środa, 16 stycznia 2019

Przysmaki Maced dla małego psa


Czym kierować się wybierając przysmaki dla małego psa? Czworonogi o niewielkich gabarytach moją określone potrzeby żywieniowe i predyspozycje anatomiczne, przez które z pewnością nie poradzą sobie z każdym smakołykiem. Warto więc korzystać z oferty producentów, którzy przewidzieli coś dobrego, dla każdego, nawet najdrobniejszego zwierzaka. Jednym z nich jest firma Maced, producent naturalnych przysmaków dla psów.


Wszystkie zalety przysmaków Maced dla psa


Największą zaletą przysmaków Maced dla małych psów jest to, że są całkowicie naturalne. Wytwarza się je z mięsa, wędzonych skór oraz innych części odzwierzęcych, bez dodatku chemicznych konserwantów ani żadnych innych ulepszaczy smaku i zapachu. Maced to polski producent, a wszystkie surowce wchodzące w skład przekąsek pochodzą od zaufanych, lokalnych dostawców.

Przysmaki te są smaczne, aromatyczne i sprawiają zwierzakom wielką frajdę. Co więcej, wiele z nich zawiera cenne składniki odżywcze, których nie powinno zabraknąć w diecie żadnego czworonoga. Możemy podawać je podczas treningów i nauki nowych komend lub jako dodatek do diety pupila. Niektóre przekąski doskonale wspomagają trawienie, higienę jamy ustnej, a nawet poprawiają nastrój czworonoga i zmniejszają stres.

↓ PRZYSMAKI MACED DLA MAŁEGO PSA ↓Przysmaki dla małego psa – jakie wybrać?


Wybierając przysmaki dla czworonoga warto zwracać uwagę na skład produktu. To bardzo ważne, bo na rynku pełno jest produktów w zachęcających, kolorowych opakowaniach, pozostawiających jednak wiele do życzenia pod względem jakości. Wypisane na nich obietnice producentów zwykle niewiele mają wspólnego z rzeczywistością, a cała prawda kryje się na odwrocie, w tabelce ze składem. Jeśli zależy nam na zdrowiu pupila, wybierajmy przysmaki jak najbardziej naturalne. W przypadku małych czworonogów ma to duże znaczenie, gdyż rasy takie jak york czy shih tzu są zwykle delikatniejsze i bardziej podatne na niestrawność czy alergię pokarmową.


Przysmaki dla małego psa powinny mieć także odpowiednią wielkość i konsystencję. Drobne czworonogi mogą nie poradzić sobie z wielką kością czy zbyt twardymi, jak na ich możliwości, gryzakami. Dużo lepiej sprawdzą się dla nich przekąski w formie ciasteczek czy miękkich, mięsnych krokietów.


Przysmaki dla małych psów od Maced


W ofercie firmy Maced znajdziemy duży wybór przysmaków w formie ciasteczek i herbatników dla psów. To niewielkie przekąski, z którymi nawet mały pies szybko sobie poradzi. Świetnie sprawdzają się w roli nagrody za dobre zachowanie czy też, jako przekąska pomiędzy większymi posiłkami.

Alternatywą dla ciasteczek są mięsne kosteczki, krokieciki czy paski wędzonego mięsa. Przekąski tego rodzaju są wyjątkowo smakowite i aromatyczne, a zwierzaki wprost za nimi przepadają. Są lekkostrawne i nie zawierają zbóż, więc możemy podawać je również psiakom z alergią na zboża i gluten. Rozmiar mięsnych przysmaków jest dopasowanych do drobnych zębów i szczęk małych psiaków, a ich rozgryzanie nie sprawia żadnej trudności.

Jeśli nasz pupil to amator życia i gryzienia, możemy sprawić mu również naturalny gryzak, z wędzonego mięsa lub skóry zwierzęcej. W szerokim asortymencie przysmaków Maced dla małych psów znajdziemy gryzaki, odpowiednie również dla małych czworonogów. Mogą to być na przykład uszy lub noski wieprzowe. Większe smakołyki, takie jak kości z preparowanej skóry raczej się nie sprawdzą. Większość z nich jest zbyt duża i twarda dla psów o mniejszych gabarytach.


Jak często można podawać psu przysmaki?


Nie ma nic złego w tym, by od czasu do czasu zaserwować pupilowi coś poza zwykłą karmą. Pamiętajmy jednak, że przysmaki nie mogą zastępować psu prawdziwego posiłku i nie należy z nimi przesadzać. Uważa się, że przysmaki nie powinny przekraczać 10 % dziennej dawki żywieniowej czworonoga. Podając smakołyki w takich ilościach należy też odpowiednio zmniejszyć wielkość głównych posiłków. To bardzo istotne, bo przekarmiając zwierzaka narażamy go na nadwagę, a co za tym idzie nadmierne obciążenie stawów i choroby zwyrodnieniowe.

Przysmaki Maced dla małych psów najlepiej serwować w czasie nauki nowych komend i sztuczek. Nic tak nie motywuje psa do pracy, jak kawałek ulubionego przysmaku. Warto mieć je pod ręką także podczas naszych własnych posiłków. Psy często towarzyszą nam podczas jedzenia, mając nadzieję, że i dla nich znajdzie się jakiś pyszny kąsek. A lepiej i zdrowiej dla pupila będzie, jeśli zaserwujemy mu przysmak dla niego przeznaczony niż resztki z naszego stołu.

Poczytaj także o:

 Przysmakach Maced dla psa KLIK »
 Przysmakach Maced dla szczeniaka KLIK »

↓ PRZYSMAKI MACED DLA MAŁEGO PSA ↓

Sklep Telekarma


Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © tiverylucky - stock.adobe.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger