czwartek, 16 stycznia 2014

Psy rasy West Highland White Terrier

Psy rasy West Highland White Terrier
Dzisiaj opowiem Wam o rasie psóew, której osobniki wyhodowane zostały w Szkocji w połowie XIX w. - West Highland White Terrierach.

Charakter  psów rasy West Highland White Terrier


Psy tej rasy są bardzo energiczne. Lubią wszelkiego rodzaju zabawy. Bardzo łatwo nawiązują kontakt z innymi zwierzętami oraz ludźmi. Bardzo przywiązują się do swojego właściciela.

West Highland White Terriery stanowią świetne psy rodzinne. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi i nie są wobec nich agresywne. Szkolenie ich nie stanowi dużego problemu, należy jednak tresować je od szczeniaka.

Pielęgnacja West Highland White Terrierów


Pielęgnacja psów tej rasy nie jest wielce skomplikowane. Należy wyczesać psa kilka razy w tygodniu. Ze względu na dwuwarstwową i twardą sierść, należy raz na cztery miesiące zabrać West Highland White Terriera do fryzjera dla czworonogów.

Problemy zdrowotne


Psy tej rasy nie są bardzo chorowite. Żyją około 15 lat. Najczęściej cierpią na różnego typu alergie skórne oraz wady związane ze swoją posturą, czyli problemy z biodrami.

Ciekawostki o West Highland White Terrierach


 • psy tej rasy były hodowane m.in. przez Karola Darwina i Alfreda Hitchcocka,
 • ich przeznaczeniem było polowanie na lisy i borsuki,
 • psy tej rasy były wykorzystywane w różnego typu reklamach oraz filmach,
 • mają niepohamowany apetyt.

                                                   

                                            Profil psa rasy West Highland White Terrier :


Kraj pochodzenia: Szkocja 

Kraj patronacki: Wielka Brytania

Klasyfikacja FCI: Grupa 3., Sekcja 2.

Wzrost: 26 cm - 30 cm

Waga: 7 kg - 10 kg

Umaszczenie: białe

Sylwetka: głęboka, żebra dobrze wysklepione w swej górnej części, stają się odrobinę spłaszczone na bokach; tylne żebra (rzekome) są długie, a odległość między ostatnim z nich a biodrami (słabizna) jest krótka, ale nie tak, aby wpływało to na swobodę ruchu. 

Szata: dwuwarstwowa; włos okrywowy ok. 5 cm długości, jest twardy, bez śladu lokowatości; podszerstek krótki, miękki i gęsty; wysoce nie- pożądana sierść luźna, nie dość zwarta. 

Głowa: długość mózgoczaszki mierzona od guza potylicznego do oczu jest nieznacznie większa od długości kufy; głowa obrośnięta jest gęstym włosem, trzymana pod kątem prostym lub nieco mniejszym do osi szyi, nie powinna być noszona, nisko do przodu; mózgoczaszka:czaszka lekko wysklepiona; wpartii czołowej winna mieć łagodny obrys; nieznacznie zwęża się od uszu do oczu; stop: wyraźnie zaznaczony, tworzą go wydatne łuki nadoczodołowe i lekkie wgłębienie między oczami; trzewioczaszka: nos czarny, dość duży, nie wystaje zanadto do przodu i mieści się w obrysie kufy; kufa: zwęża się stopniowo od oczu do koniuszka nosa, profil nie jest ani wklęsły ani opadający. Dobrze wypełniona pod oczami. 

Oczy: szeroko rozstawione, średniej wielkości, nie powinny być duże i okrągłe, tak ciemne, jak to tylko możliwe. Nad oczami obfite brwi co nadaje psu bystry, inteligentny wyraz; oczy jasne wysoce niepożądane. 

Uszy: małe, pewnie stojące o spiczastych koniuszkach; osadzone ani zbyt sze- roko ani zbyt blisko siebie; pokryte krótkim i gładkim, aksamitnym  w dotyku, naturalnym,  a nie strzyżonym. Uszy nie powinny być na końcach porośnięte długim jak frędzle włosem. Szerokie o zaokrąglonych koniuszkach, duże, o grubej chrząstce, a także pokryte obfitą sierścią uszy są wysoce niepożądane.

Ogon: długości 13 - 15 cm, porośnięty twardą sierścią, bez frędzli, tak prosty, jak to tylko możliwe, trzymany pionowo do góry, nie może być zakręcony nad grzbietem; długi ogon jest wadliwy, a w żadnym wypadku nie może być skrócony.

Podsumowując informacje o West Highland White Terrierach:


 • są bardzo energiczne,
 • przywiązują się do wszystkich członków rodziny,
 • nie są agresywne,
 • lubią wszelkiego typu zabawy,
 • nie są bardzo chorowite,
 • ich pielęgnacja nie jest skomplikowana,
 • łatwo można je wyszkolić,
 • mogą cierpieć na alergie skórne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger