poniedziałek, 17 września 2018

Ranking najładniejszych psów


O gustach ciężko jest dyskutować. W końcu nawet zwykły mieszaniec w oczach swego właściciela może być najpiękniejszym na świecie psiakiem. Zazwyczaj wybierając rasowego pupila, poszukujemy takiego kompana, który charakterem swym idealnie pasować będzie do naszego trybu życia. Jednak i wygląd psa w tym wypadku nie jest bez znaczenia. I choć każdemu podobać może się co innego, nie da ukryć się, że istnieją takie psiaki, koło których na ulicy ciężko przejść obojętnie. Oto nasz ranking najładniejszych psów.


Chart afgański


Wywodzące się z chłodnych gór Afganistanu charty afgańskie należą do grona najstarszych psich ras na świecie. Poza tak zacnym rodowodem poszczycić mogą się też one mianem psów najbardziej eleganckich. Zwierzaki te – wysokie, smukłe i obdarzone długim pięknie spływającym po ciele włosiem – idąc, wyglądają tak, jakby dumnie unosiły się parę centymetrów nad ziemią. Niestety te, tak dostojnie prezentujące się stworzenia wcale nie są łatwe w ułożeniu.


Dog niemiecki


Przyglądając się dogom niemieckim, ciężko uwierzyć, że hodowane były one jako psy bojowe znakomicie dające sobie też radę podczas polowań na wilki czy niedźwiedzie. W końcu „bestie” te, gdy tylko dobrze się je poprowadzi, są niezwykle delikatne, sympatyczne i przyjacielskie. Świetnie sprawdzają się też one w roli kompanów dla dzieci. Ponadto nie da się pominąć faktu, że dogi niemieckie, zwane też Wielkimi Duńczykami, zachwycają swymi gabarytami. Niezależnie od tego, czy takiego kolosa chcielibyśmy mieć w domu, przyznać trzeba, że zwierzaki te prezentują się naprawdę majestatycznie.

Seter irlandzki


Setery irlandzkie zachwycają przede wszystkim długą, lekko karbowaną na końcach sierścią o głębokim kasztanowym kolorze. Ta szczególnie zjawiskowo prezentuje się, gdy psiak biega w promieniach skrzącego słońca. I choć to właśnie wygląd irlandzkich seterów często kusi przyszłych właścicieli, pamiętajmy, że pupile tej rasy wspaniale wyglądają tylko wtedy, gdy pielęgnacyjnym zabiegom poświęcamy odpowiednią ilość czasu. Jeśli więc grafik dnia mamy napięty, zrezygnujmy z tak pracochłonnego wyzwania.

Pudel duży


Pudle jednym się podobają, innych śmieszą. W przypadku tych zwierzaków jedno jest jednak pewne – na pudla kroczącego ulicą każdy spojrzy choć na chwilę. Ponadto psiaki te, obdarzone oryginalnym kosmatym włosiem, często ciekawie przystrzyżone zaskoczyć potrafią nie tylko swą urodą, ale i inteligencją. Jakby nie było, Ci weseli, pełni energii, ale i łagodni milusińscy należą do grona najmądrzejszych psów na świecie.

Wyżeł weimarski


Wyżeł weimarski nazywany bywa też szarym duchem bądź szarym cieniem. Z jednej strony przydomek ten odnosi się do niespotykanej barwy futra charakteryzującej się szaro-niebieskim odcieniem. Z drugiej zaś ten zapalony myśliwy w terenie przemieszczać potrafi się niemal bezszelestnie jak zjawa. Ponadto tak bardzo przywiązuje się on do swego właściciela, że gdy tylko mu na to pozwolić, staje się jego cieniem. Wyżły weimarskie to psy o przepięknej smukłej, ale muskularnej budowie ciała, przyjaznym wyrazie pyska i czarujących bursztynowych oczach. Zwierzaki te uwielbiają ludzkie towarzystwo i wymagają codziennej sporej dawki ruchu.

Siberian Husky 


Innym pięknym psiakiem, który właścicielom swym z pewnością nie pozwoli całymi dniami wylegiwać się na kanapie, jest siberian husky. Jeśli pupilowi temu odmówimy sportowych rozrywek, ów czarujący niebieskimi oczyma zwierzak może okazać się niezwykle biegłym w sztuce ucieczki Houdinim. Husky, słusznie kojarzony z psimi zaprzęgami, pochodzi ze wschodniej Syberii i pierwotnie hodowany był przez koczowniczych Czukczów i Jukagirów. Niegdyś psy te człowiekowi służyły w okresie zimowym, latem zaś wypuszczane były na wolność. Nic więc dziwnego, że wciąż mają one w sobie coś z niezależnego wagabundy.

Rhodesian Ridgeback


Rodezjan to psiak o krótkiej, lśniącej sierści o odcieniu od jasno pszenicznego do ciemno rudawego. Znakiem rozpoznawczym tej rasy jest charakterystyczna ciągnąca się wzdłuż kręgosłupa pręga, którą to tworzą włosy układające się w przeciwnym kierunku do reszty futra. Ona też zwierzakowi temu dodaje wiele uroku. Szczycący się prastarym rodowodem rodezjan choć potrafi bardzo przywiązać się do swego właściciela, zachowuje sporą niezależność. Na takiego właśnie towarzysza decydować powinni się więc tylko ci, którzy mają już doświadczenie z psami.

Maltańczyk


Wyglądem swym zachwycić potrafią nie tylko duże psiaki. Również niewielcy pupile na ulicy przyciągają oko. Maltańczyki słyną przede wszystkim ze swej białej, jedwabistej i niezwykle eleganckiej okrywy włosowej. Od wieków te niewielkie psiaki właścicieli oczarowują jedna nie tylko swą anielską aparycją, ale i niebywale towarzyskim charakterem. Maltańczyk od opiekuna swego nie będzie wymagał świetnej kondycji i długich przechadzek na świeżym powietrzu. Wcale nie znaczy to jednak, że pupilowi takiemu nie trzeba poświęcać czasu. Gwarantujemy, że zarówno pielęgnacja samego futra, jak i zajęcie się zwierzakiem, który nieustannie lubi być w centrum uwagi, wymaga sporego zaangażowania.

Powyższy ranking najładniejszych psów został stworzony w oparciu o własne spostrzeżenia i odczucia. A jakie jeszcze, Waszym zdaniem, rasy zasługują na miano najładniejszych psów?

↓ KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: Fotolia.pl

1 komentarz:

  1. Fajny ranking, ale brakuje mi zdjęć przy poszczególnych opisach ras. Pozdrawiam 😉

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger