niedziela, 13 kwietnia 2014

Psie matki zastępcze

Psie-matki-zastępcze
Dzisiaj opowiem Wam o wyjątkowych czworonogach, o których coraz częściej słyszymy w różnych mediach – psich matkach zastępczych.

Psy są niezwykłymi zwierzętami. Są niesamowicie czułe, oddane i wytrzymałe. Potrafią przezwyciężyć wiele przeciwności losu – przemoc, skrajne zagłodzenie i porzucenie. Ich charakter sprawił, że suki stanowią świetne kandydatki na matki zastępcze dla innych zwierząt, nawet tych dzikich.

Jak się okazuje, suki potrafią obdarzyć miłością nie tylko swoje małe. Szybko przyjmują pod swoją opiekę inne, osamotnione maluszki, które potrzebują matczynego ciepła. Nie dyskryminują żadnego z nich. Często zajmują się lisiątkami, kotkami, prosiakami, jagniątkami a nawet tygrysami.

Psia mama tygrysiątek


W Chińskim ogrodzie zoologicznym, znajdującym się w Hangzhou, urodziły się dwa tygryski syberyjskie. Niestety, ich mama odrzuciła je od razu po porodzie. Nie chciała ich karmić, więc małe były zdane na łaskę pracowników ogrodu zoologicznego. Postanowili oni, że życie może uratować im psia matka zastępcza. Kandydatką okazała się suczka o imieniu Xiao Wang, która akurat karmiła własne dzieci. Jedyną rzeczą, którą martwili się specjaliści był fakt, że tygrysiątka mają ogromny apetyt, a Xiao Wang musiała mieć pokarm również dla własnych szczeniaczków. Na szczęście suczka obdarzyła maluszki miłością i zdołała je wykarmić oraz wychować.

Dalmatynka i jagnię


W Australii zostało znalezione wyjątkowo małe jagnię. Nie dawano mu szansy na przeżycie, ponieważ zostało odrzucone przez swoją mamę. Wtedy postanowiono, że najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie jagniątka suczce, która nie była w stanie urodzić własnych dzieci. Szybko okazało się, że dzięki nowo narodzonemu zwierzątku, dalmatynka wreszcie mogła obdarzyć kogoś matczyną miłością. Bardzo przywiązała się do nowego towarzysza, który bezgranicznie pokochał swoją zastępczą mamę.

Jak pies z kotem


Zanotowano wiele przypadków, w których suka stała się mamą zastępczą dla nowo narodzonych kociaków. Mimo przekonania, że pies i kot to naturalni wrogowie, suki codziennie udowadniają, że jest wręcz przeciwnie. Przygarniają bezbronne czworonogi, wykarmiają je i wychowują jak własne. W internecie możecie znaleźć wiele zdjęć i filmików, które pokazują niesamowitą więź między psami a przygarniętymi przez nich kociątkami.

Suki bywają również opiekunkami dzieci. Często zdarza się, że czują one potrzebę pilnowania ludzkich pociech. Nie odstępują ich na krok, stając się najwierniejszymi i najbardziej godnymi zaufania nianiami. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger