poniedziałek, 30 września 2019

Dentystyczne przysmaki dla psa


Jednymi z najczęstszych dolegliwości, jakie nękają naszych podopiecznych są problemy stomatologiczne. Główną tego przyczyną jest kamień, odkładający się na psich zębach, który z czasem może doprowadzić nawet do ich wypadania. Jak temu zapobiec? Z pomocą przychodzą nam specjalne dentystyczne przysmaki dla psa. Dlaczego warto je stosować i jak działają smakołyki tego rodzaju?


Jak zadbać o zęby psa?


Niestety psy, tak samo jak ludzie, narażone są na różnego rodzaju dolegliwości i choroby dentystyczne. A trzeba pamiętać, że takie problemy często dotykają czworonogów na każdym etapie życia, nie tylko psich seniorów. Najczęstszą przyczyną dolegliwości tego rodzaju jest nieodpowiednia dieta, sprzyjająca odkładaniu się kamienia nazębnego. Gromadzący się nalot jest źródłem bakterii, a od nich blisko już do próchnicy, stanów zapalnych dziąseł, parodontozy, stale pogarszającej się kondycji uzębienia, a w końcu i jego utraty. Warto dodać, że bolące zęby utrudniają psu jedzenie i często to właśnie one odpowiadają za nagłą utratę apetytu u pupila.

Aby uchronić zwierzaka przed tymi problemami, warto przede wszystkim skontrolować jego dietę. Jej podstawą powinna być karma sucha, której granulki umożliwiają mechaniczne ścieranie osadu z zębów. Pomocne w walce z kamieniem nazębnych będą także dentystyczne przysmaki dla psa. Większość z nich można podawać nawet codziennie, a ich stosowanie wystarczy, by zaoszczędzić pupilowi nieprzyjemnych dolegliwości.

↓ DENTYSTYCZNE PRZYSMAKI DLA PSA ↓Przysmaki dentystyczne dla psa – co to takiego?


Dentystyczne przysmaki dla psa to specjały służące do codziennej pielęgnacji zębów i poprawienia higieny w obrębie jamy ustnej. Podając je regularnie możemy nie tylko zapobiec odkładaniu się kamienia, ale i zredukować ilość już istniejącej na zębach płytki. Przysmaki tego rodzaju poprawiają także kondycję i ukrwienie dziąseł, usuwają resztki pokarmu spomiędzy zębów i łagodzą nieprzyjemny zapach z psiego pyska. Warto dodać, że smak i konsystencja takich przekąsek bardzo odpowiada upodobaniom czworonogów, zaspokajając tym samym ich naturalną potrzebę gryzienia i żucia.

Jeśli chodzi o wybór przysmaków dentystycznych to dostępne są one w wielu różnych smakach, formach i kształtach. Naszemu pupilowi możemy zaserwować między innymi przekąskę w postaci preparowanej kości, naturalnego gryzaka z wędzonego mięsa czy też w kształcie ciasteczek lub twardych krokietów. Dużą popularnością ostatnio cieszą się zwłaszcza naturalne przysmaki, wytwarzane z twardej skóry wołowej, wieprzowej lub innych wędzonych części odzwierzęcych. Mogą to być na przykład żwacze wołowe, wędzone uszy królika, noski wieprzowe i wiele, wiele innych. Są one dosyć twarde, więc pupil musi się porządnie napracować, aby dokładnie pogryźć swoją przekąskę. To zaś sprzyja dokładnemu oczyszczeniu zębów i poprawieniu ukrwienia dziąseł. Warto dodać, że niektóre smakołyki dentystyczne zawierają dodatki wspomagające higienę jamy ustnej. Są to głównie ekstrakty roślinne, poprawiające oddech, zwalczające bakterie czy łagodzące stany zapalne.


Jak często podawać psu przysmaki dentystyczne?


Przysmaki dentystyczne dla psów łączą w sobie wiele zalet i funkcji. Po pierwsze, są zdrowym dodatkiem do diety pupila, który może uchronić go przed wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami i chorobami stomatologicznymi. Po drugie, przekąski tego rodzaju są wyjątkowo smaczne i aromatyczne, a ich żucie dostarcza psu niemałej frajdy. Gryzienie i żucie to dla psa czynności na tyle absorbujące, że może oddawać się im nawet przez kilka godzin. A warto dodać, że gryzienie sprzyja także wyciszeniu i uspokojeniu zwierzaka oraz odwróceniu jego uwagi od naszych butów czy innych domowych sprzętów, które psy lubią podgryzać. Pozostaje więc tylko jedno pytanie – jak często można je podawać? Otóż większość specjałów tego rodzaju można serwować nawet codziennie. Nie zawierają one zbyt wielu kalorii, więc nie zaszkodzą pupilowi. Warto używać ich nawet podczas szkoleń i nauki nowych komend, w roli kuszącej nagrody.

↓ AKCESORIA DO MYCIA ZĘBÓW DLA PSA ↓Jak jeszcze dbać o zęby psa?


Rzecz jasna istnieją także inne sposoby na ochronę psich zębów przed kamieniem. Jednym z nich jest regularne szczotkowanie. Być może brzmi to zaskakująco, w końcu kto pomyślałby o tym, że psu trzeba myć zęby, ale naprawdę warto spróbować. Zwłaszcza jeśli problem z kamieniem nazębnym jest już poważny i same smakołyki mogą nie wystarczyć. W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne pasty dla psów oraz szczoteczki wyprofilowane tak, aby pasowały do szczęk czworonoga. Łatwo się domyślić, że pies nie będzie tym wszystkim zachwycony. Postarajmy się jednak powoli przyzwyczajać go to tego zabiegu i oswajać ze szczoteczką. Dodatkową ochronę mogą zapewnić z kolei preparaty w formie żeli i sprayów, które rozprowadza się na powierzchni zębów.

↓ DENTYSTYCZNE PRZYSMAKI DLA PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © chalabala — stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger