wtorek, 1 września 2020

Przysmaki Ontario dla psa

Przysmaki Ontario dla psa

Wielu osobom wydaje się, że przysmaki dla psów służą wyłącznie rozpieszczaniu pupila. Jest w tym trochę prawdy – większość smakołyków rzeczywiście świetnie się do tego nadaje, ale warto wiedzieć, że odpowiednio dobrane przekąski mogą pełnić także inne funkcje. Dobrym przykładem są tutaj przysmaki dla psów Ontario, które mogą znacznie wzbogacić codzienny jadłospis psa, a nawet posłużyć jako narzędzie treningowe. Co warto o nich wiedzieć?Przysmaki dla psa – dlaczego warto je podawać?


Wszyscy zgodzimy się z tym, że podstawą psiej diety powinna być pełnowartościowa karma i w żadnym wypadku nie należy zastępować jej smakołykami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przysmaki stały się jednym z elementów jadłospisu pupila, wzbogacały go i uzupełniały o cenne składniki odżywcze. W sklepach zoologicznych bez trudu znajdziemy dobrej jakości przekąski, z dużą zawartością białka, witamin oraz składników mineralnych, których pies potrzebuje przecież do normalnego funkcjonowania. Na rynku dostępne są nawet specjalne smakołyki o właściwościach prozdrowotnych. Zdecydowanie najpopularniejszymi z nich są przysmaki dentystyczne, na przykład Ontario Dental Stick, których zadaniem jest poprawa higieny jamy ustnej i redukcja kamienia nazębnego.

Na rynku dostępne są także przysmaki w formie naturalnych gryzaków, które warto mieć pod ręką, gdy chcemy zająć czymś uwagę psa na dłużej. Dzięki nim łatwiej też powstrzymać pupila przed gryzieniem domowych sprzętów. Z kolei smakołyki w formie mięsnych kawałków czy kabanosów, to idealne narzędzie wspierające motywację psa podczas treningów. Jak widać, przysmaki dla psów mogą mieć wiele różnych zastosować, więc warto rozważyć włączenie ich do codziennego menu pupila.

↓ NATURALNE PRZYSMAKI ONTARIO DLA PSA ↓Rodzaje przysmaków Ontario dla psów


Marka Ontario dysponuje dość bogatą ofertą przysmaków dla psów, więc bez problemu znajdziemy coś, co przypadnie do gustu naszemu pupilowi. Do wyboru mamy między innymi kilka rodzajów mięsnych krokietów, pasków i kuleczek. Są to miękkie, łatwe do pogryzienia przekąski, idealne w roli nagrody podczas treningu. Producent wytwarza je z mięsa kurczaka, kaczki lub królika, więc łatwo dobrać smak, który będzie najbardziej odpowiadał zwierzakowi.

Kolejną grubą przysmaków Ontario dla psa są te w formie kabanosów, wędzonych plastrów mięsa oraz suszonych filetów z kurczaka. Są to smakołyki bezzbożowe, wolne od konserwantów i przeciwutleniaczy. Ich jedzenie zaspokaja naturalną potrzebę żucia psa, a przy okazji dostarcza pupilowi cennych składników odżywczych, takich jak nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, L-karnityna oraz witaminy D3, A i E.

Na szczególną uwagę zasługują przysmaki Ontario w postaci gryzaków, czyli różnego rodzaju i wielkości warkoczy, ringów, kości oraz pałeczek wykonanych z suszonej skóry wołowej. Specjały tego typu są całkowicie naturalne, a ich smak i aromat skusi każdego czworonoga. Ich żucie skutecznie zajmuje uwagę psa na dłużej, uspokaja go, a przy okazji przyczynia się do poprawy higieny w obrębie jamy ustnej zwierzaka i wzmocnienia mięśni żuchwy.

↓ PRZYSMAKI DENTYSTYCZNE ONTARIO DLA PSA ↓W ofercie Ontario dostępne są także przysmaki dentystyczne Denatl Stick, których zadaniem jest redukcja kamienia nazębnego i poprawa kondycji dziąseł czworonoga. Takie specjały mogą znacznie ograniczyć przyrost płytki nazębnej u psa, poprawić ukrwienie jego dziąseł oraz zmniejszyć przykry zapach z pyska.

Przysmaki Ontario dla psa – niezastąpione podczas treningu


Przysmaki Ontario dla psów doskonale sprawdzają się w czasie szkolenia i treningów. Wyborny smak i aromat przekąsek sprawia, że pies po prostu nie może się im oprzeć i mając na horyzoncie taką nagrodę, chętniej wykonuje swoje zadania. Z takich specjałów warto korzystać zwłaszcza na pierwszym etapie szkolenia, nauki podstawowych komend i grzecznego zachowania w domu czy na spacerze. Dzięki nim psy szybciej robią postępy, bo zaczynają rozumieć, że wykonywanie poleceń opiekuna po prostu im się opłaca. Oczywiście takie nagrody należy z czasem zastępować pochwałami słownymi, zabawą lub pieszczotami. Pamiętajmy, że przysmaki mogą stanowić około 10% dziennej diety pupila i nie należy przesadzać z ich podawaniem.

↓ PRZYSMAKI ONTARIO DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © Rawpixel.com - istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger