poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Szelki treningowe dla psa


Spacer z psem, który nieustannie ciągnie na smyczy to prawdziwe utrapienie. W końcu trudno cieszyć się przechadzką, gdy zwierzak bez opamiętania ciągnie naprzód, nie zwraca najmniejszej uwagi na komendy, a my walczymy o to, by w ogóle utrzymać smycz w dłoni. Czy jest na to jakaś rada? Jedną z najlepszych metod na nauczenie psa poprawnego chodzenia na smyczy są specjalne szelki treningowe. Jak działają?


Do czego służą szelki treningowe dla psa?


Szelki treningowe typu easy walk to specjalnie zaprojektowana uprząż, dzięki której szybko wyplenimy złe nawyki spacerowe u pupila. Szelki tego rodzaju są niezastąpionym narzędziem do pracy z psami nieumiejącymi poprawnie chodzić na luźnej smyczy przy nodze właściciela. Możemy stosować je zarówno u psów młodych, które dopiero uczą się spacerowania na smyczy, jak i starszych czworonogów, mających problemy z posłuszeństwem. Szelki treningowe z powodzeniem zastępują kolczatki i obroże zaciskowe, które często sprawiają ból zwierzakom. Szelki easy walk to rozwiązanie bardziej humanitarne i całkowicie bezpieczne dla czworonoga. Używając ich nie musimy bać się o to, że psu stanie się jakakolwiek krzywda nawet, jeśli bardzo mocno pociągnie za smycz.


Jak działają szelki easy walk dla psa?


Szelki easy walk dla psa składają się z dwóch obręczy ułożonych prostopadle wobec siebie. Pierwsza z nich otacza klatkę piersiową czworonoga tuż za jego przednimi łapami, druga z kolei przechodzi przez przód klatki piersiowej. Charakterystyczną cechą szelek treningowych jest to, że smycz przypina się z przodu, czyli na klatce piersiowej zwierzaka, a nie na grzbiecie, jak ma to miejsce w klasycznych modelach uprzęży. Właśnie to sprytne rozwiązanie pozwala okiełznać każdego nieposłusznego zwierzaka. Jak to możliwe?

Pies przypięty do smyczy w ten sposób nie jest w stanie wyrywać się do przodu, bo każde pociągnięcie smyczy automatycznie obraca go w stronę, po której znajduje się opiekun. To bardzo prosty, ale trzeba przyznać – niezwykle skuteczny mechanizm. Dzięki niemu odzyskamy kontrolę nawet nad bardzo silnym i wyjątkowo upartym czworonogiem. Warto dodać, że efekt wyhamowania i obrócenia psa nie wiąże się z żadnym bólem czy dyskomfortem.

↓ SZELKI TRENINGOWE DINGO DLA PSA ↓Jak dobrać szelki treningowe dla psa?


Szelki treningowe będą spełniały swoją funkcję pod warunkiem, że dobierzemy rozmiar odpowiedni do gabarytów pupila. Pamiętajmy, że źle dobrane szelki nie są ani wygodne, ani bezpieczne dla czworonoga. Zbyt luźna uprząż ułatwi zwierzakowi wyswobodzenie się i ucieczkę w siną dal. Z kolei za ciasne szelki powodują nieprzyjemne, a niekiedy nawet bardzo bolesne otarcia i odparzenia na skórze pupila. Pamiętajmy zatem, by dokładnie wymierzyć zwierzaka, zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zakup. Powinniśmy znać przede wszystkim obwód klatki piersiowej psa w jej najszerszym miejscu oraz szyi u nasady (poczytaj więcej o tym, jak dobrać szelki dla psa KLIK).

Aby sprawdzić, czy szelki dobrze leżą wystarczy wsunąć dwa palce pomiędzy pasek za łapami psa, a jego skórę. Jeśli nie ma tam zbyt dużego luzu to znaczy, że uprząż pasuje idealnie. Prostopadła obręcz, czyli pasek umiejscowiony na klatce piersiowej psa nie może zwisać ani zbyt mocno opinać zwierzaka. Obręcze prawidłowo dobranej i założonej uprzęży powinny przecinać się mniej więcej pod kątem prostym, gdy pies stoi i patrzy przed siebie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?


Wybierając szelki treningowe dla psa warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego je wykonano. Tworzywo powinno być miękkie, ale i solidne, tak aby nie przecierało się ani pękło przy mocniejszym szarpnięciu. Warto wybierać także szelki z materiałów nieprzemakalnych, odpornych na wilgoć i łatwych w czyszczeniu.

Pamiętajmy też, by dobrać odpowiednią do gabarytów pupila szerokość taśmy. Zbyt cienka obręcz może wrzynać się w skórę zwierzaka, powodując bolesne otarcia i odparzenia. Jeśli na spacery z pupilem wybieramy się najczęściej po zmroku, to warto też rozejrzeć się za szelkami z elementami odblaskowymi. Dzięki nim zwierzak będzie lepiej widoczny dla innych spacerujących oraz w światłach nadjeżdżających samochodów.

↓ SZELKI TRENINGOWE TRIXIE DLA PSA ↓

Sklep TelekarmaTekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © DoraZett — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger