wtorek, 22 lipca 2014

Jak urozmaicić psu letnie dni

Jak urozmaicić psu letnie dni
W wakacje często musimy zostać w domu. Upalne dni w mieszkaniu nie zawsze są ciekawe i zaczynamy się nudzić. Tak samo jest z psami. Pamiętajmy więc, by zapewnić im choć odrobinę rozrywki.

  1. Jeśli Twój pies spędza większość czasu na zewnątrz, w ogrodzie, wypełnij wodą dziecięcy basenik i umieść go w cieniu. Dzięki temu pupil będzie mógł się ochłodzić, ale nie tylko – pluskanie się w wodzie sprawi mu wielką frajdę.
  2. Jeśli w wakacje całymi dniami pracujesz i zostawiasz pieska w domu, postaraj się zapewnić mu rozrywkę. Możesz przygotować mu koga – gumową kość z ochładzającym środkiem. Do środka wsadź biały serek, a dziurki zaklej dżemem również bez cukru. Tak przygotowaną kość włóż do zamrażarki do momentu aż całość się zmrozi. Następnie podaj psu. Zjedzenie zawartości koga może zająć psu nawet kilka godzin.
  3. W bardzo gorące dni zamień suchą karmę na mokrą. Jeśli nie chcesz jednak kupować psu gotowego, mokrego pokarmu z puszki, możesz sam przygotować je w domu. Ugotuj rosołek, ale bez przypraw. Odstaw na do momentu aż ostygnie. Następnie dodaj do suchej karmy i podaj pieskowi. Możesz również ugotować pupilowi ryż z mięsem. Takie jedzenie pomoże psu przetrwać upały, ale również sprawi mu ogromną przyjemność, bo będzie odstępstwem od rutyny.
  4. Jeśli piesek spędza większość upalnych dni w mieszkaniu, otwórz okna i włącz wiatraki. Możesz również zakupić mu matę chłodzącą. Dzięki niej pupil będzie mógł się ochłodzić jak tylko przyjdzie mu na to ochota.
  5. Postaraj się zabrać psa nad kąpielisko. Zabierz ze sobą parasolkę, zabawki, kocyk, świeżą wodę i jedzenie dla psa. Tak przygotowany możesz bawić się z pupilem kilka godzin. Pozwól psu popluskać się wodzie – dla niego jest to największa przyjemność. Pamiętaj tylko, by po zabawie w kąpielisku, czworonóg położył się w cieniu – inaczej może on dostać udaru słonecznego.
  6. Jeśli zabieracie pupila ze sobą na urlop, dajcie mu również z niego korzystać. Nie zamykajcie go w pokoju hotelowym na cały dzień. Oczywiście, w największe upały nie zabierajcie go na spacery po betonie. Pamiętajcie jednak, że czworonóg, tak jak i wy, musi załatwiać swoje sprawy. Zabierajcie go więc na spacer w momencie, gdy na zewnątrz nie jest już tak gorąco. Jak już wyjdziecie z pupilem, wykorzystajcie ten czas na zabawy. Świetnym pomysłem jest jazda z psem na rolkach. Wystarczy, że będziecie mieli szelki dla psa, smycz no i oczywiście rolki. Przez pierwsze kilka razy może być ciężko – czworonóg może się szybko rozpraszać, skakać na Ciebie lub nie chcieć biegać. Ale nie martw się – wystarczy kilka wyjść, a pupil przyzwyczai się do nowej zabawy.
  7. Jeśli jeździcie łowić ryby, zabierzcie ze sobą pupila. Dla niego największą frajdą jest to, że może spędzić czas ze swoim ukochanym właścicielem – nieważne, że przez parę godzin będzie tylko siedział i patrzył na wodę.
  8. Zabierzcie psa na spacer po górach. Nie dość, że się porządnie wybiega i zmęczy, to jeszcze spędzi z Wami czas. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger