niedziela, 12 stycznia 2014

Psy rasy Buldog francuski

Psy rasy Buldog francuski
Dzisiaj opowiem Wam o rasie psów, której osobniki zaliczane są do sekcji małych czworonogów molosowatych. Ich głównym przeznaczeniem jest towarzyszenie swojemu właścicielowi.

Charakter  psów rasy Buldog francuski


Buldogi francuskie są bardzo towarzyskie. Bardzo dobrze czują się w otoczeniu dzieci oraz innych zwierząt. Bardzo przywiązują się do swojego właściciela i nie odstępują go na krok.

Psy tej rasy nie są agresywne, dzięki czemu stanowią świetny materiał na pupila dla rodzin z dziećmi. Są inteligentne i podatne na tresurę. Nie sprawiają większych problemów wychowawczych.

Buldogi francuskie są małymi i aktywnymi psiakami. Uwielbiają wszelkiego typu zabawy oraz długie i ciekawe spacery.

Pielęgnacja Buldogów francuskich


Czworonogi tej rasy nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Ze względu na swoją krótką sierść, wystarczy wyczesać je dwa razy w tygodniu i wykąpać co 1,5 miesiąca. Należy dbać o higienę oczu oraz kufy.

Psy tej rasy są również narażone na alergie pokarmowe.

Problemy zdrowotne


Buldogi francuskie nie są wyjątkowo chorowitą rasą psów. Ze względu na ich krótką kufę, należy bardzo dbać o okolicę pyska. Właściciel pupila tej rasy musi również kontrolować stan oczu i skóry czworonoga, ponieważ jest on narażony na ich różnorodne uszkodzenia.

Ciekawostki o Buldogach francuskich 


 • w 1625 roku wybito w Hiszpanii medal z głową psa, która bardzo przypomina głowę Buldoga francuskiego,
 • pierwsze toy-buldogi pojawiły się na wystawie psów w w 1836 roku,
 • psy tej rasy są świetnymi towarzyszami dla osób starszych i niepełnosprawnych,
 • Buldogi francuskie są mało szczekliwe.

Sklep Telekarma
Profil psa rasy Buldog francuski :


Kraj pochodzenia: Francja

Kraj patronacki: Francja

Klasyfikacja FCI: Grupa 9., Sekcja 11.

Wzrost: 23 cm - 30 cm

Waga: 8 kg - 14 kg

Umaszczenie: dopuszczalny jest kolor jednolicie płowy, pręgowana lub nie,ewentualnie z niewielką ilością bieli; płowa, pręgowana lub nie, ze średnią lub przeważającą ilością bieli; wszystkie odcienie barwy płowej są dopuszczalne – od czerwonego po jasnobrązowy (kawa z mlekiem). Całkowicie białe psy klasyfikuje się jako „płowe, pręgowane, z przeważającą ilością bieli”.

Sylwetka: Typowy mały molos; pies mocny w swej małej postaci, krótki, zwarty we wszystkich proporcjach, bardzo muskularny, o zwartej budowie i mocnym kośćcu.

Szata: piękny, gładki, przylegający, lśniący i miękki.

Głowa: musi być bardzo mocna, szeroka i graniasta; skóra pokrywająca głowę, tworzy niemal symetryczne fałdy i zmarszczki; głowę buldoga francuskiego charakteryzuje cofnięcie części szczękowo-nosowej, czaszka wydaje się zyskiwać szerokość kosztem; czaszka szeroka, niemal płaska; czoło mocno wypukłe; wydatne łuki nadczołowe, przedzielone bruzdą, wybitnie rozwiniętą między oczami; bruzda nie może rozciągać się na czoło; guz potyliczny słabo rozwinięty; siekacze żuchwy nigdy nie mogą być cofnięte poza siekacze szczęki; łuk siekaczy dolnych jest zaokrąglony; żuchwa nie może wykazywać odchylenia bocznego, ani skręcenia; wzajemny układ łuków siekaczy nie jest ściśle określony; najistotniejsze jest schodzenie się warg w taki sposób, by zupełnie zakrywały zęby.

Oczy: o żywym wyrazie, osadzone nisko, dość daleko od nosa, a przede wszystkim – od uszu; ciemnej barwy, dość duże, wyraźnie okrągłe, lekko wypukłe; białkówki całkowicie niewidoczne, kiedy pies patrzy przed siebie; oprawa powiek ma być czarna.

Uszy: średniej wielkości, szerokie u nasady i zaokrąglone na końcach; osadzone wysoko na głowie, ale niezbyt blisko siebie; noszone prosto; otwór słuchowy skierowany ku przodowi; skóra uszu musi być delikatna i miękka w dotyku.

Ogon: krótki, osadzony nisko na zadzie, bardzo blisko pośladków, gruby u nasady, zawęźlony lub załamany z natury i zwężający się przy końcu; nawet w ruchu pozostaje poniżej linii poziomej grzbietu; względnie długi ogon (nie sięgający poniżej stawu skokowego), złamany i zwężający się, jest dopuszczalny, lecz nie pożądany.

Podsumowując informacje o Buldogach francuskich:


 • bardzo przywiązują się do swojego właściciela,
 • są mało szczekliwe,
 • nie są agresywne,
 • są psami towarzyszącymi,
 • świetnie czują się w towarzystwie dzieci,
 • szybko oswajają się z innymi zwierzętami,
 • ich pielęgnacja nie jest skomplikowana,
 • są podatne na alergie pokarmowe,
 • ich wygląd jest bardzo charakterystyczny,
 • są bardzo aktywnymi psiakami. 
Sklep Telekarma

5 komentarzy:

 1. Mam buldożka i ze wszystkim się zgodzę oprócz tej aktywności - to cecha osobnicza. Mój Cookie na spacer wychodzi tylko za potrzebą i chce szybko wracać i większość dnia i nocy przesypia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam 4 buldogi F i mogę tylko powiedzieć że są bardzo krnąbrne , uparte są również zawzięte i nie lubią długich spacerów bardzo wierne i mądre wręcz cwane:):)kochane psiaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. anonimowy miałeś mieszańca płodnego to takie które mają różne przewidzenia osobowe i zachowują się jak inne psy

   Usuń
 3. Mam aktualnie buldożka. Uwielbiam go za wszystko. Jest niesamowitą przylepą i jest w fazie uczenia. Przyswaja szybko. Takie moje płowa radość 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam buldoga Francuskiego i zgodzę się że wszystkim jest tak aktywny ze czasami aż za bardzo , wesoły i bardzo ruchliwy ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger