środa, 29 lipca 2020

Najlepsze filmy z psami i o psach

Najlepsze filmy z psami i o psach

Filmy z czworonogami w roli głównej od zawsze cieszyły się popularnością. Stanowią znakomitą rozrywkę dla całej rodziny, potrafią rozbawić do łez, wywołać wzruszenie i mocno chwycić za serce. Co ciekawe, psy niejednokrotnie udowodniły, że świetnie radzą sobie jako aktorzy pierwszoplanowi, a swoim urokiem przyćmiewają największe gwiazdy kina. Jakie filmy o psach warto obejrzeć?Filmy o psach, które trzeba zobaczyć


Filmy z psami w roli główniej stanowią doskonałą rozrywkę zarówno dla małych, jak i dużych. Najlepiej ogląda się je w gronie rodziny, zwłaszcza w leniwe weekendowe popołudnia i wieczory. Przygody czworonogów nieraz poprawiają humor, wywołują na twarzy szeroki uśmiech, a nawet z największych twardzieli wyciskają łzy wzruszenia. Są to filmy typowo familijne i rozrywkowe, nie wymagają od widza dużego skupienia, bo mają przede wszystkim bawić i relaksować. Które produkcje tego typu warto obejrzeć? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych filmów o psach, które świetnie nadają się na domowy seans w gronie najbliższych.

1. "Mój przyjaciel Hachiko"


„Mój przyjaciel Hachiko” to jeden z najbardziej wzruszających filmów o psach, więc lepiej nie zaczynać seansu nie mając pod ręką zapasu chusteczek. Film opowiada historię psa rasy akita o wdzięcznym imieniu Hachiko, którego pewnego dnia spotyka na stacji kolejowej pewien profesor muzyki. Pomiędzy nimi rodzi się osobliwa więź, która doprowadzi do wielu niezwykłych wydarzeń. Warto wspomnieć, że historia ukazana w filmie wydarzyła się naprawdę. Pies Hachiko żył w latach 20., a jego wierność i oddanie sprawiły, że doczekał się nawet własnego pomnika w okolicy dworca Shibuya. Film o niezwykłym czworonogu powstał w 2009 roku, a w rolę profesora wciela się znakomity Richard Gere.

2. „101 dalmatyńczyków”


Animowaną historię tych uroczych czworonogów znają chyba wszyscy. Dziś jednak chcielibyśmy przypomnieć aktorską wersję filmu z 1996 roku z Glen Close w roli przerażającej Cruelli DeMon. Fabuła produkcji nie odbiega szczególnie od animowanego pierwowzoru – rodzinka sprytnych dalmatyńczyków musi stawić czoła okrutnej Cruelli i pokrzyżować jej plany. W 2000 roku ukazała się kontynuacja filmu pod tytułem „102 dalmatyńczyki”. Oba filmy to jedne z najlepszych aktorskich wersji bajek Disneya i do dziś świetnie się je ogląda.

3. „Beethoven”


Seria filmów o przygodach rezolutnego bernardyna Beethovena do dziś uchodzi za jedną z najlepszych produkcji familijnych w historii kina. Poznajemy tu sympatyczną rodzinę Newtonów, której życie staje na głowie po tym, jak w ich domu zamieszkał kudłaty szczeniak. Uroczy maluch szybko wyrasta na potężnego bernardyna, z ogromnym talentem do pakowania rodziny w tarapaty. Pierwsza części przygód psa Beethovena cieszyła się tak dużą popularnością, że z czasem powstało aż 5 kolejnych filmów. A choć produkcja kierowana jest do najmłodszych widzów zdecydowanie, warto obejrzeć ją w gronie całej rodziny.

4 „Lessie, wróć!”


„Lessie, wróć!”, czyli film o przygodach pięknego owczarka szkockiego to już prawdziwa klasyka gatunku. Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszałby o tej fenomenalnej produkcji, będącej zresztą adaptacją powieści z 1940 roku o tym samym tytule. Film ukazał się zaledwie 3 lata później, a w ciągu kolejnych dziesięcioleci doczekał się aż kilkunastu kontynuacji, spin-offów oraz wersji serialowych. Historia opowiada o losach ubogiej rodziny, którą zła sytuacja materialna zmusza do sprzedaży ukochanego pupila – psa Lessie. A jednak wierność i tęsknota zwyciężają. Oddany swej rodzinie pies ucieka od nowego właściciela i wyrusza w długą drogę powrotną do domu. Ten film to prawdziwy fenomen kinematografii, który po dziś dzień cieszy się niegasnącą popularnością i nieodmiennie wyciska łzy wzruszenia z oczu widzów.

5. „Był sobie pies”


Na koniec jedna z najnowszych i jednocześnie najbardziej udanych produkcji ostatnich lat. Film pod tytułem „Był sobie pies” opowiada historię psa Bailey’a, który dorasta i wiedzie pełne przygód życie u boku swego opiekuna, chłopca imieniem Ethan. Gdy życie czworonoga dobiega końca, okazuje się, że jego ziemska wędrówka tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Za każdym razem Bailey trafia w ciało innego psa i uczy się nowych rzeczy. Film warto oglądać z dziećmi w ramach lekcji odpowiedzialności i troski o inne stworzenia.

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © Kirill Kurashov — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger