czwartek, 17 sierpnia 2017

Olej z łososia dla psa


Dodatki żywieniowe dla psów cieszą się coraz większą popularnością. Stosowanie zdrowych i naturalnych suplementów pozwala uzupełnić dietę czworonogów o niezbędne substancje, a nierzadko także poprawić wygląd i samopoczucie zwierzaków. Wśród specyfików dla psów na szczególną uwagę zasługuje z pewnością olej z łososia. Jakie jest jego działanie?

Czym jest olej z łososia?


Łosoś jest bez wątpienia rybą słynącą nie tylko z walorów smakowych, ale również ze swojej wartości odżywczej. Prozdrowotne właściwości zawdzięcza w dużej mierze wysokiej zawartości tłuszczu, a dokładniej mówiąc – nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Składniki te korzystnie oddziałują niemal na cały organizm – są więc ważnymi elementami w diecie każdego psiaka. W menu naszych czworonogów nierzadko brakuje jednak produktów bogatych w kwasy omega-3. Czysty, czyli pozbawiony wszelki dodatków, olej z łososia jest zatem cennym, naturalnym suplementem dla zwierzaków, pozwalającym na wzbogacenie ich diety o nienasycone kwasy tłuszczowe.

Jakie dobroczynne właściwości wykazuje olej z łososia?


Najważniejszymi składnikami oleju z łososia są kwasy: EPA (eikozapentaenowy) i DHA (dokozaheksaenowy). Są one niezbędne, aby organizm psiaka mógł funkcjonować w odpowiedni sposób. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe wykazują działanie przeciwzapalne, dzięki czemu redukują stany zapalne, z jakimi zmagają się czworonogi. Ich działanie jest nie do przecenienia także w przypadku wszelkich chorób dermatologicznych, alergii skórnych i problemów ze stawami. Stosowanie oleju z łososia pomaga zmniejszyć świąd, a przy tym wspomaga gojenie się ran i wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Dodatkowo suplement nadaj psiej sierści zdrowy blask i poprawia stan całej okrywy włosowej. Nie bez znaczenia jest również dobroczynny wpływ specyfiku na układ odpornościowy zwierzaków. Olej z łososia pozwala skutecznie zmobilizować naturalne siły obronne organizmu do walki z chorobami. Warto zwrócić uwagę też na jego właściwości przeciwnowotworowe. Kwasy omega-3 pozytywnie oddziałują również na układ krążenia i serca – zmniejszają ryzyko chorób i obniżają poziom cholesterolu w organizmie. Co więcej, olej z łososia niejednokrotnie może pomóc przy problemach z psim zachowaniem. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe mają bowiem dobroczynny wpływ na zdolności poznawcze zwierząt i ich koncentrację. Suplement może poprawić ponadto apetyt naszych czworonożnych podopiecznych.

Kiedy warto podawać psu olej z łososia?


Produkt o tak szerokim działaniu, jak olej z łososia, można polecić niemal wszystkim właścicielom psów. W przypadku czworonogów zmagających się z przewlekłymi schorzeniami jego stosowanie warto jednak skonsultować z weterynarzem. Specyfik powinniśmy zawsze podawać zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi na opakowaniu. Należy również upewnić się, czy podawane przez nas inne suplementy lub produkty żywnościowe nie są już wystarczającym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych dla naszego pupila.

W jakich sytuacjach olej z łososia może okazać się jednak nie tylko cennym dodatkiem, ale również antidotum na psie problemy? W suplement ten  powinni zaopatrzyć się przede wszystkim właściciele szczeniąt i czworonożnych seniorów, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Kwas DHA jest bowiem niezbędnym składnikiem do rozwoju mózgu u młodych zwierzaków. Jego suplementacja u psiaków w podeszłym wieku pozwala natomiast ograniczyć zaburzenia poznawcze związane z wiekiem. Podopieczni, którzy otrzymują olej z łososia, mogą też dłużej zachować sprawność fizyczną, a dolegliwości związane z chorobami stawów stają się dla nich mniej uciążliwe. Specyfik warto również stosować przy wszelkich problemach ze skórą lub sierścią u czworonogów. Niejednokrotnie skorzystają z niego psi alergicy. Zdarza się, że nasz pupil ze względu na wiek, stan zdrowia lub przebyte operacje jest bardziej narażony na infekcje, choroby układu krążenia lub nowotwory. Także w takich przypadkach bez wątpienia przyda się olej z łososia. Warto pamiętać, że w diecie psów karmionych surowym mięsem lub domowym jedzeniem często brakuje nienasyconych kwasów tłuszczowych. Olej z łososia dla psa pozwala zapobiegać groźnym niedoborom, a poza tym sprawia, że nawet czworonożne niejadki chętnie zjadają swój posiłek.

↓ OLEJ Z ŁOSOSIA DLA PSA ↓ 

Sklep TelekarmaTekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

1 komentarz:

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger