wtorek, 26 kwietnia 2022

Drontal i Dronspot – tabletki i krople na odrobaczanie psa i kota. Teraz dostępne z dostawą do domu!

Robaki to nic przyjemnego, a złapać je mogą niestety zarówno mruczki, jak i psiaki. My, ludzie, także nie jesteśmy na nie odporni, ale mamy więcej możliwości chronienia się i dbania o  to, aby nie dostały się do naszego układu pokarmowego. Robaki mogą po cichu i podstępnie wyniszczać organizm, mnożyć się na potęgę i zabierać pupilowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. To przez nie zwierzak zaczyna słaniać się na nogach, ma paskudne biegunki, wymiotuje albo chudnie w oczach. Niektóre pasożyty wewnętrzne mogą też wywoływać anemię. 

Należy walczyć z nimi bezwzględnie, bo jeśli rozmnożą się na potęgę, mogą zatkać jelita! Z tego powodu trucie dużych ilości robaków odbywa się partiami, aby nie zatamowały układu trawiennego. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, że nasz zwierzak padł ofiarą pasożytów wewnętrznych, należy koniecznie skontaktować się z weterynarzem i podjąć leczenie. A czym leczy się robaki? Specjalnymi środkami na odrobaczanie, dostępnymi pod postacią tabletek albo kropli. My polecamy szczególnie Drontal i Dronspot – to wysokiej jakości preparaty pomagające uporać się z problemem pasożytów wewnętrznych w formie tabletek lub właśnie kropli. Możemy je podawać zarówno psom, jak i kotom.

Po czym poznać, że zwierzak ma pasożyty?

Pasożyty dają zazwyczaj dosyć wyraźne objawy, ale – i to już gorsza wiadomość – objawy te mogą być bardzo niekonkretne, czyli pasujące do wielu różnych chorób. Zakażenie pasożytami bywa mylone z infekcjami układu pokarmowego, z alergiami pokarmowymi i nietolerancjami, czasem też z kłopotami hormonalnymi.

Przede wszystkim powinna nas zaniepokoić utrata wagi pupila. Jeśli mruczek albo psiak nie ma apetytu, zazwyczaj bierze się pod uwagę różne przyczyny i choroby, jeśli jednak ma apetyt, a mimo to chudnie, jest to sygnał, że z dużym prawdopodobieństwem walczy z atakiem robaków (oczywiście potrzebna jest wizyta u weterynarza, bo czasami chudnięcie jest spowodowane zmianami hormonalnymi czy nowotworowymi). Zwierzak często jest też osłabiony, osowiały, nie ma na nic ochoty.

Druga grupa objawów to typowe sygnały ze strony układu pokarmowego. Psiaki i mruczki zarażone pasożytami miewają biegunki (ale też zatwardzenia), wymioty, bóle brzucha, wzdęcia, bolesne i nabrzmiałe okolice żołądka i jelit. Zdarza się też śluz w kale, czasem nawet krew. Pasożyty potrafią wywoływać również gorączkę, dlatego tak często są mylone z infekcjami układu trawiennego.

Czy pasożyty da się zauważyć gołym okiem? Niektóre tak. Najłatwiejsze do rozpoznania są tasiemce i glisty, bo ich fragmenty wypatrzymy w kale zwierzaka, ale też wokół jego odbytu. Nieraz są przenoszone na futrze i wycierane o legowisko lub dywan. Z wyglądu przypominają malutkie nitki albo ziarenka ryżu, są białawo-przezroczyste, czasem też trochę różowe. Mogą się poruszać! Są oczywiście i takie pasożyty, które na stałe rezydują w jelitach pupila i żaden ich fragment nie wydostaje się z kałem lub jest tak mikroskopijny, że nie damy rady go wypatrzeć. Wówczas jedynym sposobem jest regularne badanie kału futrzaka, aby wykryć obecność intruzów.

Atak robaków odbija się fatalnie tak naprawdę na stanie całego organizmu. Niedożywiony, pozbawiony wielu składników odżywczych pupil podupada na zdrowiu, do tego jest zatruwany enzymami, które produkuje wiele pasożytów. Efektem tego jest wypadające, matowe futro, łamiące się pazury, brak energii, a nawet kłopoty z równowagą czy drgawki.

Drontal i Dronspot - tabletki i krople ↓

Odrobaczanie psa i kota

Odrobaczać warto każdego zwierzaka, nie tylko takiego, u którego atak pasożytów widać niemal gołym okiem. Odrobaczanie powinno się odbywać regularnie. Dotyczy ono przede wszystkim zwierzaków wychodzących, bo mają one największy kontakt z robakami poprzez środowisko naturalne, potajemne zjadanie różnych odpadków oraz kontakty z innymi pupilami.

Nie oznacza to, że domowy kot nie może mieć robaków! Często to my je przynosimy ze sobą, na przykład na ubraniu. Zarazić można się też poprzez kontakt z niesprawdzoną żywnością albo wtórnie – na przykład poprzez rozgryzienie pchły zakażonej tasiemcem.

Jak często odrobaczać mruczka i psiaka? Standardowo należy to robić co 3 miesiące, ale jeśli zwierzaki żyją w większym skupisku albo sami mamy obniżoną odporność i obawiamy się o zdrowie, możemy to robić nawet co miesiąc. W tej sprawie zawsze warto skonsultować się z weterynarzem. Zwierzaki odrobaczamy też przed szczepieniami.

Drontal tabletki na odrobaczanie psa i kota

Drontal tabletki odrobaczające można stosować zarówno u psiaków, jak i u mruczków – dotyczy to wszystkich ras. Nie ma też znaczenia, na jakiej diecie znajduje się pupil. Teraz – co jest nowością – można je zamówić przez naszą stronę internetową Kakadu, bez konieczności wychodzenia z domu czy zdobywania recepty.

Drontal tabletki na odrobaczanie są całkowicie bezpieczne. Poradzą sobie zarówno ze znanymi tasiemcami czy glistami, jak i z mniej popularnymi tęgoryjcami albo włosogłówkami. Waga pupila nie ma znaczenia – tabletki możemy dzielić, kruszyć i mieszać z pokarmem, więc bez trudu otrzymamy odpowiednią dawkę i zaserwujemy ją mruczkowi lub psiakowi w taki sposób, że nawet tego nie zauważy. Nie musimy wkładać całej tabletki do gardła futrzaka, co jest o wiele wygodniejsze i mniej stresujące dla ulubieńca. Wielu kudłaczom i mruczkom tabletka powinna jednak tak czy inaczej zasmakować, więc może się okazać, że chrupią ją z dużą przyjemnością.

Drontal tabletki zawierają silne substancje odrobaczające, które zabijają pasożyty szybko i skutecznie. To między innymi prazykwantel czy pyrantel. Preparat można stosować u psiaków powyżej drugiego tygodnia życia i u mruczków powyżej trzeciego tygodnia życia. Standardowo specyfików tego typu nie podajemy zwierzakom w ciąży, karmiącym młode oraz poważnie chorym – w tym ostatnim przypadku należy koniecznie skonsultować metodę odrobaczania z weterynarzem.

Zadziałać potrafi już jedna tabletka, jeśli jednak robaków jest dużo albo są wyjątkowo żywotne, warto odrobaczyć pupila w kilku etapach, a zatem podać kilka tabletek rozłożonych w czasie.

Dronspot krople na odrobaczanie psa i kota

Jeżeli podanie zwierzakowi tabletki nie wchodzi w grę, a przemycanie jej fragmentów w pożywieniu także zostaje zauważone, warto zdecydować się na Dronspot krople, które są równie bezpieczne i skuteczne, a futrzak nie musi ich zjadać. Krople przydają się przede wszystkim w przypadku odrobaczania mruczków, które z reguły są bardzo niechętne do łykania czegoś, czego nie znają.

Krople Dronspot poradzą sobie z różnymi gatunkami robaków, w tym najpopularniejszymi glistami i tasiemcami, i to zarówno w postaci dorosłej, jak i larwalnej czy nawet z jajkami. 

Jak aplikować krople Dronspot? Podobnie jak środki przeciwpchelne lub przeciwkleszczowe – przy użyciu specjalnej pipety aplikujemy odpowiednią ilość preparatu (dostosowaną do wagi pupila) na kark, skąd jest rozprowadzany po całym ciele dzięki warstwie lipidowej. Tuż przed i długo po aplikacji nie należy futrzaka kąpać, przez dobę wstrzymajmy się też z głaskaniem.

W przypadku zwykłego ataku pasożytów wewnętrznych zazwyczaj wystarczy jedna aplikacja. Jeśli atak jest jednak bardzo silny, czynność trzeba będzie powtórzyć, ale wcześniej należy skonsultować się z weterynarzem.

Krople Dronspot podaje się powyżej ósmego tygodnia życia (i powyżej wagi pół kilograma – dotyczy to przede wszystkim mruczków). Mogą go też stosować kotki w ciąży i karmiące potomstwo. Preparat Dronspot dostaniemy w sklepie internetowym Kakadu – z dostawą do domu i bez recepty!Autorka: Magdalena Dolata


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger