poniedziałek, 12 czerwca 2017

Akcesoria na spacer z psem

Większość czworonogów każdego dnia z utęsknieniem wyczekuje pory spaceru. Wizyta na świeżym powietrzu pobudza wszystkie psie zmysły, umożliwia kontakty społeczne i dostarcza wielu ekscytujących wrażeń. Spacer z pupilem może być jeszcze przyjemniejszy zarówno dla nas, jak i dla naszego podopiecznego, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria. O czym nie możemy zapomnieć, gdy wybieramy się na przechadzkę z psem?


Jak sprawić, by spacer z psem był udany?


Spacer z pupilem nigdy nie powinien być nudny i monotonny. Przeciwnie – warto potraktować go niczym fascynującą przygodę. Czworonogi, które przez większość czasu leniwie wylegują się na kanapie, nie otrzymują często wystarczającej dawki ruchu i stymulacji intelektualnej. To właśnie spacer jest najważniejszym elementem w ich harmonogramie dnia. Warto więc wtedy dostarczyć pupilowi jak najwięcej różnorodnych bodźców.

Jak powinien wyglądać idealny spacer? Przede wszystkim musi być wystarczająco długi. Wiele w tej kwestii zależy od naszego podopiecznego – on najlepiej podpowie nam, ile czasu potrzebuje na przechadzkę. Przyjmuje się, że przynajmniej jeden spacer w ciągu dnia powinien być dłuższy i trwać około godziny. Chociaż wiele psiaków pewnie i tak powiedziałoby, że to zbyt krótko. Bardzo ważne jest, by na spacerze nasz podopieczny mógł się porządnie wybiegać. Warto poszukać więc miejsc, gdzie będziemy mogli choć na chwilę spuścić go ze smyczy. Innym rozwiązaniem jest uprawianie joggingu lub canicrossu wraz z pupilem. Nie zapominajmy, że nasze czworonogi żyją w świecie zapachów. Przede wszystkim podczas spaceru musimy zatem pozwolić ulubieńcowi węszyć. Należy od czasu do czasu zmieniać też trasy przechadzek, by dostarczyć zwierzakowi nowych bodźców węchowych i wizualnych. Psy to zwierzęta społeczne, dlatego na spacerze powinny mieć możliwość kontaktów z innymi czworonogami. Czas na świeżym powietrzu trzeba jednak przede wszystkim wykorzystać na umocnienie więzi z pupilem. Na pewno nie obejdzie się bez wspólnej zabawy.

↓ SMYCZ DO BIEGANIA Z PSEM ↓Co zabrać na spacer z psem?


Żaden spacer nie uda się, jeśli nie zabierzemy ze sobą odpowiedniego ekwipunku. Do podstawowych akcesoriów spacerowych należą oczywiście smycz i obroża (lub szelki). Psiak musi mieć też przypiętą adresówkę. W wielu przypadkach konieczne może być również zabranie kagańca dla czworonoga. Pamiętajmy, że na terenie niektórych miejsc i obiektów istnieje obowiązek wyposażenia podopiecznego w tego typu akcesorium.

↓ SMYCZ DLA PSA ↓Na spacer koniecznie trzeba zabrać przynajmniej jedną zabawkę dla pupila. Na otwartym terenie czworonóg ma wspaniałą okazję do aportowania. Piłeczka, frisbee, a może piszcząca kaczuszka – wszystko zależy od upodobań naszego ulubieńca. Pomocny podczas spacerów z pupilem może okazać się także gwizdek. Można go wykorzystywać do awaryjnego przywołania psa lub stosować jako bodziec przerywający – do odwrócenia uwagi zwierzaka od niepożądanego zachowania. Podczas wędrówek z czworonogiem zazwyczaj mamy wiele okazji do ćwiczenia różnych komend i kształtowania zachowań. Warto mieć przy sobie kliker i smakołyki dla czworonoga. Nie zapominajmy też o woreczkach na psie odchody.

↓ WORECZKI NA PSIE ODCHODY ↓W zależności od warunków, w jakich wędrujemy z psem, przydatne mogą okazać się także inne gadżety. Jeśli planujemy długie przechadzki, powinniśmy zaopatrzyć się w przenośną miskę dla pupila i bidon na wodę. Gdy zaś spacerujemy wieczorami, dobrze jest zakupić akcesoria odblaskowe. Zimą lub w przypadku spacerów po trudnym terenie warto wyposażyć czworonoga w buty. Spacer ma być przyjemnością także dla nas, dlatego zadbajmy o własną wygodę. Niewielka torebka lub plecak na psie akcesoria znacząco ułatwi nam przechadzki z podopiecznym.

↓ ADRESÓWKI DLA PSA ↓Czym kierować się, wybierając akcesoria na spacer z psem?


Akcesoria spacerowe warto dostosować do sytuacji. Inna smycz będzie nam potrzebna, jeśli spacerujemy po otwartym terenie, a inna, jeżeli przemieszczamy się po mieście. Nie bez znaczenia jest także temperament czworonoga. Niektóre psiaki potrzebują ścisłej kontroli, a innym możemy dać trochę więcej swobody. Co więcej, warto bacznie obserwować pupila podczas spaceru. Co wywołuje u niego najwięcej emocji? Jeśli fascynują go dźwięki, postawmy na akcesoria piszczące. Jeśli zaś psiak uwielbia aktywność fizyczną, zaopatrzmy się w zestaw do biegania z czworonogiem. Pamiętajmy też, że wszystkie akcesoria spacerowe powinny być wygodne, lekkie i łatwe w użyciu. Nie zawsze musimy zabierać ze sobą wszystkie psie gadżety.  Nim wybierzemy się na przechadzkę, zastanówmy się, co będzie nam naprawdę potrzebne.

↓ ZABAWKI DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

1 komentarz:

  1. U nas spacer jest udany gry zabieramy smakołyki kupione na obtkarma.pl :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger