wtorek, 18 lutego 2014

Eko kosmetyki dla psów

Eko-kosmetyki-dla-psów
Dzisiaj opowiem Wam o eko kosmetykach dla psów. Mimo wysokiej ceny, stają się one coraz bardziej popularne.

Wielu ludzi dba o środowisko i chce, by kosmetyki, których używają, były ekologiczne. Nie tylko jeśli chodzi o produkty dla siebie, ale również o te dla swoich pupili. Niestety, nie są one tanie. Mimo tego, ich popularność rośnie z dnia na dzień, a właściciele czworonogów bardzo cenią sobie ich działanie.


Główne składniki eko kosmetyków dla psów


Kosmetyki ekologiczne dla psów zawierają składniki, które są naturalne oraz nie wywołują ostrych reakcji alergicznych. Oto niektóre z nich:

  • mleko,
  • olej jojoba,
  • wyciąg z płatków owsianych, cytryny, trawy cytrynowej, lawendy, oregano, goździków, rumianku, bazylii, tymianku, drzewa herbacianego, buraka, kokosa,
  • miód.

Używanie eko kosmetyków niesie ze sobą wiele korzyści. Są one bowiem tworzone po to, by w naturalny sposób wspomagać zdrowie pupila. Ważne jest to, że nie wywołują one alergii, ponieważ nie posiadają konserwantów, substancji zapachowych oraz sztucznych barwników. Zachowują naturalne pH skóry, dzięki czemu jest ona zdrowo odżywiona.

Kosmetyki ekologiczne są stworzone dla właścicieli psów, którzy dbają o środowisko. Produkcja takich produktów nie ingeruje bowiem w środowisko naturalne. Przy ich wytwarzaniu nie są zużywane trujące środki. Ich plusem jest również to, że ulegają biodegradacji. Takich kosmetyków nie testuje się na czworonogach oraz nie zawierają substancji pochodzących z martwych zwierząt. 

Ceny eko kosmetyków dla psów


Kosmetyki ekologiczne dla psów niestety nie są tanie. Eko szampon dla czworonoga kosztuje około 60 złotych. Dla porównania, zwykły produkt kosztuje około 25 złotych. Jednak biorąc pod uwagę, że pieska należy kąpać co półtora miesiąca, raz na jakiś czas można pokusić się na zakup droższego produktu. Może to być na przykład odżywka, która po użyciu zwykłego szamponu świetnie odświeży sierść zwierzaka.

Warto również zastanowić się skąd wynika tak wysoka cena za eko kosmetyk. Jest to głównie spowodowane jakością składników oraz certyfikatów, które potwierdzają prawdziwość danego produktu. 

Aby zdobyć certyfikat ekologicznego kosmetyku, należy spełnić wiele rygorystycznych kryteriów. Trzeba, między innymi, odpowiednio produkować dany kosmetyk, umiejscowić odpowiednią ilość składników organicznych, stworzyć odpowiednią ulotkę oraz czy opakowanie jest biodegradowalne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger