środa, 10 kwietnia 2019

Frontline dla psa


Frontline to producent wszystkiego, czego nasz psiak może potrzebować, jeśli chodzi o obronę przed pasożytami zewnętrznymi, czyli przede wszystkim pchłami i kleszczami, ale również muchami albo komarami, które – choć mniej niebezpieczne – bywają bardzo uciążliwe, a ich ugryzienia bolesne i swędzące. Frontline to produkty, którym można zaufać, ponieważ są bezpieczne i mają szczegółowe informacje na opakowaniu, jak należy je podawać, aby ochrona okazała się skuteczna, a nasz psiak był w pełni sił.


Preparaty chemiczne na pasożyty u psów – na co uważać


Stosowanie preparatów z substancjami czynnymi (czyli chemicznymi) jest oczywiście jak najbardziej bezpieczne, ale nie znaczy to, że nie należy trzymać się pewnych zasad. Po pierwsze, bardzo ważne jest dopasowanie preparatu do wagi psiaka, ponieważ zupełnie inną dawkę chemii stosuje się w produktach dla pupili ras miniaturowych, inną zaś w przypadku ras olbrzymich. Na opakowaniu produktu zawsze znajdziemy informację w jakim przedziale kilogramowym preparat jest bezpieczny i skuteczny. Podanie dobermanowi dawki dla jamnika spowoduje znacznie osłabienie działania albo w ogóle taki preparat nie zadziała, natomiast w drugą stronę może być to nawet niebezpieczne – mały psiak, na przykład york, dostający dawkę dla owczarka niemieckiego może mieć już poważne kłopoty, bo taka ilość chemii jest zbyt duża w stosunku do jego wagi. Z tego względu zawsze czytajmy informację na opakowaniu, a jeśli mamy jakieś wątpliwości albo obawiamy się, że nasz kudłacz może być na którąś z substancji czynnych uczulony, skonsultujmy się z weterynarzem. W produktach na pasożyty nie ma nic strasznego, trzeba tylko używać ich z głową.

↓ FRONTLINE DLA PSA↓Po drugie, ważny jest wiek psiaka, któremu podajemy preparat. Większość produktów ma informację, że nie wolno ich podawać we wczesnym okresie życia, czyli zazwyczaj do ósmego tygodnia życia. W okresem ciąży i laktacji u suk bywa różnie – jedne preparaty wolno podawać, inne nie, więc znów przeczytanie informacji na opakowaniu to podstawa. Bardzo ostrożnie należy też podchodzić do serwowania produktu innym gatunkom zwierzaków – niektóre z nich wolno zaaplikować kotom albo nawet fretkom, o wiele rzadziej królikom, ale reguła jest taka, że dany preparat jest dla konkretnego gatunku zwierzaka i tego trzeba się trzymać.


Jak działają preparaty Frontline dla psów?


Frontline dla psa działa jak większość innych produktów tego typu, czyli rozpuszcza się w warstwie lipidowej i dzięki temu substancja w nim zawarta jest rozprowadzana po całym organizmie zwierzaka, aby zapewnić mu kompleksową ochronę. Frontline może się natomiast poszczycić bardzo wysoką skutecznością substancji czynnych, które wykorzystuje w swoich preparatach, przy ich jednoczesnym wysokim bezpieczeństwie. Chemia jest zabójcza wyłącznie dla pcheł i kleszczy. Większość preparatów Frontline dla psa nie tylko chroni przed „złapaniem” kleszcza, ale też ma na tyle szerokie pole działania, że może odstraszać aż jedenaście różnych gatunków tego pasożyta. W przypadku pcheł preparat działa przeciwko nowym inwazjom dorosłych osobników, ale też hamuje rozwój jaj, larw i poczwarek, a zatem blokuje rozmnażanie się pasożytów. Ponadto większość preparatów Frontline może być wykorzystywana przy usuwaniu objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry. Preparaty odstraszają również komary, moskity oraz muchy. Do opakowania dołączona jest pipeta, która umożliwia bezpieczną i precyzyjną aplikację.


Preparaty Frontline na pasożyty dla psów


Do wyboru mamy cztery linie produktów. Pierwszą z nich jest Frontline Combo Spot. Produkt stanowi połączenie dwóch substancji czynnych, które eliminują pchły we wszystkich stadiach rozwoju oraz odstraszają kleszcze i zapobiegają zarażeniu – nawet jeśli pasożyt się przyczepi, odpadnie sam w krótkim czasie, nie czyniąc pupilowi krzywdy i nie zarażając go. Combo radzi sobie także z wszołami. Występuje w czterech wersjach wagowych, od S do XL. Drugą linią produktów jest Frontline Tri-Act. Nie tylko zapobiega inwazjom pcheł oraz kleszczy, ale skutecznie odstrasza także muchy, komary czy moskity. Eliminuje pchły w ciągu 24 godzin. Rozpiętość wagowa jest tutaj jeszcze większa i obejmuje rozmiary XS, S, M, L, XL. Trzecia linia to specjalne spreje po 100 ml lub 250 ml. Zapobiegają on inwazji kleszczy przynajmniej przez miesiąc od aplikacji, a do tego są wodoodporny. Preparat ma naprawdę wysoką skuteczność i jest przy tym całkowicie bezpieczny dla zwierzaka. Jedynym problemem może być sama aplikacja – nie każdy psiak wytrzyma spryskiwanie futra. Ostatnią, czwartą linią jest Frontline Spot On, który gwarantuje skuteczne i szybkie usuwanie kleszczy, pcheł i wszołów. Zabija wszystkie formy rozwoju kleszczy i pcheł, a także stuprocentowo radzi sobie z wszołami. Jest ponadto wodoodporny i nawet kąpiel nie osłabia jego działania. Można stosować u suk w ciąży i karmiących młode. Sam preparat dostaniemy w czterech różnych wersjach wagowych, od S do XL.

↓ FRONTLINE DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: ©  fotorince — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger