czwartek, 9 maja 2019

Karma Fitmin dla szczeniąt


Szczenięctwo to czas ogromnych zmian. W ciągu tego stosunkowo krótkiego okresu organizm psiaków musi stać się w pełni gotowy do radzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie dorosłe życie. Aby to osiągnąć, niezbędne jest odpowiednie żywienie. Harmonijny wzrost i zdrowy rozwój czworonożnych juniorów skutecznie wspomagają karmy Fitmin.


Karmy Fitmin w żywieniu szczeniąt


Planując dietę dla szczeniaka, zawsze powinniśmy mieć na uwadze jego szczególne wymagania żywieniowe. Małe psiaki, z powodu intensywnego wzrostu, mają podwyższone zapotrzebowanie na energię i składniki budulcowe. Potrzebują zatem pożywienia o zwiększonej kaloryczności, obfitującego w białko i minerały. W ich diecie nie powinno też zabraknąć substancji stymulujących rozwój mózgu i wspomagających procesy uczenia się, takich jak np. kwasy DHA i EPA. Szczególnego wsparcia potrzebuje również układ odpornościowy maluchów. Nie działa on jeszcze na tyle efektywnie, by zapewnić czworonożnym juniorom optymalną ochronę przed patogenami. Karma dla szczeniaka  (poczytaj więcej o tym, jak wybrać karmę dla szczeniaka KLIK) musi być więc zasobna w witaminy, prebiotyki i inne substancje prozdrowotne. Warto zwrócić też uwagę na strawność i przyswajalność pożywienia. Szczenięta mają bardzo wrażliwy przewód pokarmowy, dlatego w ich menu nie powinny znajdować się ciężkostrawne, sztuczne ani silnie alergenne składniki. Pożądana jest natomiast obecność w jadłospisie komponentów regulujących pracę przewodu pokarmowego (np. ziół, warzyw). Dodatkowo pokarm dla młodych zwierzaków musi być atrakcyjny pod względem sensorycznym.

Czy karmy Fitmin dla szczeniąt spełniają tak rygorystyczne kryteria? Z całą pewnością tak! Jako produkty klasy premium i super premium wyróżniają się najwyższą jakością. Ich niewątpliwym atutem jest wysoka zawartość świeżego, surowego mięsa. Jest ono nie tylko bogate w wartościowe białko, ale także wyjątkowo smakowite. W pokarmach Fitmin znajdziemy również mnóstwo składników dobroczynnie wpływających na kondycję szczeniąt. Należą do nich m.in.: oleje rybne (zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe), prebiotyki, zioła, chondroprotetyki. Z receptury produktów wyeliminowano natomiast potencjalnie szkodliwe sztuczne barwniki i wzmacniacze smaku. Co więcej, Fitmin proponuje zindywidualizowane i zaawansowane formuły żywieniowe, które idealnie zaspokoją specyficzne wymagania szczeniąt. Dzięki temu możemy z łatwością znaleźć idealny produkt dla naszego małego czworonoga.

Fitmin Program dla szczeniąt


Karmy Fitmin dla szczeniąt z lini Program to innowacyjne produkty, oparte na koncepcji regulowania wartości energetycznej psich posiłków. Dzięki nim możemy precyzyjnie dopasować podaż energii do aktualnych potrzeb naszego czworonoga. W ten sposób zapewniamy mu uczucie sytości, eliminując ryzyko, że nadmiernie przybierze na wadze. Karmy Fitmin Program dla szczeniąt dostępne są w czterech wersjach: Maxi Puppy i Maxi Junior (dla psów o docelowej wadze powyżej 35 kg), Medium Puppy (dla psów o docelowej wadze od 13 do 35 kg) i Mini Puppy (dla psów o docelowej wadze do 13 kg). Dużym atutem pokarmów z tej linii jest wysoka zawartość składników pochodzenia zwierzęcego, a zwłaszcza świeżego mięsa. Karmy nie zawierają pszenicy i zbóż modyfikowanych genetycznie, dlatego mają niski potencjał uczulający. Funkcjonowanie organizmu szczeniąt wspomagają znajdujące się w nich fruktooligosacharydy, przeciwutleniacze, olej z łososia, ekstrakt z rozmarynu. Produkty dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich zostały dodatkowo wzbogacone o chondroitynę i glukozaminę – zapewniające ochronę układu szkieletowego w fazie wzrostu. Specjalny kompleks stomatologiczny wspiera higienę zębów maluchów.

↓ KARMA FITMIN DLA SZCZENIĄT ↓Fitmin Dog For Life dla szczeniąt


Fitmin Dog For Life to linia produktów premium do codziennego karmienia czworonogów. Dla najmłodszych psiaków przygotowano dwie propozycje. Fitmin For Life Puppy All Breeds to karma o podwyższonej wartości energetycznej, bogata w surowce pochodzenia zwierzęcego. W jej recepturze znalazły się aż 3 rodzaje mięs – wołowina, drób i wieprzowina. Dzięki optymalnej zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B i prebiotyków karma pozytywnie wpływa na układ nerwowy, pokarmowy, skórę i sierść. Małe granulki, otoczone ekstraktem wątrobowym są łatwe w gryzieniu, a przy tym bardzo smaczne.

Czworonożnym juniorom ras dużych i olbrzymich dedykowana jest karma Fitmin Dog For Life Junior Large. Aby zapobiec nadmiernemu przyrostowi masy ciała i przeciążeniu układu szkieletowego szczeniąt, w pokarmie zredukowano zawartość tłuszczu. W recepturze uwzględniono także chondroporotetyki – chondroitynę i glukozaminę.

↓ KARMA FITMIN DLA SZCZENIĄT ↓

Fitmin Purity Dog dla szczeniąt

Jesteśmy zwolennikami żywienia holistycznego? Chcemy zadbać o zdrowie małego pupila w sposób kompleksowy? Z pewnością powinniśmy sięgnąć po karmę dla szczeniąt Fitmin Dog Purity z kompleksem ziół (ziele pokrzywy zwyczajnej, melisy lekarskiej, liście mniszka lekarskiego, kwiaty rumianku pospolitego i lipy drobnolistnej) – poprawiających trawienie i podnoszącym siły witalne. Do wyboru mamy karmę bezzbożową – na bazie ryb i ziemniaków lub bezglutenową – z lekkostrawnym ryżem, jagnięciną i rybami. Pokarmy Fitmin Dog Purity wyróżniają się bogatym składem. Zawierają m.in. grzyby shitake (działające przeciwnowotworowo i oczyszczająco), nasiona ostropestu plamistego (wspomagające detoksykację) i liczne owoce (dostarczające zwierzakom błonnika, witamin oraz minerałów).

↓ KARMA FITMIN DLA SZCZENIĄT ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © demanescale — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger