niedziela, 7 września 2014

Najdroższe rasy psów w Polsce

Najdroższe rasy psów w Polsce
W Polsce istnieje wiele ras psów. Ceny niektórych z nich sięgają nawet 7,5 tys. złotych. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się, ile kosztują najdroższe psy w naszym kraju.

  • Buldogi angielskie - od 1800 do 7500 złotych-

-są z reguły spokojne i cierpliwe. Nie sprawiają większych problemów wychowawczych, a agresja zdarza się u niewielu osobników tej rasy. Ze względu na swój łagodny charakter, stanowią świetne psy rodzinne. Bardzo przywiązują się do właściciela.

  • Mastify tybetańskie - ok. 5000 złotych-

-są bardzo spokojnymi psami. Ich wygląd nie idzie w zgodzie z ich charakterem. Są niesamowicie uległe i łatwe do wyszkolenia. Potrzebują jednak zdecydowanego i konkretnego przewodnika, który będzie w stanie pokazać im ich miejsce w domu.

Mastify uwielbiają zabawy z dziećmi. Trzeba przyznać, że jeśli kochają swojego młodego właściciela, są wstanie znieść wszystko ze stoickim spokojem: ciągnięcie za uszy, ujeżdżanie i inne tego typu dziecięce wymysły.

  • Psy faraona - od 3000 do 5000 złotych-

-są pełne energii. Ze względu na swój silny instynkt myśliwski, potrzebują wielu urozmaiconych zabaw. Każdy spacer powinien być wyczerpujący oraz pełen nowych wyzwań.

Osobniki tej rasy potrzebują zdecydowanego oraz doświadczonego właściciela. Nie łatwo jest je bowiem wytresować. Potrafią być bardzo uparte oraz nieposłuszne. Lubią dominować i potrzebują kogoś, kto ustawiłby je do pionu.

  • Maltańczyki - 1800 - 5000 złotych-

-są inteligentnymi oraz energicznymi psami. Chętnie uczą się nowych komend oraz sztuczek. Świetnie czują się w towarzystwie innych zwierząt oraz nowo poznanych  ludzi. Szybko przywiązują się do właściciela i są mu bezgranicznie oddane. Maltańczyki są bardzo odważnymi psami skorymi do zabawy. Są towarzyskie i świetnie dogadują się z dziećmi. Potrzebują wiele miłości oraz czułości.

  • Berneńskie psy pasterskie – 3500 – 4000 złotych-

-są bardzo przyjazne człowiekowi. Szybko przywiązują się do właściciela i dobrze dogadują się z dziećmi. Są z natury łagodne i nieagresywne. Ich cierpliwość i opiekuńczość sprawiają, że stanowią one świetne psy towarzyszące.

Berneńskie psy pasterskie mają instynkt stróża – gdy ktoś lub coś je zaniepokoi, od razu alarmują o tym właściciela. Nie są podejrzliwe wobec obcych i innych zwierząt. Bardzo lubią być szkolone i szybko się uczą. Potrzebują treningów związanych z ciągnięciem przedmiotów lub powozu. Są one bowiem czworonogami pociągowymi. Bez odpowiednich zadań stają się ponure i nieszczęśliwe.

  • Owczarki staroangielskie - 2500 - 4000 złotych-

-są bardzo przyjazne i wierne – szybko przywiązują się do właściciela. Są również spokojne i zrównoważone. Ich łagodność sprawia, że stanowią świetne psy rodzinne. Nie są z natury agresywne – nie stanowią zagrożenia dla dzieci. Są czujne oraz cierpliwe, więc można „wykorzystywać” je do pilnowania pociech np. w ogrodzie.

  • Basenji - ok. 4000 złotych-

-są znane z niekończących się pokładów energii oraz dużej czujności. Bardzo charakterystycznym zachowaniem dla Basenji jest okrążanie rzeczy lub ludzi, których uznają za zagrożenie.

Basenji są bardzo inteligentne. Szybko się uczą i nie sprawiają kłopotów w trakcie tresury. Bardzo przywiązują się do właściciela i nie opuszczają go na krok. Są nieufne wobec obcych i czują się odpowiedzialne za bezpieczeństwo członków swojej rodziny. Świetnie dogadują się z dziećmi.

  • Bullmastiffy - ok. 4000 złotych-

-są bardzo inteligentne i z reguły posłuszne. Posiadają jednak charakterek i jeśli nie mają ochoty wykonać jakiejś komendy, to ciężko będzie przekonać je do zmiany zdania. Są pewne siebie, odważne oraz bardzo silne. Szybko przywiązują się do właściciela i świetnie dogadują się z dziećmi.

  • Owczarki niemieckie - ok. 3000 złotych-

- są z natury spokojne. Bardzo przywiązują się do swojego właściciela i są wstanie wskoczyć za nim w ogień. Świetnie dogadują się z dziećmi, co czyni je dobrymi psami rodzinnymi. Są podatne na tresurę. Należy jednak uczęszczać na nią od wieku szczenięcego, ponieważ źle wychowany Owczarek może być agresywny oraz niebezpieczny.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger