czwartek, 20 kwietnia 2017

Przysmaki dla psa


Psiaki uwielbiają podjadać między posiłkami, tak samo jak ludzie. Zjedzenie raz na jakiś czas przysmaku z pewnością im nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie: na rynku dostępne są liczne smakołyki, które nie tylko doskonale smakują naszym czworonogom, ale mogą też pozytywnie wpływać na ich zdrowie i ogólną kondycję. Takie produkty są też doskonałe jako motywatory, nagrody za dzielność, odwagę oraz nauczenie się czegoś nowego, a czasami spełniają rolę prezentu, który dajemy kudłaczowi ot tak po prostu. W ten sposób sprawiamy mu radość, pokazujemy, że jest dla nas kimś bardzo ważnym i że go kochamy. Nie należy tylko z tymi przysmakami przesadzać!


Przysmaki dla psa – kiedy podawać?


Przysmaki dla psa doskonale nadają się jako motywacja do nauki nowych komend i ćwiczeń. Oczywiście należy je serwować z głową. Podczas treningu częstujemy nimi pupila tylko wówczas, kiedy robi postępy. Dawanie przysmaku za każdy razem, bez względu na to, czy psiak wykonał ćwiczenie dobrze, czy źle, nie odniesie żadnego skutku. Oczywiście za niepoprawnie wykonane polecenie nie należy w żadnym wypadku karać ani ganić. Liczy się tylko sukces i nagroda, wtedy zwierzak ma o wiele więcej ochoty i motywacji, żeby do ćwiczenia się przyłożyć. Przysmaki świetnie nadają się także jako nagrody pocieszenia albo za odwagę. Tutaj najlepszym przykładem będzie wizyta u weterynarza (taka bardziej przeglądowa albo niezwiązana z układem pokarmowym oczywiście) lub wykonanie niezbyt przyjemnego zabiegu pielęgnacyjnego w domu. Po czymś takim każdy psiak zasługuje na nagrodę za to, że był dzielny, grzeczny i dał radę. To sprawi także, że szybciej minie mu trauma i stres. Kiedy jeszcze warto dawać przysmaki? Czasem sprawdzają się jako metoda prewencyjna. Są kudłacze, które fatalnie znoszą rozłąkę z właścicielem. Warto kupić im specjalną, wyjątkowo interesującą zabawkę lub właśnie jakiś świetny przysmak i dawać tylko podczas długich nieobecności. Smakołyków oczywiście nie wolno dawać codziennie. Czasami warto też dać pupilowi przysmak tak po prostu, żeby okazać mu miłość i go uszczęśliwić. Wybierzmy najlepiej taki produkt, który dodatkowo dba o zęby albo pozytywnie wpływa na sierść. Będziemy mieć wie korzyści w jednym.

↓ PRZYSMAKI DLA PSA  ↓Na rynku dostępne są również specjalne zabawki edukacyjne dla psa. Mają ukryte w środku kawałki smakołyków, ale żeby psiak mógł się do nich dostać, musi mocno pogłówkować. W ten sposób rozwija zdolności intelektualne, a do tego jedzonko wypada w małych porcjach, więc pupil będzie je spożywał dosyć długo, zamiast połknąć wszystko na raz.

Czym grozi przedawkowanie przysmaków dla psa?


Przedawkowanie przysmaków ma wiele wspólnego z przedawkowaniem słodyczy u dzieci. W pierwszej kolejności boli brzuch, mogą pojawić się wymioty i biegunka lub przeciwnie – zatwardzenie. Najważniejszy jednak jest skutek długofalowy, czyli tycie. Nadwaga to poważny problem, zwłaszcza u starszych psiaków. Ogranicza codzienne funkcjonowanie, nadmiernie obciąża stawy, które nie są wstanie dźwigać takiego ciężaru, powoduje senność i brak ochoty na jakąkolwiek aktywność. Nadwaga i otyłość prowadzą również do problemów zdrowotnych, które obejmują cały organizm. Począwszy od żołądka i jelit, przez kłopoty z sercem i nerkami, aż do wypadania zębów, przerzedzania się sierści i oczywiście cukrzycy. Dlatego nigdy nie traktujmy przysmaków jako normalnych posiłków. Nasz zwierzak potrzebuje zbilansowanej, zdrowej diety, opartej na substancjach odżywczych. Przysmaki to tylko dodatki, które dajemy raz na jakiś czas.

Rodzaje przysmaków dla psów


Na rynku jest mnóstwo przysmaków dla psów. Psiaki bardzo lubią wędzone żwacze wołowe, które doskonale wpływają również na stan ich zębów oraz pH przewodu pokarmowego. Zaliczamy do nich uszy, ścięgna, skórki i wiele innych produktów. Możemy też wybrać dla pupila specjalne ciasteczka lub chrupki. Są w różnych smakach, więc każdy właściciel znajdzie odpowiednią kombinację dla swojego ulubieńca. Są też cukierki, kiełbaski i kabanosy oraz specjalne kości. Wiele z tych produktów pomaga w walce z kamieniem nazębnym, nieświeżym oddechem, jak również wspomaga odbudowę sierści, wzmacnia skórę i pozytywnie wpływa na pracę żołądka oraz jelit.

↓ PRZYSMAKI DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger