sobota, 24 stycznia 2015

Jak zorganizować psu czas nie wychodząc z mieszkania?

Jak zorganizować psu czas nie wychodząc z mieszkania?
Niektóre psy nie są w stanie usiedzieć w jednym miejscu, co może być ogromnym problemem dla właścicieli. Jak zorganizować psu czas nie wychodząc z mieszkania?

Siedzisz w mieszkaniu z psem. Macie za sobą kilka spacerów. Ty już padasz z nóg, a czworonóg nadal pełen energii biega po mieszkaniu. Co zrobić, by usadzić go w jednym miejscu? Wystarczy kilka pomysłowych zabawek, które możecie kupić w prawie każdym sklepie zoologicznym. Oto niektóre z nich:

  1. Kong - jest to twarda zabawka w kształcie gruszki, posiadająca otwór, do którego wsypuje się smakołyki. Można również zalepić go serkiem lub pasztetem. W upalne dni warto zrobić z koga psiego loda – do otworu wsadzamy serek śmietankowy i zalepiamy go dżemem. Następnie wsadzamy go do zamrażarki. 
  2. Snackball – jest to piłka z małymi otworkami (kilkoma lub jednym), do której wrzucamy smakołyki. Pies, delikatnie tocząc piłkę, uwalnia smakołyki, które w nagrodę może oczywiście schrupać. Taka zabawa może potrwać kilka godzin.
  3. Kość, na którą nakładane są smakowite krążki - świetna, skacząca kość, na którą zakłada się po obydwu stronach pyszne krążki. Psiak stara się je zdjąć i zjeść.
  4. Łamigłówki dla psów - to wszelkiego rodzaju zabawki, w których smakołyki zostają ukryte w jakimś pojemniczku. Żeby dostać się do smaka, czworonóg musi przesuwać różne elementy i ustawiać je w odpowiednich pozycjach.
  5. Woreczki - by przygotować woreczki, musicie wygrzebać ze swojej szafy jakieś stare skarpety, których już nie używacie. Ważne jednak, by nie miały one żadnych dziur. Jeśli nie jesteście w posiadaniu takich skarpet, możecie pociąć jakiś materiał, stare bluzki lub spodnie. Przygotujcie również ulubione smakołyki pupila. Następnie napełnijcie skarpetki smakołykami i zwiążcie je nitką lub zróbcie supeł na końcach. Jeśli korzystacie ze skrawków materiału, połóżcie je na podłodze i nałóżcie na nie smakołyki. Uformujcie z nich woreczki i zwiążcie sznurkiem.
  6. Smakołyki ze skóry wołowej - by zagospodarować psu godziny spędzone w domu, kupcie mu smakołyki zrobione ze skóry wołowej. By je zjeść, pies musi się bardzo namęczyć.
Jeśli pies jest wyjątkowo uciążliwy, bądź ma głupawkę, możecie użyć D.A.P. – Dog Appeasing Pheromones – czyli hormony uspokajające, które umieszczone w dyfuzorze podłączonym go gniazdka, unoszą się w powietrzu i łagodzą zachowania psa. Nie są one szkodliwe dla zdrowia czworonoga, a potrafią zdziałać cuda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger