wtorek, 18 marca 2014

Wiosenna pielęgnacja psa

Wiosenna-pielęgnacja-psa
Dzisiaj opowiem Wam o tym, jak powinna wyglądać wiosenna pielęgnacja psa. Dowiecie się również od czego powinniśmy zacząć i jakie produkty kupić.

Zbędne kilogramy


Czworonogi, tak samo jak ludzie, w trakcie zimy przybierają na wadze. Ważne jest więc, by pomóc im zgubić niepotrzebny balast. W tym celu najlepiej jest zapewnić pupilowi dużo ruchu, czyli odpowiednią ilość spacerów oraz innych aktywności. Zaliczają się do nich bieganie, pogoń za zabawką, zabawa z innymi psami oraz zajęcia typu agility czy tory z przeszkodami. Ja osobiście polecam jeżdżenie z psem na rolkach. Jest to bardzo fajna aktywność fizyczna. Na początku piesek może chcieć na Was skakać albo biec nie w tę stronę, ale już po kilku wyjściach przyzwyczai się. 

Oprócz ruchu, bardzo ważne jest, by nieco zmienić dietę psa. Należy wykreślić z niej wysoko tłuszczowe jedzenie oraz pełne zbędnych węglowodanów przekąski. Warto jest wprowadzić świeże warzywa oraz owoce. Moja Tori uwielbia jabłka oraz marchewki :). Można również co jakiś czas podać psu kość ( oczywiście nie z drobiu ) oraz mięso. Jeśli czworonóg żywił się mokrą karmą, polecam przejście na suchy pokarm. Jest on bardziej lekkostrawny oraz sprawia, że pupil dłużej ma uczucie sytości. 

Wiosenna szata


Ludzie wymieniają kurtki, a psy wymieniają sierść. Zrzucają zbędną pokrywę włosową. Jednak musimy im w tym trochę pomóc. Należy kupić szczotkę odpowiednią dla typu sierści naszego pupila i czesać go co najmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli czworonóg jest bardzo owłosiony, należy go regularnie strzyc. Nie chodzi tu jedynie o cele estetyczne. Pies musi być po prostu odpowiednio schładzany, by się nie przegrzać. 

Warto również zainwestować w dobry szampon dla pupila. Należy jednak pamiętać, by kupić taki, który nie podrażni skóry zwierzęcia. Warto wybrać ekologiczny produkt, który został skomponowany z naturalnych składników. Jak już kupimy odpowiedni szampon, musimy go również odpowiednio użyć. Nie wolno zbyt często kąpać psa. Dobrze jest robić to raz na półtora miesiąca. Ważne jest również, by nie wystawiać psa na słońce od razu po kąpieli, by nie dostał udaru.

Obserwacja


Jednak jedną z najważniejszych rzeczy jest obserwacja własnego pupila. Dzięki temu będziemy w stanie stwierdzić, czego brakuje naszemu czworonogowi. Jeśli boimy się, że w trakcie wiosennych zmian organizm naszego psa może stracić witaminy i minerały, najlepiej kupić pupilowi suplementy diety. Możemy również wybrać się do weterynarza, który zrobi badania krwi i stwierdzi, czego brakuje organizmowi zwierzątka do prawidłowego funkcjonowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger