środa, 17 kwietnia 2019

Karmy Carnilove dla psa


Brit Carnilove to linia oferująca naszym czworonożnym pupilom wysokiej jakości mięsne suche i mokre karmy oraz pyszne chrupiące przysmaki. Skład dań opatrzonych tym logiem zaskoczy nas w pozytywny sposób. Na etykietach z pewnością nie odnajdziemy tu podejrzanych sztucznych dodatków czy wzmacniaczy smaku. Z receptur tych usunięte zostały też wszystkie zboża.


Brit Carnilove – zdrowy mięsny specjał dla prawdziwych smakoszy


Specjały spod znaku Brit Carnilove to propozycje, po które warto sięgnąć wówczas, gdy pupila karmić chcemy pełnowartościową mięsną, bezzbożową karmą. Producent karm Carnilove podziela przekonanie, że nasi czworonożni pupile należą do grona zwierząt mięsożernych. Tym samym komponując swe przysmaki, rezygnuje on nie tylko ze zbożowych wypełniaczy, ale też z często zastępujących je ziemniaków czy batatów. 70% składu karm dla psa Brit Carnilove stanowi mięso oraz zasobne w witaminy i minerały podroby, chrząstki i kości. Kolejne 30% wypełniają warzywa, leśne owoce oraz zioła. Dodatkowo wśród propozycji marki odnajdziemy wiele produktów bez dodatku drobiu, który często uczula zwierzaki. W jego miejsce wprowadzono m.in. mięso bądź mączkę z mięsa renifera, dzika, jagnięcia, królika, kaczki, indyka czy bażanta. Ten rodzaj zwierzęcych protein rzadziej gości w psich specjałach i z tej racji nie jest on tak bardzo alergizujący. 

Mączka kontra mięso w karmach dla czworonogów


Wielu z nas czytając skład psich dań, z pewną dawką rezerwy podchodzi do tych specjałów, które bazują na mączkach mięsnych. Zdawać by się mogło, że najbardziej pożądanym składnikiem karm powinno być świeże mięso. Tymczasem te zawiera w sobie bardzo dużą ilość wody i, zwłaszcza w przypadku suchych dań, po prostu znika ono w procesie produkcyjnym. Mączka faktycznie jest suszonym, sproszkowanym mięsem. Zanim produkt ten trafi na taśmę produkcyjną, usunięta zostaje z niego woda. Sposobem tym, jeśli w składzie widnieje wysoki procent mączki bądź mięsa suszonego to możemy mieć pewność, że psiak nasz otrzyma porządną dawkę protein. W przypadku suchych karm dla psa Brit Carnilove atutem ich jest też to, że zawsze wiemy, z jakiego rodzaju mięsa powstała użyta w karmie mączka. W składzie nie znajdziemy więc tu tak mało precyzyjnych określeń, jak mączka mięsna czy zwierzęca.   

Pełnoporcjowe karmy Brit Carnilove


Wśród pełnowartościowych propozycji linii Brit Carnilove odnajdziemy zarówno suche, jak i mokre przysmaki. Bez problemu dla domowego czworonoga uda nam się więc skomponować zdrową, pyszną i pod względem różnorodności smaków i konsystencji – urozmaiconą dietę. Ponadto jak na karmy wysokiej jakości przystało, producent zadbał tu i o to, aby żywieniowe wymagania naszych pupili dopasować do psich gabarytów oraz różnych etapów życia. Stąd też w ofercie marki odnajdziemy osobne karmy dla psów ras małych i dużych oraz dla młodych i dorosłych zwierzaków.


→ Suche karmy Brit Carnilove


Zboża są tym dodatkiem, na który natknąć możemy się właśnie w suchych karmach. To dzięki nim łatwo dają się one formować w niewielkie krokieciki. Jak okazuje się jednak, również bez takich bonusowych spoideł możliwe jest stworzenie suchej karmy. W suchych karmach dla psa Brit Carnilove odnajdziemy groszek, ciecierzycę, nasiona lnu i skrobię z tapioki. Skład urozmaicają też drożdże browarniane, zioła, algi, warzywa i owoce. Najważniejszym składnikiem zawsze są tu jednak mączki otrzymywane z mięsa konkretnych zwierząt.

↓ SUCHE KARMY DLA PSA BRIT CARNILOVE ↓
→ Mokre karmy Brit Carnilove 


W przypadku przeważającej większości psiaków mokre karmy są świetnym uzupełnieniem codziennej diety. Jeśli pies nasz regularnie nie żywi się mokrą karmą, tę warto od czasu do czasu w niewielkich ilościach dodać do suchych specjałów w celu urozmaicenia ich smaku. Mokre dania Brit Carnilove to prawdziwie mięsna uczta z niewielką ilością dodatków. W roli tych ostatnich występuje tu zazwyczaj borówka, żurawina i malina, które to stanowią 6% składu. W każdym specjale obecny jest też olej z łososia. Już sama receptura gwarantuje nam więc, że karmy te przypadną do gustu nawet prawdziwym niejadkom.

↓ MOKRE KARMY DLA PSA BRIT CARNILOVE ↓→ Przysmaki Brit Carnilove


Ciężko wyobrazić sobie psią dietę bazującą na samej suchej i mokrej karmie. Jakby nie było, podstawowe menu warto wzbogacić też o dodatkowe przysmaki. Przekąski, choć stanowić powinny zaledwie 10% dziennej dawki kalorii, to dania, których nie powinniśmy lekceważyć. I w ich przypadku wnikliwie śledźmy jednak skład widniejący na etykiecie. Przysmaki Brit Carnilove, podobnie jak karmy, nie zawierają zbóż, ziemniaków, sztucznych konserwantów, ani dodatku cukru. Podstawę i tu stanowi mięso naturalnego pochodzenia, a o zdrowie naszego pupila dbają włączone do receptury zioła, owoce i warzywa bogate w witaminy, antyoksydanty i mikroelementy. Ponadto niewielkie, chrupiące i zaskakujące bogactwem smaków przysmaki z powodzeniem wykorzystywać możemy też jako treserki.

↓ PRZYSMAKI DLA PSA BRIT CARNILOVE ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Zdjęcie: © Africa Studio — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger