czwartek, 22 maja 2014

Ubezpieczenie dla psa

Ubezpieczenie dla psa
W Polsce ludzie ubezpieczają swoje domy, samochody lub zdrowie. Jeszcze parę lat temu nie istniało żadne zabezpieczenie dla osób posiadających psy. Na szczęście, naprzeciw wymaganiom wyszło parę towarzystw ubezpieczeniowych, które w swojej ofercie znalazły miejsce dla czworonogów.

Kupując psa musimy przygotować się na wiele wydatków – karma, wizyty u weterynarza, smycz, kaganiec, miski na jedzenie oraz wodę i wiele innych. A co w przypadku, gdy naszemu psu stanie się coś złego, np. zostanie potrącony przez samochód lub pogryziony przez innego czworonoga? W przypadku takich obrażeń koszty leczenia mogą być bardzo wysokie, a nie każdego z nas stać na to, by jednorazowo wydać 300 złotych. Co jeśli nasz pies kogoś pogryzie i wyrządzi uszczerbek na czyimś zdrowiu? Odpowiedzią na takie dylematy jest ubezpieczenie dla psa.

Oferty ubezpieczeń dla psa


Na naszym rynku istnieje parę towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują ubezpieczenie dla czworonogów. Większość z nich ma dosyć podobne oferty. Oferują one:

  • gwarancję zwrotu kosztów leczenia, które są następstwem nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku – zazwyczaj nie przekraczają one 10 proc. sumy ubezpieczenia,
  • gwarancję zwrotu kosztów w przypadku nagłej śmierci psa lub wydatków poniesionych na wskutek koniecznego uśpienia czworonoga – zazwyczaj sięgają one 5 proc. sumy ubezpieczenia,
  • gwarancję zwrotu ok. 5 proc. z sumy ubezpieczenia w przypadku pochowania czworonoga,
  • gwarancję zwrotu ok. 0,5 proc. z całej sumy ubezpieczenia w przypadku, gdy pies wyrządzi szkodę osobie trzeciej lub innemu zwierzęciu,
  • gwarancję zwrotu kosztów w przypadku wyrządzenia szkody materialnej osoby trzeciej,
  • gwarancję zwrotu kosztów w przypadku spowodowaniu wypadku przez czworonoga,
  • gwarancję ochrony prawnej i doradztwa w przypadku naruszenia prawa.

Istnieje również polisa, która w przypadku, gdy właściciel psa trafi do szpitala w wyniku nagłej choroby, gwarantuje znalezienie opieki i pokrycie jej wszystkich kosztów. Na rynku dostępna jest również oferta, która gwarantuje zwrot kosztów dojazdu weterynarza do domu w przypadku, gdy pies nie jest zdolny do jazdy samochodem. 

Wysokość składki waha się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Największa wynosi 2000 zł rocznie, a najniższa 50 zł rocznie.

Warto więc zainwestować w ubezpieczenie dla psa. Miesięczna składka nie jest wysoka, a korzyści są ogromne. Zanim postanowicie zabezpieczyć swojego czworonoga i siebie, przejrzyjcie wszystkie oferty. Możecie je znaleźć w internecie. Zajmie Wam to jedynie kilka minut!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger