czwartek, 24 sierpnia 2017

Odblaski dla psa


Wieczorne spacery z psiakami to dla wielu właścicieli czas prawdziwego odprężenia. Po całodziennej gonitwie wreszcie można spędzić chwilę na świeżym powietrzu i to w dodatku w towarzystwie czworonożnego ulubieńca. Aby przechadzka była jednak naprawdę udana i bezpieczna, warto zatroszczyć się o odpowiednią widoczność pupila po zmroku. Pomóc mogą nam w tym odblaski dla psów.


Dlaczego warto zaopatrzyć psiaka w odblaski?


Na spacerze nic nie zastąpi czujnego oka opiekuna. Nigdy nie powinno dochodzić do sytuacji, podczas których zwierzak pozostawiony jest samemu sobie, a my zupełnie nie kontrolujemy tego, co robi i gdzie jest. W przypadku wieczornych i nocnych spacerów zasada ta jest jednak szczególnie istotna. W ciemności nawet chwila nieuwagi może sprawić, że zwyczajnie zgubimy czworonoga. Po zmroku psiaka można wypuszczać więc tylko na odpowiednio zabezpieczonym, niewielkim terenie, oddalonym od ruchliwych ulic. Jeśli nasz pupil zostanie wyposażony w odblaski, dużo łatwiej będzie nam go zlokalizować. Także inni spacerowicze będą mogli w porę zauważyć zwierzaka, co skutecznie zminimalizuje ryzyko niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji z udziałem naszego podopiecznego. Czy elementy odblaskowe przydają się jednak tylko na otwartych i niedostatecznie oświetlonych przestrzeniach, na których pozwalamy psiakowi na swobodne hasanie? W żadnym wypadku – niezaprzeczalnie powinien mieć je każdy czworonóg. Nawet jeśli spacerujemy wieczorem wyłącznie z pupilem na smyczy, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. Na drodze zawsze może zdarzyć się coś niespodziewanego, a mglista pogoda potrafi skutecznie ograniczyć widoczność. Nie warto więc ryzykować – odblaski mogą często uratować życie zarówno nam, jak i naszemu ulubieńcowi.

↓ ODBLASKOWE ZAWIESZKI DLA PSA ↓Rodzaje akcesoriów odblaskowych dla psów


W zależności od tego, w jakich warunkach spacerujemy i jakie są preferencje naszego zwierzaka, do wyboru mamy kilka rodzajów odblasków. Do najbardziej podstawowych należą świecące zawieszki, które przypina się do obroży psiaka. Takie akcesoria są niewielkie, lekkie, a emitowane przez nie światło jest widoczne nawet ze znacznych odległości. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest również zaopatrzenia czworonoga w odblaskową obrożę lub szelki. Niektóre akcesoria mają naszyte specjalne paski, inne działają na podobnej zasadzie jak odblaskowe zawieszki, czyli po prostu emitują światło. Duża powierzchnia odblaskowa znacząco podnosi widzialność zwierzaka. Aby jeszcze wzmocnić efekt ich działania, możemy zakupić dodatkowo odblaskową smycz. Ułatwi ona nie tylko zauważenie psiaka, ale także nas. W okresie jesienno-zimowym niejednokrotnie trzeba zadbać nie tylko o zwiększenie widoczności psiaka, ale również o zapewnienie mu ochrony przed wiatrem, mrozem czy deszczem. Bardzo przydatne mogą okazać się więc specjalne kamizelki lub płaszczyki z naszytymi odblaskami dla czworonogów.

↓ SMYCZE ODBLASKOWE DLA PSA ↓Na co zwrócić uwagę, wybierając odblaski dla psa?


W przypadku odblasków najważniejsze jest oczywiście ich skuteczne działanie. Z tego względu warto szukać takich, które widoczne są już z odległości 500 m. Niektóre akcesoria działają w dwóch trybach – mogą emitować światło ciągłe lub migające. Dzięki temu można łatwo dostosować efekt świetlny do aktualnych potrzeb i warunków pogodowych. Elementy odblaskowe na baterie mogą różnić się też czasem działania – niektóre świecą 20, a inne nawet 50 godzin. Istnieją też akcesoria wyposażone w akumulator – można je bez problemu naładować, podłączając do portu USB. Odblaski dla psa powinny być też odporne na wodę i mróz, wytrzymałe oraz łatwe w montażu. Bardzo istotne jest ponadto dopasowanie ich do wielkości i rodzaju sierści pupila. Niewielka lampka przy obroży będzie wystarczająca dla małego zwierzaka, ale nie zapewni dostatecznej ochrony czworonogowi pokaźnych rozmiarów. Także bujne futro może sprawić, że mały element będzie słabo widoczny. Warto wybierać odblaski, które nie będą przeszkadzać naszemu podopiecznemu. Najlepiej sprawdzą się więc akcesoria, których używamy na co dzień. Jeśli zdecydujemy się na odblaskową obrożę lub smycz, z pewnością nigdy nie zapomnimy o ich zabraniu na wieczorną przechadzkę.

↓ UBRANKA DLA PSA Z ELEMENTAMI ODBLASKOWYMI ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

1 komentarz:

  1. Na razie przeczytałam 1 post - odnośnie spania w legowisku, ale zostanę tu na dłużej, by nadrobić zaległości! :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger