niedziela, 27 lipca 2014

Najinteligentniejsze rasy psów

Najinteligentniejsze rasy psów
Wszystkie psy są wyjątkowe. Niektóre lepiej biegają, inne mają wyjątkowo czuły węch. Dzisiaj przedstawię Wam jednak czworonogi, które wyróżniają się swoją inteligencją.

Każdego psa można nauczyć wielu różnych komend i sztuczek. Istnieją jednak pupile, które są wyjątkowo pojętne – ich inteligencja pozwala im zrozumieć więcej niż przeciętnemu czworonogowi.

Ranking najinteligentniejszych psów


 1. Border Collie - Border Collie należą do psów o wysokiej inteligencji. Są bystre, szybko się uczą oraz charakteryzują się dużą wytrzymałością. Lubią wysiłek. Są przyjazne i nieagresywne. Świetnie dogadują się z dziećmi oraz innymi zwierzętami. Nie sprawiają większych problemów wychowawczych. Nie są stworzone do życia w ciasnym mieszkaniu. Najlepiej czują się na świeżym powietrzu.
 2. Pudel - bardzo łatwo przyswajają wszelkie nowe informacje i szybko uczą się komend. Pudle są znane z lojalności – jeśli przywiążą się do osoby lub do rodziny, bronią bliskich za wszelką cenę. Dobrze dogadują się z dziećmi. Nie są z natury agresywne.
 3. Owczarek Niemiecki - psy tej rasy są z natury spokojne. Bardzo przywiązują się do swojego właściciela i są wstanie wskoczyć za nim w ogień. Świetnie dogadują się z dziećmi, co czyni je dobrymi psami rodzinnymi. Są podatne na tresurę. Należy jednak uczęszczać na nią od wieku szczenięcego, ponieważ źle wychowany Owczarek może być agresywny oraz niebezpieczny.
 4. Golden Retriever – psy tej rasy pełnią rolę idealnych myśliwych. Odznaczają się wyjątkową inteligencją, bardzo dobrym węchem, są odporne na przeróżne warunki pogodowe i uwielbiają pływać. Psy te również kochają aportować i niesamowicie umiejętnie i delikatnie obchodzą się ze schwytaną zdobyczą.
 5. Doberman - są średniej wielkości, silne i dobrze umięśnione. Mimo opinii agresywnych, dobrze prowadzone świetnie nadają się na czworonogi rodzinne, obronne oraz do towarzystwa. Jeśli właściciel będzie odpowiednio szkolił pupila tej rasy, uzyska oddanego i cudownego członka swojej rodziny.

Dalsze miejsca na liście zajmują:

6. Owczarek Szetlandzki
7. Labrador Retriever
8. Spaniel Kontynentalny Miniaturowy
9. Rottweiler
10. Australian Cattle Dog
11. Welsh Corgi Pembroke
12. Schnauzer Miniaturowy
13. Angielski Springer Spaniel
14. Owczarek Belgijski Tervueren
15. Shipperke
16. Owczarek Szkocki Collie
17. Keeshond
18. Niemiecki Wyżeł Krótkowłosy
19. Angielski Cocker Spaniel
20. Spaniel Bretoński

1 komentarz:

 1. Najmadrzejszy pies jakiego mialam to byl Australian Sheppard. Uczyl sie bluskawicznie i blyszczal w swojej szkole (na 8 kursow dostal 6 niebieskich wstazek, Best in Class). Niestety nie ma go juz z nami.
  Teraz mam Border Collie, rasowa z amerykanskiej chodowli i dlugim rodowodem, ale niestety nie jest to najinteligentiejszy pies. Ona sie wszystkiego boi, wiec nie ma mowy a trenowaniu, bo po prostu kladzie sie na grzbiecie i nic nie robi. Protestuje natomiast (w sposob dosc agresywny), gdy kaze sie jej wykonywac komondy, ktorych nie lubi. Ona je wykona, ale z warkotem lub szczerzeniem zebow. Oczywiscie nie tolerujemy tych zachowan i jest karcone (nie bita) za kazde takie zachowanie, ale to niewiele pomaga.
  Oczywiscie biorac do domu psa typu Border Collie lub Australian Sheppard trzeba sie liczyc z tym, ze wymagaja one duzo biegania i spacer na smyczy na pewno im nie wystarczy. Moj biega przynajmniej 2 razy dziennie po pol godziny (przynoszac pileczke).

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger