wtorek, 24 października 2017

Smycz flexi dla psa


Codzienne spacery to jedna z najważniejszych psich przyjemności. Zwierzak, wychodząc na dwór, nie tylko załatwia swe podstawowe potrzeby. Podczas przechadzki musi się on też wybiegać, spotkać z czworonożnymi kolegami i węchem zebrać informacje na temat tego, co dzieje się w okolicy. Opcją zapewniającą jednocześnie swobodę i bezpieczeństwo jest smycz typu flexi. To spacerowe akcesorium i nam, i czworonogom z pewnością przypadnie do gustu.


Podstawowe zalety smyczy typu flexi


Automatyczna smycz składająca się z plastikowej rączki i długiego, rozwijającego się „sznurka” sprawi, że zarówno psiak, jak i jego właściciel w pełni docenić będą mogli uroki wspólnej przechadzki. Od czasu do czasu pies musi zejść ze ścieżki i zajrzeć w ukryte w krzakach zakamarki. Niewielu z nas skorych jest jednak na taki zwiad ruszyć w ślad za milusińskim. Spuszczanie czworonoga ze smyczy niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Równie kiepskim pomysłem okazuje się też nieustanne trzymanie zwierzaka tuż przy nodze. Pod ścisłą kontrolą pies powinien być na zatłoczonym chodniku bądź wówczas, gdy spacerujemy przy ulicy. W parkach czy na osiedlowych skwerach czworonogowi warto podarować jednak nieco więcej swobody. Smycz flexi dla psa zależnie od modelu może rozwijać się do długości 3, 5, 8, a nawet 10 metrów. Dzięki temu pupil nasz będzie mógł prawdziwie cieszyć się przechadzką, wciąż pozostając pod kontrolą. Nam zaś uda się zapomnieć o brodzeniu w mokrej trawie, błocie czy kałużach.

Głównym atutem smyczy typu flexi jest sprawnie działający mechanizm ułatwiający szybkie zwijanie i rozwijanie się linki. Udogodnienie takie sprawia, że na spacer wystarczy zabierać tylko jedną smycz i swobodnie dostosowywać ją do aktualnie panujących warunków. Ponadto długa tradycyjna smycz często ciągnie się po ziemi i plącze pod nogami. W smyczach typy flexi zaś nadmiar wyciągniętej linki od razu jest rolowany.

↓ FLEXI SMYCZ DLA PSA NA LINCE ↓Dodatkowo smycz flexi dla psa uratuje nas też w niepogodę. Gdy na zewnątrz panuje nieprzyjemna plucha, a psiaka wypuścić chcemy tylko na chwilę, sami nie musimy moknąć w strugach deszczu. Smycz automatyczna pozwoli nam bezpiecznie ukryć się pod daszkiem i poczekać, aż pies załatwi swe potrzeby.

Jak mądrze korzystać z automatycznej smyczy?


Opinie na temat automatycznych smyczy nie zawsze są pochlebne. Przeciwnicy tego spacerowego akcesorium najczęściej wskazują na to, że nie daje nam ono pełnej kontroli nad zwierzakiem i w pupilu wyrabia nawyk ciągnięcia. Nie da się ukryć, że smyczy automatycznej trzeba używać rozsądnie. Gdy zwierzaka mamy tuż przy nodze, reagować możemy szybko. Gdy jednak dajemy mu więcej luzu, z góry przewidzieć powinniśmy niebezpieczne sytuacje. Park wydaje się odpowiednim miejscem na rozwinięcie smyczy. Wpierw jednak warto upewnić się, czy nie jeżdżą po nim rowerzyści bądź nie biegają dzieci. Ponadto smycz, podobnie jak kaganiec czy obrożę zawsze starannie dopasowywać powinniśmy do gabarytów i charakteru zwierzaka. Stąd też model typu flexi nie jest ekwipunkiem nadającym się dla każdego psiaka. Z pewnością unikać powinniśmy go w przypadku dużych, silnych i agresywnych pupili. Nie jest też on najlepszym rozwiązaniem dla dopiero uczącego się chadzać na smyczy szczeniaka. W przypadku psów małych i średnich, a ponadto grzecznych, nieagresywnych i słuchających naszych komend spokojnie sięgać możemy po ten właśnie rodzaj smyczy.

Kupując smycz automatyczną, koniecznie starannie dopasować powinniśmy ją do wielkości zwierzaka. Producenci, smycze dostosowują do psiej wagi i takie informacyjne notki zamieszczają na opakowaniach. W pierwszej kolejności uwagę zwróćmy więc na długość smyczy oraz na to, dla jak ciężkich psiaków jest ona przewidziana.

↓ FLEXI SMYCZ DLA PSA NA TAŚMIE ↓Zdarza się, że automatyczna smycz, przy nieumiejętnym z niej korzystaniu, może otrzeć bądź zranić dłonie. W kwestii naszego bezpieczeństwa zasada jest prosta. Smycz zawsze trzymać powinniśmy za plastikową rączkę. Pod żadnym pozorem nie wolno nam zaś łapać za „sznurek”.

Smycz flexi dla psa a nauka posłuszeństwa


Jak zostało już wspomniane, po smycze automatyczne niekoniecznie warto sięgać wówczas, gdy psiak nasz nie potrafi grzecznie chadzać nodze. W przypadku niesfornych zwierzaków ten rodzaj smyczy z powodzeniem wykorzystywać możemy jednak podczas treningów. Każdego młodego psiaka powinniśmy nauczyć posłuszeństwa, w tym także reagowania na wydawane mu komendy. Pokorne wracanie do nogi to jedno z najważniejszych poleceń. Wykonywanie go łatwo i bezpiecznie ćwiczyć możemy właśnie przy pomocy automatycznej smyczy.   

↓ AKCESORIA I SMYCZE DLA PSA FLEXI ↓

Sklep TelekarmaTekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger