poniedziałek, 14 października 2019

Dingo - akcesoria spacerowe dla psa


Krótkie przechadzki, długie spacery, a nawet wspólne bieganie – wszystkie te aktywności spokojnie uprawiać można z domowym czworonogiem. Zanim jednak z psem wyjdziemy z domu, zadbać musimy o  to, by zwierzak nasz posiadał smycz, kaganiec oraz obrożę lub szelki. W celu zakupu takich podstawowych psich akcesoriów spacerowych, warto zapoznać się z propozycjami polskiej marki Dingo.

→ Obroże


Obroża jest podstawowym elementem psiego ekwipunku. To do niej podczas spaceru doczepiamy smycz umożliwiającą kontrolowanie zwierzaka. Do niej też warto przypiąć adresówkę z naszym numerem telefonu. Wybór obroży wydaje się prostym zadaniem. Tymczasem decydując się na określony model, wziąć musimy pod uwagę nie tylko nasze estetyczne upodobania, ale i wielkość zwierzaka oraz jego zachowanie się podczas spacerów. Obroża nie może zsuwać się z psiej szyi, nie może ona też opinać jej zbyt mocno. Obrożę wyregulować powinniśmy tak, byśmy swobodnie wsunąć mogli pod nią dwa palce. Pamiętajmy też o tym, że obroże dla psów dużych i zwierzaków mocno szarpiących za smycz, muszą być odpowiednio szerokie, dzięki czemu zwierzak uniknie podduszenia.

↓ OBROŻE DINGO DLA PSA ↓
Wśród akcesoriów spacerowych Dingo odnajdziemy zarówno obroże wykonane z materiału, z taśmy polipropylenowej,  z natłuszczonej naturalnej skóry i z eco skóry. Poszczególne modele dostępne są oczywiście w różnych rozmiarach i kolorach, w grę wchodzą tu też różne ozdoby na obrożach. Najważniejszą kwestią jest jednak to, że producent zadbał tu o jakość materiałów i szycia oraz o wytrzymałe zapięcia.

→ Szelki


Dobrą, ale i coraz bardziej popularną alternatywą dla obroży są szelki dla psa. Rozwiązanie takie z całą pewnością jest najlepszą opcją w przypadku psów ras miniaturowych, u których zwykła obroża uszkodzić może delikatną tchawicę. Jeśli więc jesteśmy właścicielami yorka, chihuahua, maltańczyka lub pekińczyka na spacer zawsze ubierajmy maluchowi szelki. Co ciekawe jednak akcesorium to ułatwić może też zapanowanie nad całkiem pokaźnym psiakiem. Dla właścicieli silnych, szarpiących psów producent marki Dingo przygotował specjalne szelki treningowe easy-walk. Zasadnicza różnica polega na tym, że smycz możemy dopiąć tu nie tylko na grzbiecie, ale i na klatce piersiowej. Ta druga możliwość sprawia, że pies szarpiąc, nie wyrywa się do przodu, a zwrócony zostaje w naszą stronę. Tak przypięty zwierzak uczy się też chadzać blisko przy nodze i nie ma możliwości skakania na napotkanych przechodniów.

↓ SZELKI DINGO DLA PSA ↓Jeszcze innym ciekawym modelem proponowanym przez firmę Dingo są zaprzęgowe szelki typu sled znakomicie sprawdzające się nie tylko u psów zaprzęgowych. Sięgnąć możemy po nie też podczas treningów wysiłkowych bądź wówczas, gdy uprawiać zamierzamy dogtrekking, canicross czy bikejoring.    

→ Smycze


Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup szelek, czy też obroży, aby nasz zestaw spacerowy był kompletny, nabyć musimy odpowiednią dla naszego pupila smycz. Kompletując tę podstawową psią wyprawkę, wziąć trzeba pod uwagę wielkość zwierzaka oraz typ aktywności, do którego smycz ma zostać wykorzystana. Tak też krótka klasyczna smycz dobrze sprawdzi się w mieście, gdy zwierzaka musimy mieć blisko przy nodze. Na długą, dającą zdecydowanie więcej swobody, zdecydujmy się zaś, zabierając pupila do parku, na łąkę lub do lasu. Wśród akcesoriów spacerowych Dingo dla psa propozycjami szczególnie godnymi uwagi są solidnie wykonane smycze treningowe znakomicie sprawdzające się podczas szkoleń, zadań specjalnych, ale i codziennych spacerów z dużym i silnym zwierzakiem. Jeśli zaś z pupilem uprawiać zamierzamy jogging bądź inne sporty, w których czworonóg może nam towarzyszyć, koniecznie sprawmy sobie wyposażoną w amortyzator smycz do biegania.

↓ SMYCZE DINGO DLA PSA
→ Inne akcesoria spacerowe marki Dingo


Kagańce należą do tych psich spacerowych akcesoriów, które wśród właścicieli wzbudzają najwięcej kontrowersji. Oczywiście niektórzy czworonożni pupile bez zabezpieczenia takiego w ogóle nie opuszczają domu. Dla tych zwierzaków marka Dingo przygotowała nitowane lub zabudowane kagańce skórzane bądź też solidne kagańce metalowe. Jeśli zaś pupil nasz kaganiec wkłada tylko na chwilę np. podczas jazdy autobusem lub tramwajem, zdecydować możemy się na łatwy do ukrycia w kieszeni kaganiec nylonowy.

Innymi ciekawymi akcesoriami spacerowymi marki Dingo są m.in. rączki służące do nauki chodzenia tuż przy nodze, rozdzielacze umożliwiające chadzanie na spacer z kilkoma psami czy przydatne dla właścicieli saszetki na przysmaki.

↓ KAGAŃCE DINGO DLA PSA ↓


Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © DoraZett - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger