wtorek, 10 grudnia 2019

Miski dla psów


Sposób żywienia to wyjątkowo istotny aspekt opieki nad czworonożnym podopiecznym. Planując dietę pupila, musimy zastanowić się nie tylko nad wyborem karmy, ale także nad metodą serwowania posiłków. Odpowiednia miska może znacząco zwiększyć przyjemność płynącą z jedzenia. W czym podawać pupilowi posiłki? Jak wybrać idealną miskę dla psa?Jaką miskę wybrać dla psa?


Elegancka, wytrzymała, a może wygodna w użytkowania – jaka powinna być idealna miska dla psa? O ile kwestie estetyczne nie mają dla czworonogów większego znaczenia, psiaki z pewnością wysoko cenią sobie komfort pałaszowania posiłków. Dobra miska musi przede wszystkim pozwalać pupilowi zająć wygodną pozycję w czasie jedzenia. Powinna więc stać stabilnie na podłożu – nie może się przesuwać ani przewracać. Najlepszą przyczepnością charakteryzują się z reguły naczynia z gumową antypoślizgową obręczą. Dla dużych i silnych czworonogów odpowiednie są natomiast ciężkie naczynia. Aby zapewnić rosłym psiakom wygodę, można ponadto sięgnąć po podwyższane miski na specjalnym stojaku. Dzięki nim potężny zwierzak nie będzie musiał się schylać, by najeść się do syta. Tego typu naczynia polecane są również dla zwierzaków cierpiących na problemy ze stawami i schorzenia układu ruchu.

Na komfort jedzenia duży wpływ ma łatwość wybierania kęsów pożywienia. Z tego powodu czworonogi ras brachycefalicznych (np. buldogi, pekińczyki) oraz szczenięta potrzebują płaskich i szerokich miseczek. Psiaki obdarzone długimi, zwisającymi uszami (np. spaniele) powinny otrzymywać pokarm w wysokich, wąskich pojemnikach.

Wybierając miskę dla psa powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zwyczaje żywieniowe naszego ulubieńca. Jeśli posiłki zwierzaka składają się z pokarmów o różnej konsystencji, praktycznym rozwiązaniem może być zakup podwójnej miski. Takie akcesorium przyda się również czworonogom, które w czasie jedzenia chętnie sięgają po wodę. Zwierzaki jedzące łapczywie powinny otrzymywać pokarm w karmnikach interaktywnych, z których muszą same wydobyć atrakcyjne kąski. Psi turyści muszą natomiast dysponować przenośnymi, lekkimi, nietłukącymi się miseczkami, które można wszędzie zabrać.

Plastikowe miski dla psów


Miski dla psów wykonane z plastiku to niezwykle uniwersalna opcja. Pojemniki tego typu są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w domowym zaciszu, jak i podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie generują nieprzyjemnego hałasu podczas kontaktu z podłożem. Zwykle nadają się nawet dla psich alergików. Plastikowe miski dla psów są idealne dla szczeniąt i czworonogów małych ras. Psiaki, które uwielbiają czynić pożytek ze swoich zębów, mogą jednak łatwo je zniszczyć. Pojemniki z tworzyw sztucznych są też mało odporne na zarysowania. Trochę problemów może przysporzyć utrzymanie ich w czystości.

↓ PLASTIKOWE MISKI DLA PSÓW ↓
Ceramiczne miski dla psów


Pojemniki wykonane z ceramiki wyróżniają się stabilnością, łatwością czyszczenia i efektownym wyglądem. Miski ceramiczne pięknie się prezentują i nadają psim posiłkom wyjątkową oprawę. Są dosyć ciężkie, dlatego nie musimy się zbytnio obawiać, że za każdym dotknięciem psiej łapy będą przesuwać się po pomieszczeniu. W ceramicznych miskach woda dłużej pozostaje chłodna, dlatego są one bardzo przydatne w czasie letnich upałów. Jeśli jednak nasz pupil często zmienia miejsca swoich posiłków, takie akcesoria mogą okazać się niezbyt funkcjonalne.

↓ CERAMICZNE MISKI DLA PSÓW ↓Metalowe miski dla psów


Metalowe miski dla psów od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są bardzo trwałe i wytrzymałe, odporne na zarysowania, łatwe w czyszczeniu. Nie chłoną zapachów, ograniczają namnażanie się drobnoustrojów, a co za tym idzie – zapewniają idealne warunki higieniczne w trakcie jedzenia. Czasami ich użytkowanie może jednak narobić trochę hałasu, przez co psiaki szczególnie wrażliwe na dźwięki podchodzą do nich z rezerwą.

↓ METALOWE MISKI DLA PSÓW ↓
Miski spowalniające jedzenie dla psów


Nie ma nic gorszego niż żywieniowa monotonia. Wiele psiaków po pewnym czasie przestaje cieszyć się ze swoich posiłków, bo zawsze wyglądają tak samo. Istnieje też całkiem spora grupa czworonogów, które jedzą tak łapczywie, że nie zwracają uwagi na to, jakie pyszności im oferujemy. Aby przywrócić zwierzakom przyjemność płynącą z jedzenia, warto wdrożyć ideę slow food. Niezwykle pomocne w rozwiązywaniu żywieniowych problemów czworonogów są miski spowalniające jedzenie. Dzięki specjalnym wypustkom psiaki muszą nieco się natrudzić, by wydobyć z nich pokarm. Taka forma jedzenia stymuluje zmysły i pobudza zwierzaki do pracy umysłowej. Powoduje zatem, że posiłki stają się bardziej atrakcyjne i dostarczają rozrywki. Oprócz misek spowalniających jedzenie do karmienia ulubieńca warto wykorzystać różnego typu zabawki interaktywne na pokarm. Takie akcesoria z pewnością sprawią, że posiłki psiaka już nigdy nie będą nudne.

Turystyczne miski dla psów


Często podróżujemy z pupilem? Lubimy spędzać czas z czworonogiem na świeżym powietrzu? Marzą nam się długie spacery? Na pewno powinniśmy zaopatrzyć się w turystyczną miskę dla psa. Przenośne, lekkie, materiałowe akcesorium można bez problemu złożyć i zabrać na każdą wędrówkę. W trakcie letnich przechadzek z czworonogiem warto mieć przy sobie bidon na wodę. Takie akcesorium składa się z butelki i pojnika. Nie zajmuje dużo miejsca i jest bardzo praktyczne w czasie podróży oraz spacerów.


↓ TURYSTYCZNE MISKI DLA PSÓW ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: © tiverylucky — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger