czwartek, 17 marca 2022

Caniviton Forte Plus – preparat, dzięki któremu zadbasz o stawy psa

Nasz czworonożny pupil nie cieszy się ze spacerów tak jak dawniej? Wstawanie z posłania zajmuje mu coraz więcej czasu? Nie w głowie mu już szalone gonitwy? Niewykluczone, że stawy naszego psa potrzebują szczególnego wsparcia. W zapobieganiu i terapii chorób układu ruchu u czworonogów niezwykle pomocne są suplementy diety. Aby w sposób kompleksowy zadbać o stawy psa, warto sięgnąć po preparat Caniviton Forte Plus. Wyjaśniamy, co zawiera i jak działa. 

Choroby stawów u psów

Problemy ze stawami to powszechny problem nie tylko w świecie ludzi, ale również zwierząt. Choć często kojarzone są one z psimi seniorami, w rzeczywistości mogą dotknąć czworonoga w każdym wieku. W grupie szczególnego ryzyka znajdują się psy ras dużych i olbrzymich, zwierzaki z nadwagą oraz czworonogi pracujące i uprawiające wyczynowo sporty. Nie bez znaczenia są także predyspozycje genetyczne, które mogą wpływać na nieprawidłowości w budowie szkieletu. 

Jakie choroby stawów najczęściej dotykają domowe czworonogi? Poważnym problemem u młodych psów jest dysplazja stawów biodrowych i łokciowych. Choroba ta wynika z nieprawidłowego rozwoju chrząstki stawowej i prowadzi do deformacji stawów, problemów z poruszaniem się, szybszego zużywania się stawów, a w efekcie do niepełnosprawności. 

U psów w różnym wieku może rozwinąć się także zapalenie stawów. W przebiegu schorzeń o charakterze zapalnym dochodzi do zmian w obrębie błony maziowej, powstawania wyrośli kostnych i degeneracji stawów. Zapalenie stawów u psów może mieć różne podłoże – zarówno infekcyjne, jak i pourazowe czy autoimmunologiczne. Zdarza się, że jest ono jednym z objawów groźnej choroby odkleszczowej (boreliozy). 

Specyficzną formą zapalenia stawów jest choroba zwyrodnieniowa. Rozwija się ona głównie u psich seniorów jako rezultat naturalnego zużywania się stawów, związanego z wiekiem. Zwyrodnienie stawów u psów najczęściej dotyczy kilku stawów i prowadzi do zniszczenia chrząstki stawowej oraz utarty elastyczności stawów. 

Po czym poznać, że pies ma problem ze stawami?

Choroby stawów u psów zwykle mają charakter postępujący i często prowadzą do nieodwracalnej degeneracji struktur stawowych. Kluczowe znaczenie dla ich zahamowania ma więc szybkie wykrycie zmian. Niestety nie jest to łatwe. 

Objawy chorób stawów u psa na ogół nie są charakterystyczne. Początkowo wielu opiekunów składa je na karb zmęczenia po spacerze czy zaawansowanego psiego wieku. Bardzo istotne jest więc, by nigdy nie lekceważyć nawet subtelnych sygnałów alarmowych. Co powinno nas zaniepokoić? Przede wszystkim wszelkie zmiany w sposobie poruszania się psa – kulawizny, sztywność ruchów, powolny chód, kłopoty ze wstawaniem i zmianą pozycji. Typowe są także problemy z odnalezieniem wygodnej pozycji do snu. 

Wraz z pogłębianiem się chorób stawów u psa dochodzi do rozwoju stanu zapalnego, narastania bólu i dyskomfortu. W efekcie psiak może stać się apatyczny, niechętny do ruchu, a nawet drażliwy lub agresywny. 

Caniviton Forte Plus – skład i działanie

W zapobieganiu i leczeniu chorób stawów u psów bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia dieta. Poprzez działania żywieniowe można niejednokrotnie nie tylko poprawić komfort życia psa, ale również opóźnić lub zahamować postęp choroby i pozwolić zwierzakowi dłużej zachować sprawność fizyczną. 

Jeśli zależy nam na wsparciu stawów psa, powinniśmy sięgnąć po odpowiednie suplementy. Świetną propozycją dla czworonogów wymagających wzmocnienia układu ruchu jest preparat Caniviton Forte Plus Vetoquinol. Produkt został stworzony przez weterynaryjną firmę farmaceutyczną, która może poszczycić się długą historią. Receptura preparatu została opracowana przez ekspertów z dziedziny weterynarii, co jest gwarancją efektywnego działania. Do produkcji preparatu używane są wyłącznie surowce najwyższej jakości o odpowiedniej zawartości substancji czynnych zapewniających efekt profilaktyczny i terapeutyczny. Dodatkowo składniki odznaczają się wysoką przyswajalnością. 

Preparat Caniviton Forte Plus ma za zadanie w sposób kompleksowy wzmacniać stawy psa, poprawiać ich funkcjonowanie, ograniczać uszkodzenia i zapobiegać degeneracji. Osiągnięcie tych efektów umożliwia specjalna kompozycja składników aktywnych. 

Caniviton Forte Plus zawiera substancje o działaniu chondroprotekcyjnym – glukozaminę i siarczan chondroityny. Składniki te mają zdolność do hamowania rozwoju zmian zwyrodnieniowych i regulowania metabolizmu tkanki chrzęstnej. Stymulują one syntezę glikozaminoglikanów – substancji budujących chrząstkę stawową. Dodatkowo hamują działanie enzymów odpowiedzialnych za niszczenie chrząstki stawowej i mediatorów zapalnych. 

Suplementacja glukozaminy i chondorityny pozwala zwiększyć u psów ilość mazi stawowej, ograniczyć uszkodzenia substancji międzykomórkowej i zapobiec powstawania złogów włóknika i zakrzepów w naczyniach krwionośnych otaczających stawy. Regularne stosowanie chondroprotetyków zwiększa elastyczność i sprężystość stawów, poprawia amortyzację i pobudza ich regenerację.

Preparat Caniviton Forte Plus dla psów został dodatkowo wzbogacony czarcim pazurem. Roślina ta w medycynie ludzkiej od dawna stosowana jest jako remedium na problemy reumatyczne. Czarci pazur wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwutleniające. Dzięki temu ogranicza dolegliwości związane z chorobami stawów oraz hamuje działanie wolnych rodników uczestniczących w procesie zwyrodnieniowym. 

Caniviton Forte Plus ↓

Suplement na stawy Caniviton Forte Plus – kiedy warto go stosować?

Preparat na stawy Caniviton Forte Plus może być stosowany zarówno w celach profilaktycznych, jak i terapeutycznych. Warto stosować go zwłaszcza u czworonogów szczególnie narażonych na problemy z układem ruchu. Dobrze sprawdzi się u psów w okresie wzrostu i rozwoju (zawłaszcza ras dużych i olbrzymich), psich seniorów, psów z nadwagą i otyłością, czworonogów uprawiających sport i pracujących oraz genetycznie predysponowanych do dysplazji stawów lub innych chorób układu ruchu.

Caniviton Forte Plus można stosować również jako wsparcie terapii chorób stawów (np. choroby zwyrodnieniowej) i kości. Przyda się także w okresie rekonwalescencji u psów po urazach czy operacjach ortopedycznych – mających problemy z poruszaniem się. W przypadku chorych psów stosowanie suplementu warto jednak omówić z lekarzem weterynarii. 

Caniviton Forte Plus – zasady stosowania 

Caniviton Forte Plus to preparat w formie tabletek. Można podawać je pupilowi bezpośrednio do pyska lub razem z pokarmem. Dawkowanie produktu zawsze należy dobrać do masy ciała zwierzaka. W zależności od wagi naszego psa przez pierwsze 4-6 tygodni musimy podawać od 2 do 4 tabletek dziennie. Jeśli chcemy kontynuować podawanie produktu w kolejnych tygodniach, powinniśmy zmniejszyć dawkę preparatu o połowę. Nigdy nie należy przekraczać zalecanych dawek produktu. 

Jeżeli jednocześnie podajemy psu inne suplementy lub leki, upewnijmy się, czy zawarte w nich substancje nie będą wchodzić w interakcje ze składnikami suplementu Caniviton Forte Plus. Nie podawajmy też psiakowi kilku suplementów o podobnym działaniu – możemy w ten sposób doprowadzić do przedawkowania niektórych składników. 


Autorka: Marta Majewska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger