie w żadnym wypadku nie powinno być stresem dla psiaka. Wręcz przeciwnie. To doskonały czas na pogłębienie z nim więzi, pieszczoty, a nawet elementy zabawy.


Jak wygląda rękawica do czesania psa?


Rękawica wygląda dosyć niepozornie. Zazwyczaj jest gumowa, ewentualnie materiałowa. Na wewnętrznej stronie ma specjalne „poletko”, które wygląda jak szczotka, tylko że dosyć szeroka i płaska. Bolce szczotki są plastikowe bądź metalowe, lekko zaokrąglone na końcach. Takie akcesorium wkładamy na dłoń jak zwykłą rękawiczkę. Jest bardzo praktyczna i przyjemna dla zwierzaka. Nie wywołuje takich skojarzeń jak grzebień, więc pupile z awersją do czesania o wiele lepiej na nią reagują. Wykonujemy nią takie ruchy, jakbyśmy głaskali zwierzaka. W ten sposób fundujemy mu masaż i jednocześnie walczymy ze skłębionym futrem.

Dlaczego rękawica do czesania psa to dobry wybór?


Rękawica jest doskonałym akcesorium do czesania naszego psiaka. Nie tylko doskonale radzi sobie ze wszystkimi kołtunami (i to właściwie bezboleśnie), ale pomaga też pozbyć się martwego naskórka i pobudza krążenie, co wpływa pozytywnie na kondycję i wzrost nowych włosów. Pamiętajmy tylko, ze w przypadku czworonogów z wyjątkowo długim futrem, sama rękawica to za mało. Potrzebujemy też szczotki albo grzebienia. Rękawica jednak dzięki specjalnemu kształtowi pozwala na połączenie pieszczot z zabiegiem pielęgnacyjnym, przez co naszemu zwierzakowi czesanie zacznie kojarzyć się z czymś przyjemnym i relaksującym. Dodatkowo rękawica zapewnia masaż całego ciała. Nie plącze sierści i pozwala na stopniowe wyczesywanie kołtunów warstwa po warstwie. Jest też niezwykle wygodna, bo nie wypada z ręki, nie ślizga się, właściwie zawsze ma dobry rozmiar. Dzięki niej możliwe jest usunięcie nie tylko martwych włosów, ale też zrogowaciałego naskórka, kurzu i różnych drobiazgów, które zaplątują się w sierść. Nabłyszcza i wzmacnia włókna włosowe. Nie elektryzuje futra i nie ma możliwości, żeby się złamała albo utknęła w sierści. Możemy jej również użyć do wygładzenia pokrywy włosowej na sam koniec czesania. Rękawica ma też ten plus, że dociera nawet do najmniejszych włosków, więc zapewnia gruntowną pielęgnację zwierzaka.

Jak czesać psa rękawicą?


Przede wszystkim czeszemy psa delikatnie. Szarpanie sierści i wyrywanie kołtunów to najgorszy z możliwych pomysłów. Jeśli nasz psiak ma wyjątkowo skłębione futro, warto pomóc sobie drugą ręką i przytrzymać sierść w taki sposób, żeby nie ciągnąć za skórę. Po drugie, nigdy nie czeszemy na mokro, bo nawet rękawica nie jest na tyle delikatna, żeby nie połamać kruchego, mokrego futra. W przypadku bardzo problematycznej sierści możemy nałożyć specjalną odżywkę lub serum nawet przed czesaniem na sucho. Zabieg szczotkowania wykonujemy zawsze od głowy do ogona, nigdy pod włos, zawsze z włosem. Jeśli nasz pupil jest długowłosy, zabiegi pielęgnacyjne warto wykonywać nawet codziennie. Dobrym pomysłem jest zawsze łączenie czesania z pieszczotami, a nawet zabawą. W ten sposób odstresujemy psiaka.

Rękawicy możemy używać również w trakcie kąpieli. Doskonale nadaje się do rozprowadzania szamponu.

Na co zwrócić uwagę, kiedy kupujemy rękawicę dla psa?


Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na rozstawienie i kształt wypustek do czesania. Muszą być nieco zaokrąglone, z odpowiednim rozstawem i do tego dobrze wyprofilowane. Najlepiej sprawdzić je palcem. W żadnym wypadku nie powinny kłuć. Rękawicę powinno się też dobrać rozmiarowo i koniecznie przymierzyć w domu (musi pasować na naszą dłoń). Warto wybrać uniwersalny kolor, chociaż oczywiście decyzja należy do nas. Ważne jest to, żebyśmy utrzymywali produkt w czystości i regularnie go myli, w przeciwnym bowiem wypadku zmieni się w siedlisko brudu i bakterii.

↓ GUMOWA RĘKAWICA DO CZESANIA PSA ↓

Sklep TelekarmaTekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger