środa, 3 czerwca 2020

Karma bio dla psa

Karma bio dla psa

Żywienie ekologiczne cieszy się coraz większą popularnością. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie domowych czworonogów wielu opiekunów poszukuje produktów stworzonych z surowców organicznych, spełniających rygorystyczne standardy jakości. Czym wyróżniają się karmy bio dla psów? Jakie korzyści niesie żywienie psa karmami ekologicznymi?


Ekologiczne żywienie psów


Idea ekologicznego żywienia przeniknęła na rynek zoologiczny z rynku żywności dla ludzi. Pojawienie się nowego segmentu produktów dla czworonogów jest wynikiem rosnącej świadomości na temat wpływu pokarmu na zdrowie i długość życia zwierzaków. Koncepcja żywienia ekologicznego zakłada podawanie zwierzakom pokarmów bazujących na naturalnych składnikach, pochodzących z certyfikowanych upraw i hodowli organicznych. Stosowanie pokarmów bio ma na celu zapewnienie czworonogom posiłków o wysokiej wartości odżywczej i prozdrowotnej. Karmy ekologiczne mają zmniejszyć ryzyko występowania u pupili chorób dietozależnych (np. nowotworów), alergii i nietolerancji pokarmowych – u których podłoża może leżeć spożywanie pokarmów wysokoprzetworzonych, zawierających sztuczne dodatki. Inną przesłanką przemawiającą za żywieniem ekologicznym jest troska o środowisko naturalne. Kupując tego typu produkty, mamy pewność, że zostały przygotowane z poszanowaniem dla przyrody. W ten sposób możemy wesprzeć ochronę środowiska i dobrostan zwierząt hodowlanych.

Specyfika karm bio dla psa


Karmy bio dla psów to produkty spełniające standardy żywności ekologicznej. Na rynku można rozpoznać je po charakterystycznym zielonym ekolistku. Do ich produkcji w m.in. 95% wykorzystuje się mięsa i rośliny pozyskane z certyfikowanych gospodarstw organicznych. Zgodnie z założeniami rolnictwa ekologicznego cały proces produkcji surowców stosowanych w karmach bio dla psów jest starannie nadzorowany i dokumentowany. Do uprawy roślin wykorzystywane są wyłącznie nawozy naturalne. Niedozwolone jest natomiast stosowanie herbicydów czy nawozów sztucznych. W hodowli zwierząt duży nacisk kładzie się na dobrostan. Zwierzęta karmione są naturalnymi paszami, pozbawionymi antybiotyków czy hormonów wzrostu. Mają dostęp do pastwisk i wybiegów. Gospodarstwa ekologiczne usytuowane są na obszarach niezanieczyszczonych, spełniających odpowiednie normy. Dzięki temu produkowane w nich pokarmy nie kumulują metali ciężkich, azotanów i zanieczyszczeń. Karmy bio dla psów nie zawierają też sztucznych barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku czy surowców GMO. Odznaczą się naturalnym smakiem i bezpieczeństwem dla psiego zdrowia.

↓ KARMA SCHESIR BIO DLA PSA ↓Jak jednak ekologiczne metody produkcji przekładają się na wartość odżywczą i zdrowotną karm organicznych dla psów? Surowce ekologiczne wyróżniają się wyższą niż konwencjonalne zawartością niektórych witamin (zwłaszcza C i z grupy B), minerałów i antyoksydantów (kwasów fenolowych, antocyjanów, flawonoli). Ze względu na wysoką zawartość tych związków mogą wspomóc profilaktykę chorób układu krążenia, nowotworów czy chorób neurodegeneracyjnych. Wyższa wartość odżywcza karm bio dla psów – w porównaniu do standardowych pokarmów bytowych – wynika jednak głównie ze szczególnych właściwości składników zwierzęcych. Mięso ekologiczne zawiera więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Odpowiadają one m.in. za stan skóry i sierści, pracę układu nerwowego i krążenia. Stosowanie karm bio dla psów pozwala zapewnić pupilowi zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę. Dzięki produktom ekologicznym zyskujemy pełną kontrolę nad tym, co trafia do psiej miski.

Kiedy warto podawać psu karmę bio?


Karmy bio to długofalowa inwestycja w zdrowie i długie życie psów. Ich stosowanie może być częścią profilaktyki zdrowotnej. Warto sięgnąć po nie, jeśli nasz pupil jest szczególnie narażony na nowotwory czy choroby układu krążenia. Będą idealnym wyborem dla dojrzałych psiaków i czworonożnych seniorów. Karmy organiczne polecane są również dla psów, które zmagają się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, problemami dermatologicznymi lub dolegliwościami trawiennymi. Ekologiczne produkty nie zawierają potencjalnie szkodliwych i alergennych sztucznych dodatków, dlatego mogą zmniejszyć ryzyko niepożądanych reakcji u zwierzaków. Warto wypróbować je w przypadku czworonożnych niejadków, które cenią sobie naturalny smak pożywienia.

↓ KARMA BUTCHER'S BIO DLA PSA ↓

Sklep Telekarma

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © DamianKuzdak — istockphoto.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger