czwartek, 17 kwietnia 2014

Pies i Święta Wielkanocne

Pies i Święta Wielkanocne
Wielkanoc tuż tuż. Oprócz robienia świątecznych potraw oraz sprzątania domu, warto pamiętać o pupilu. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się co zrobić, by, mimo całego zamieszania, pies czuł się spokojnie i bezpiecznie.

Każda zmiana codziennej rutyny może być stresująca dla psa. W trakcie świąt wszelkie przygotowania i spotkania z rodziną oraz znajomymi mogą doprowadzić do tego, że nie wyjdziemy na spacer z psem o tej samej godzinie, co zawsze. Nie spędzimy z pupilem tyle czasu, co zazwyczaj. Warto więc zaplanować wszystko tak, by nasz piesek nie ucierpiał i nie czuł się odrzucony.

Rutyna, czyli sposób na spokój


Dla każdego psa bardzo ważne jest to, by każdy dzień miał podobny tryb. Spacery, zabawa i karmienie powinny odbywać się o podobnych porach w każdym dniu. Dzięki temu czworonóg czuje się bardziej bezpiecznie i wie, kiedy i co go czeka. W trakcie świąt, z natłoku obowiązków, często zapominamy o tym, by pilnować codziennej rutyny. Warto więc wszystko tak zaplanować, by mieć czas dla swojego pupila. Dzięki temu nie będzie się on denerwował i nie odczuje, że coś jest nie tak.

Pies i goście


Jeśli to w waszym domu organizowane są święta, warto przygotować się na przyjęcie gości. Jeśli piesek jest agresywny, należy uprzedzić o tym rodzinę i przyjaciół. Powinni wiedzieć, jak może zachować się pies. Dobrze by było, gdyby nie byli nachalni wobec czworonoga. 

Jeśli wasz pupil jest nieśmiały i bojaźliwy, możecie dać każdemu gościowi przysmak, którym zostanie on poczęstowany. Dzięki temu zapozna się z zapachem wszystkich nowo poznanych osób. Warto również, by nie zmuszać psa do przebywania w gronie gości. Pozwólcie mu pójść do innego pokoju i oswoić się z hałasem i obcymi. Jak już stwierdzi, że jest gotów na bycie z gośćmi z jednym pokoju, na pewno do was przyjdzie. Pamiętajcie również o tym, by nie ignorować o psa. Pogłaszczcie go, chwilę się z nim pobawcie. Obdarzcie go uwagą. 

Wielkanocne przysmaki


W trakcie świąt na stole pojawia się mnóstwo przysmaków – jajka, ciasta, wędliny, sałatki itp. Większość z tych potraw nie jest trująca dla czworonoga, ale może przyprawić go o ból brzucha. W szczególności jeśli zje ich za dużo. Oczywiście, pupil też ma prawo z wami świętować. Możecie dać mu kawałek szyneczki czy jajka. Pamiętajcie jednak, by nie podawać mu żadnej czekolady! Nie polecam również podawania pupilowi sałatek z majonezem czy smażonych mięs, które obciążą jego żołądek. 

Pamiętajcie również, by nie pozwalać zwierzęciu na samowolne podbieranie jedzenia ze stołu. Jak sami wiecie, psy są w stanie zjeść wszystko i w ogromnych ilościach.

Jeśli planujecie wyjechać z psem na święta, polecam przeczytanie artykułu pt. "Przewożenie psa różnymi środkami lokomocji."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger