poniedziałek, 6 listopada 2017

Posłanie dla psa


Wygodne posłanie to nieodłączny element psiej wyprawki, o którym niestety często zapominamy. Warto pamiętać, że każdy zwierzak potrzebuje własnego legowiska, nawet ten, który noce przesypia w łóżku swego właściciela. Psie posłanie to nie tylko miejsce do wypoczynku, ale przede wszystkim przytulny azyl i schronienie dające pupilowi poczucie bezpieczeństwa. Wybierając legowisko dla naszego czworonoga, powinniśmy wziąć pod uwagę rozmiar, materiał oraz kształt produktu, a także indywidualne potrzeby naszego czworonoga, wynikające z jego wieku, rasy czy sposobu, w jaki układa się do snu.


Dlaczego warto kupić posłanie dla psa?


Psie posłanie to coś znacznie więcej niż tylko miejsce do snu i odpoczynku. Zwierzak postrzega legowisko jako swoje terytorium, zapewniające poczucie bezpieczeństwa i dające wytchnienie od codziennego zgiełku i zamieszania. Przytulny azyl, przesiąknięty znajomym zapachem pomaga psu uporać się ze stresem, zrelaksować i wyciszyć.

Zakup legowiska dla  psa niesie ze sobą pewne korzyści również dla nas. Jeżeli wybierzemy posłanie, które naprawdę spodoba się zwierzakowi, być może zrezygnuje on z drzemek na kanapie, przestanie zajmować nasz ulubiony fotel, a z tapicerek znikną wszędobylskie kłaczki i kłęby sierści.

Jak dobrać posłanie do rozmiarów psa?


Wybierając posłanie dla psa, warto wziąć pod uwagę kryteria, takie jak wielkość oraz waga naszego czworonoga. Legowisko powinno być dopasowane odpowiednio do jego gabarytów, a także indywidualnych potrzeb, przyzwyczajeń i nawyków. Niektóre psy podczas snu zwijają się w ciasny kłębek, inne śpią całkowicie wyprostowane, a jeszcze inne lubią przewracać się z boku na bok. O tym także warto pamiętać. Posłanie musi być na tyle duże, by zwierzak mógł się na nim cały zmieścić, wygodnie ułożyć i dowolnie zmieniać pozycję podczas drzemki.

Przed zakupem posłania warto zmierzyć długość pupila od nosa po sam czubek ogona, a do otrzymanej wartości dodać jeszcze kilkanaście centymetrów. Nie zapominajmy, że większość psiaków lubi znosić do swojego legowiska zabawki, maskotki, koce, jedzenie oraz różne inne, znalezione fanty. Zadbajmy więc o to, aby pupil zmieścił się tam razem z całym rynsztunkiem i wciąż miał jeszcze trochę miejsca do zabawy.

↓ KOC DLA PSA ↓Jakie powinno być posłanie dla psa?


Posłanie dla psa powinno być nie tylko wygodne, ale również praktyczne i funkcjonalne. Wybierając je warto ocenić jakość materiału, wytrzymałość szwów, sposób czyszczenia, a także jego barwę. Przede wszystkim zdecydujmy się na legowisko, które łatwo będzie utrzymać w czystości. Czworonogi potrafią narobić bałaganu, czy to brudnymi łapami po spacerze, czy zajadając przysmaki na posłaniu, dobrze więc wybrać materiał, z którego łatwo usunąć brud. Najlepiej sprawdzi się kodura, wyjątkowo wytrzymała i łatwa w czyszczeniu. Dobrym pomysłem będzie też wyłożenie dna legowiska dodatkowym kocem, który w razie potrzeby można po prostu wyprać. Warto zwrócić uwagę także na barwę posłania. W praktyce najlepiej sprawdzi się legowisko dobrane pod kolor sierści zwierzaka. Ciemna sierść będzie bardziej widoczna na jasnym materiale i odwrotnie, a to zmusza do częstszego sprzątania.

Nie zapominajmy także o niszczycielskich zapędach niektórych zwierzaków. Jeśli nasz pupil lubi gryźć ustalmy, jakie materiały są dla niego najbardziej kuszące, miękkie, takie jak pianka czy raczej twarde w rodzaju wikliny. Wzbogaceni o tę informację, będziemy mogli wybrać posłanie, które nie zniknie po zaledwie kilu tygodniach.


Rodzaje legowisk dla psów


Wybór przeróżnych posłań i legowisk dla psów jest naprawdę ogromy. Z jednej strony tak bogata oferta może przytłaczać i wprawiać w konsternację, ale znając dobrze potrzeby naszego pupila całkiem łatwo wybrać coś, co na pewno przypadnie mu do gustu. W sklepach zoologicznych znajdziemy między innymi kanapy oraz rozmaite leżanki dla psów. To chyba najbardziej klasyczny model psiego legowiska. Nadaje się idealnie dla dużych czworonogów oraz takich, które lubią obserwować co dzieje się dookoła.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU LEŻANKA ↓
Kanapy dla psów mają nieco zabudowane boki, co daje zwierzakowi poczucie bezpieczeństwa oraz chroni go przed przeciągami. Są to posłania wytrzymałe i solidne, a większość z nich ma zdejmowane obicie, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU KANAPA ↓Równie popularne są pontony dla psów. Posłanie tego rodzaju pomieści nawet największego czworonoga, ale niestety nie zapewni mu prywatności. Legowisko w formie pontonu będzie idealne dla psa, który lubi się przeciągać, przewracać podczas snu oraz bawić na posłaniu. Pontony są wytrzymałe i grube, a wiec dobrze chronią przez zimnem, co więcej łatwo na nie wejść i przeciągać z miejsca na miejsce.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU PONTON ↓
Właściciele mniejszych i nieco bardziej nieśmiałych czworonogów często decydują się na posłania w kształcie budki dla psa. Legowisko tego typu przypomina domek, jest całkowicie zabudowane, wiec dobrze chroni przed zimnem, daje poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Budki są ciepłe, wygodne i przytulne, sprawdzą się więc idealnie dla psów, które lubią się chować i obserwować otoczenie z ukrycia.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU BUDKA ↓

Sklep TelekarmaTekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger