wtorek, 24 listopada 2020

10 rzeczy, które sprawiają psom przyjemność

10 rzeczy, które sprawiają psom przyjemność

Co robić, by nasz pupil zawsze był zadowolony? Większość czworonogów czuje się najszczęśliwsza u boku swego właściciela, a wszystko, czego im potrzeba, to nasza troskliwa opieka i uwaga. Jest jednak kilka rzeczy, które nieodmiennie radują każdego psa. Oto kilka prostych sposobów na to, jak sprawić przyjemność psu.

Jak sprawić psu przyjemność?


Jako odpowiedzialni opiekunowie często zastanawiamy się, co robić, by nasz pupil zawsze czuł się przy nas dobrze i był po prostu szczęśliwy. Recepta jest prosta – wystarczy poświęcać ulubieńcowi czas, troszczyć się o niego i spełniać podstawowe potrzeby. O jakich potrzebach mowa?


1. Spacer z psem to podstawa!

Niektóre czworonogi potrafią reagować istną euforią już na sam widok smyczy, inne zaś na  dźwięk słowa spacer stoją już przy drzwiach, gotowe do wyjścia. Nie ma się co dziwić, w końcu dla większości psów spacer jest jedyną odskocznią od codziennej monotonii, okazją, by wybiegać się i wyszaleć. Każdy pies powinien odbyć przynajmniej jeden dłuższy spacer w ciągu dnia, najlepiej połączony z jakąś formą aktywności, na przykład wspólnym joggingiem czy chociażby zabawą w aportowanie piłki. Zapewni mu to niezbędną dawkę ruchu i szansę rozładowania nagromadzonej energii. Warto wspomnieć, że spacery potrzebne są także psom, które mieszkają w domach z ogrodem. Dla takiego psa spacer stanowi przygodę, pełną nowych topów, zapachów i dźwięków, których brakuje na starym, dobrze mu już znanym podwórku.

2. Zabawa i jej znaczenie w życiu psa

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zwykła nuda to najczęstsza przyczyna wielu problemów behawioralnych u psa. A przecież tak łatwo można sobie z nią poradzić. Wspólna zabawa z psem to lekarstwo na nudę, monotonię i codzienną rutynę, a przy okazji świetny sposób na zacieśnienie więzi. Warto poświęcić trochę czasu, by przekonać się, w co pies najbardziej lubi się bawić. To może być aportowanie frisbee, nauka nowych sztuczek albo przeciąganie szarpakiem. Jeśli każdego dnia znajdziemy na to chociaż pół godziny, sprawimy psu prawdziwą przyjemność.

↓ ZABAWKI DLA PSA ↓


3. Zabawa nad wodą z psem

Letnie upały bardzo dają się we znaki czworonogom. Aby pomóc pupilowi przetrwać ten czas, a przy tym dostarczyć nowej rozrywki, warto zabrać go nas wodę. Wiele psów wprost uwielbia pływać i szaleć w wodzie, więc taka wyprawa może sprawić im wielką przyjemność.

↓ ZABAWKI DINGO DLA PSA DO WODY ↓


4. Socjalizacja i zabawa z innymi psami

Zabawa z opiekunem to jedno, ale do pełni szczęścia i prawidłowego rozwoju psu potrzebny jest także kontakt z innymi czworonogami. Od czasu do czasu warto więc organizować wspólne spacery ze znajomymi, którzy też mają psy albo zabierać pupila na specjalny plac zabaw. Takie miejsca coraz częściej pojawiają się w większych miastach. Pies może tam pobawić się z innymi psami i wesoło spędzić czas.


5. Karma dla psa, czyli przez żołądek do serca

Nic nie sprawa psu przyjemności tak, jak coś dobrego na ząb. Jeśli zależy nam na szczęściu i zdrowiu pupila, warto zainwestować w porządną karmę. A warto pamiętać, że skład karmy, zawartość mięsa oraz składników dodatkowych, takich jak zioła czy warzywa ma ogromny wpływ na smak i aromat karmy. Im więcej mięsa, tym lepszy smak posiłku!

↓ SUCHA KARMA DLA PSA ↓


6. Serwowanie posiłku – miska i mata węchowa dla psa

Mogłoby się wydawać, że dla psa nie ma to znaczenia, ale sposób podawania posiłku może zniechęcić go do jedzenia lub wręcz przeciwnie – sprawić mu ogromną przyjemność. Odpowiednio duża, wyprofilowana miska to podstawa, ale od czasu do czasu warto zaserwować psu obiad na specjalnej macie węchowej. Zwierzak będzie musiał wytropić kąski pośród zakamarków maty, co dla wielu psów stanowi nawet formę zabawy.

7. Smakołyki dla psa – dlaczego warto je podawać

Smakołyki to chyba najprostszy sposób na rozpieszczanie pupila. Psy to wielkie łakomczuchy, więc smaczny kąsek z ręki opiekuna zawsze jest przez nie mile widziany. Mięsne przysmaki stanowią ciekawą odmianę od codziennej karmy, są niezwykle smakowite, a co więcej – zawarte w nich składniki odżywcze wzbogacają dietę pupila.

↓ PRZYSMAKI DLA PSA ↓8. Gryzaki dla psa, czyli jak sprawić psu przyjemność

Można powiedzieć, że gryzak to po prostu recepta na psie szczęście. I to dosłownie, bo monotonna praca szczęk działa na psa kojąco, uspokajająco i poprawia jego samopoczucie. Jeśli zależy nam na sprawieniu psu przyjemności, wystarczy poczęstować go naturalnym gryzakiem, na przykład w postaci żwaczy wołowych. Żucie i gryzienie wciągnie go bez reszty.

9. Wygodne legowisko dla psa

Do pełni szczęścia pies potrzebuje także wygodnego miejsca do wypoczynku. Legowisko powinno być odpowiednio duże, ale też usytuowane we właściwym miejscu. Najlepiej wybrać do tego jakiś zaciszny kąt mieszkania, najlepiej w salonie albo pod schodami. Chodzi o to, by posłanie dawało namiastkę bezpiecznego schronienia i azylu, w którym pies może się schronić. Mając do dyspozycji taką przestrzeń, pies czuje się pewniej i jest szczęśliwy.

↓ LEGOWISKO DLA PSA ↓10. Pieszczoty i głaskanie

Jak już wspomniano, każdy pies potrzebuje bliskości i uwagi ze strony swego opiekuna. Jeśli nasz pupil lubi być głaskany albo drapany, nigdy nie odmawiajmy mu tej przyjemności. Większość psów wprost przepada za głaskaniem po klatce piersiowej, szyi oraz za uszami. Podczas takich pieszczot warto przemawiać do psa ciepłym, spokojnym głosem, a na koniec poczęstować go ulubionym przysmakiem.

Sklep Telekarma 
 
 Tekst: Angelika Podgajna 
Zdjęcie: © Richard Schultz — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger