niedziela, 2 lutego 2014

Karmienie psów wybrednych

Karmienie psów wybrednych

Dlaczego nasze psiaki nie chcą czasami jeść, podawanej im przez nas karmy? Co nimi kieruje? Dlaczego nie mają takiego apetytu, jak wcześniej? Na te pytania postaram się Wam odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.


Dlaczego pies jest wybredny


Z pewnością są wśród Was osoby, które mają właśnie taki problem. Podajecie psu kompletną, pełnowartościową karmę, do tej pory pupil zjadał ją bez mrugnięcia okiem, a nagle nie chce jej już nawet tknąć. Zastanawiacie się, co jest tego przyczyną, czy karma przestała mu smakować, a może znudziła mu się i psiak potrzebuje zmiany, różnorodności. Najczęściej odpowiedź jest jednak inna, ale bardzo prosta - sami do tego doprowadziliście. Jak? Dając psu resztki ze stołu, różne smakołyki, które są dużo bardziej atrakcyjne od jakiejś tam gotowej suchej karmy. Pies, wiedząc, że może dostać takie pyszności, przestaje jeść karmę i liczy na to, że zamiast niej, w misce pojawi się w końcu jakiś smakowity kąsek. 

Jak oduczyć psa bycia wybrednym


Przede wszystkim, należy zaprzestać podawania psu jakichkolwiek resztek ze stołu. Pies powinien mieć stałą porę posiłku, jeść to, co mu podamy i koniec. Niestety, jeśli już doprowadziliśmy do momentu, w którym nasz pies nie chce jeść suchej karmy, musimy się trochę pomęczyć, by wrócić do normalności. Z tym u niektórych osób jest ciężko. Potrzebna jest bowiem konsekwencja w działaniu. Jeśli nasz pies nie chce jeść, to trudno, niech nie je. W porze posiłku, postawmy miskę z jedzeniem, dajmy pupilowi pół godziny i zabierzmy miskę. Kiedy nadejdzie następna pora posiłku, zróbmy to samo. Pies w końcu zrozumie, że nie ma na co liczyć, jest tylko karma i albo ją zje albo będzie chodził głodny. Uwierzcie mi, na pewno w końcu przestanie wybrzydzać i zje to, co będzie miał w misce, tylko musicie być silni i wytrwali. To nie jest katowanie zwierzęcia. Pies dostaje posiłki, a od niego tylko zależy, kiedy postanowi zjeść to mało atrakcyjne dla niego w tym momencie jedzenie. 

Karmy dla psów wybrednych


Często zdarza się, że psy starsze mają mniejszy apetyt i, ze względu na osłabienie zmysłów smaku i węchu, stają się nieco wybredne. Trzeba uważać, by nie traciły wówczas za bardzo na wadze, dlatego można wypróbować w takiej sytuacji jakąś karmę, przeznaczoną właśnie dla psów wybrednych. Karmy dla psów wybrednych zawierają specjalne składniki aromatyczne, dzięki którym pokarm staje się bardziej atrakcyjny dla psa. Karmę dla psów wybrednych można też podawać psiakom, które od samego początku swojego życia są wybredne i ciężko znaleźć pokarm, który w końcu by im zasmakował (zazwyczaj jednak wystarczy wypróbować metodę "na przeczekanie" i zaczekać aż szkrab zacznie jeść to, co dostaje).

Jeśli psiak nie chce jeść, być może trzeba odwiedzić weterynarza


Czasami pies, mimo że do tej pory jadł normalnie, nie dostawał żadnych resztek i smakołyków, a jedynie kompletną, pełnowartościową karmę, którą pochłaniał aż mu się uszy trzęsły, przestaje jeść. Jeśli dodatkowo np. wymiotuje, czy jest osowiały, powinniśmy jak najszybciej udać się do weterynarza, ponieważ prawdopodobnie są to objawy jakiejś choroby, a nie oznaki bycia wybrednym.


↓ KARMA DLA PSÓW WYBREDNYCH ↓

Sklep TelekarmaZdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger