piątek, 19 stycznia 2018

Witaminy dla psa na piękną sierść


Zła kondycja psiej skóry i sierści często jest sygnałem niedoboru witamin, minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niezbędnych substancji odżywczych zwierzakowi w pierwszej kolejności dostarczać powinna odpowiednio zbilansowana karma. Gdy jednak wygląd naszego pupila mimo żywieniowych i pielęgnacyjnych starań pozostawia wiele do życzenia, warto sięgnąć po dodatkową suplementację.


Zadbaj o porządne psie jedzenie


Dla żadnego psiarza nie jest chyba tajemnicą fakt, że karmy dedykowane domowym czworonogom pod względem jakości różnią się od siebie. Renomowani producenci zdecydowanie bardziej dbają o jakość wypuszczanych na rynek artykułów. Sposobem tym dobrej jakości karmy dla psa w składzie swym zawierają zazwyczaj wystarczającą ilość również tych odżywczych substancji, które troszczą się o psie futro (dowiedz się jak wybrać dobrą karmę dla psa KLIK).

Najtańsze psie jedzenie z supermarketów pod względem swego składu wiele pozostawia do życzenia. Na złą kondycję psiej sierści wpływać może też zbyt nisko-tłuszczowa dieta oraz źle zbilansowane domowe posiłki. Dodatkowego wsparcia pupile nasi wymagać mogą też podczas choroby lub w tych porach roku, w których intensywnie linieją. W wypadkach, w których sama karma nie jest w stanie zapewnić psu wszystkiego, czego mu potrzeba, po konsultacji z weterynarzem zwierzakowi podać możemy odpowiednie suplementy.

Witaminy dla psa znacząco wpływające na kondycję sierści


Witamina E wykazuje silnie działanie przeciwzapalne – wspaniale sprawdza się więc ona jako „środek” łagodzący objawy niektórych chorób skórnych. W grę wchodzi tu suplementacja zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna. W tej drugiej formie znakomicie łagodzi ona podrażnienia i skaleczenia skórne. Stosować można ją też w przypadku suchej i łuszczącej się skóry oraz idącego w ślad za tym przesuszenia futra. Nie da się ukryć, że wmasowywanie witaminy zdecydowanie łatwiejsze jest w przypadku psów krótkowłosych. Ponadto pamiętajmy, że za matową, cienką i kruchą sierść odpowiadać może też niedobór białka. Stąd też tak jak w przypadku każdej innej suplementacji, wpierw zwierzakowi przyda się weterynaryjna konsultacja.

Konsekwencją niedoboru witaminy A oraz biotyny, zwanej też witaminą H może być nadmierne wypadanie psiej sierści (poczytaj więcej o witaminach na wypadanie psiej sierści KLIK). Dieta, w której często gości wątróbka, marchewka, ryż oraz żółtko jaj powinna zaspokajać psie zapotrzebowanie w tej dziedzinie. Jeśli szukamy jednak witaminowo-mineralnych preparatów dbających o kondycję futra domowych czworonogów, te dwie pozycje obowiązkowo powinny widnieć w ich składzie.

Uwaga! Przedawkowanie witaminy A może okazać się zgubne dla naszego pupila. Zamiast samodzielnie ustalać serwowane psu dawki, zdajmy się więc lepiej na gotowe specyfiki.

Witamina C, jak przystało na silny antyoksydant, świetnie radzi sobie z różnego typu alergiami. Pomaga więc też ona w walce ze skórnymi zmianami i dba tym samym o stan psiej skóry i sierści. Innym sprzymierzeńcem w zmaganiach z alergią i infekcjami skórnymi są witaminy z grupy B. Dzięki nim pupil nasz zyska nie tylko piękne i lśniące futro, ale i sprawnie działający system immunologiczny.


Nie tylko witaminy pomogą zadbać o sierść zwierzaka


Witaminy dla psa często okazują się wspaniałym panaceum na problemy związane z futrem i skórą. Chcąc należycie zadbać o suplementację pupila, pamiętajmy jednak o tym, że również nienasycone kwasy tłuszczowe – omega 6 i omega 3 w kwestii tej odgrywają niebagatelną rolę. W psim pożywieniu z reguły nie brak tych pierwszych, deficyty omega 3 często bywają jednak znaczące. Dla stanu sierści zwierzaka sytuacja ta jest tym bardziej niekorzystna, że to właśnie omega 3 wykazują niezwykle silne właściwości przeciwzapalne. Obecność ich w sposób znaczący wspomaga zatem leczenie chorób skórnych i zapobiega przesuszaniu się skóry, sprawiając jednocześnie, że sierść staje się zdrowa i lśniąca. W roli preparatu gwarantującego odpowiednią ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych znakomicie sprawdza się olej z łososia ».

↓ WITAMINY DLA PSA NA PIĘKNA SIERŚĆ ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger