czwartek, 3 września 2020

Jakie zabawki dla psów są najlepsze?

 Jakie zabawki dla psów są najlepsze?

Psiaki uwielbiają się bawić, zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu, na wakacjach i podczas ponurych jesiennych dni. Najchętniej bawią się oczywiście z właścicielem, ale jeśli długo nie ma nas w domu, możemy postarać się o zabawkę interaktywną, edukacyjną albo po prostu kupić taką, która sprawia mnóstwo radości, nawet jeśli trzeba się nią bawić w pojedynkę. Na rynku jest dostępnych naprawdę mnóstwo różnych gatunków i rodzajów zabawek dla psiaków - do przeciągania, aportowania, zabawy w wodzie, a także do przytulania i relaksowania się. Każda z nich nadaje się do nieco innych warunków, trzeba też koniecznie znać choć trochę charakter i przyzwyczajenia kudłacza, aby wiedzieć, co sprawi mu największą frajdę.

 

O czym pamiętać, kupując zabawki dla psa?


Kupowanie zabawki dla psa to trochę jak kupowanie prezentów dziecku - sami też możemy mieć masę radości w czasie takiego wybierania. W szale zakupów warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, bo przy takim wyborze produktów można się łatwo pogubić i stracić zdrowy rozsądek. Po pierwsze, zabawka musi być bezpieczna, czyli wykonana z nietoksycznych materiałów, niebrudząca, bez ostrych kantów i krawędzi, bez drobnych części, które łatwo odpadają i mogą zostać połknięte przez pupila, co grozi zadławieniem, a najlepiej, żeby miała atest bezpieczeństwa. Po drugie, zabawka musi być solidna. Dlaczego? Ponieważ kudłacze zazwyczaj bawią się dosyć żywiołowo, a zatem taki gadżet koniecznie musi okazać się wytrzymały, czyli nie popękać, nie popruć się, nie rozpaść na kawałki albo nie ukruszyć się, bo takie ostre krawędzie stanowią zagrożenie dla zdrowia zwierzaka. Po trzecie, zabawka musi być dopasowana do okoliczności. Zamierzamy wspólnie bawić się ze zwierzakiem na spacerze? Warto pomyśleć o sznurach, linach do przeciągania, piłkach na nitce czy dyskach do aportowania. Psiak lubi bawić się sam i często podkrada nam elementy garderoby albo wyposażenia domu? Kupmy mu pluszaka. Wybieramy się nad wodę? Najlepsze okażą się zabawki do kąpieli. Psiak sporo czasu spędza sam w domu, bo my pracujemy do późna? Warto pomyśleć o zabawkach interaktywnych.

↓ INTERAKTYWNE ZABAWKI DLA PSA ↓


Zabawki dla psów na czas spaceru


Wypad w plener zawsze daje największe możliwości. Bez względu na to, czy spacerujemy po łące, lesie, czy małym miejskim parku, możemy zaszaleć z zabawkami. Psiaki bardzo lubią bawić się w przeciąganie i szarpanie różnych rzeczy. Do tego typu aktywności doskonałe okażą się liny, przeciągacze, rzemienie i inne zabawki dla psów, które są wyposażone w specjalny uchwyt dla właściciela. My trzymamy za jeden koniec, psiak łapie zębami za drugi i zabawa się zaczyna. Takie gadżety są bezpieczne, pupil nie zrobi sobie krzywdy i nie powinien rozerwać zabawki (dlatego musi być dobrej jakości). Drugą ulubioną zabawą psiaków jest zazwyczaj aportowanie. Kijki są nudne, łatwo się łamią i mogą pokaleczyć pysk zwierzaka. Zamiast tego warto zaopatrzyć się w piłki, dyski, specjalne gryzaki, obręcze i plecionki, które poszybują daleko, łatwo jest je wypatrzeć i chwycić w zęby. Dla miłośników akrobacji powietrznych doskonałe okażą się dyski i frisbee. 

↓ ZABAWKI DO APORTOWANIA DLA PSA ↓


Zabawki dla psów dobre do zabawy w domu


W domu psiak też powinien mieć zabawki, aby miło wypełnić czas, zrelaksować się albo zabić nudę. O ile aportowanie w mieszkaniu (nawet dużym) to marny pomysł (chyba, że mamy ogród), o tyle gadżety niewymagające dużego metrażu okażą się strzałem w dziesiątkę. Tutaj w rankingu popularności wygrywają pluszowe maskotki (można się też do nich poprzytulać, wnieść je do legowiska albo… no cóż… rozerwać czasem dla rozrywki. Psiaki lubią też piszczące akcesoria, więc gryzaki w formie kurczaków, kości, piłek czy walców też na pewno sprawią im masę radości. Chcemy większej ekstrawagancji? Możemy kupić zabawki, które migają, grają melodyjki albo gadają. Sprawdźmy tylko, jak reaguje na taki wynalazek nasz pupil, bo może się okazać, że zabawka bardziej go przeraża, niż bawi. Do popularnych, choć nieco droższych produktów należą zabawki interaktywne, które same bawią się z psiakiem i wymagają od niego sporego główkowania.

↓ PLUSZOWE ZABAWKI DLA PSA ↓


 

Zabawki do wody dla psów


To oddzielna kategoria zabawek dla psów. Na co dzień sprawdzają się słabo (chyba, że udostępnimy psiakowi wannę i wyłożymy podłogi ceratą), ale w czasie gorących dni, kiedy w ogrodzie pojawia się brodzik albo wybieramy się na wakacje nad morze, staw lub rzekę, takie zabawki są niezastąpione. Najlepiej, aby miały jaskrawe kolory, bo takie najlepiej widać nawet z daleka, nie mogą brudzić (słabej jakości barwniki się zmywają i takich należy unikać) i koniecznie muszą się unosić na powierzchni wody. Tonące zabawki do wody to żadna frajda i po jednym wrzuceniu są nie do odzyskania. Do wyboru mamy zwykłe piłki, ale też różne gumowe figurki, dyski i gryzaki. Pamiętajmy tylko, aby zawsze sprawdzić bezpieczeństwo zbiornika, zanim pozwolimy bawić się w nim naszemu psiakowi.

↓ DINGO PŁYWAJĄCE ZABAWKI DLA PSA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: © Rawpixel.com - istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger