środa, 12 listopada 2014

Psy w Księdze rekordów Guinessa

Psy w Księdze rekordów Guinessa
Istnieje wiele dziwnych rekordów, które ludzie starają się pobić. Również wśród psów można znaleźć osobniki, których wyjątkowe rozmiary czy umiejętności zostały wpisane do Księgi rekordów Guinessa. Dzisiaj przedstawię większość z nich. 

Najdroższy pies świata


Rekordzistą w tej kategorii jest pies o imieniu Big Splash. Ten Czerwony Mastiff został sprzedany w 2011 roku za 10 milionów juanów ( ponad 1,5 miliona dolarów)! Osobniki tej rasy wyznaczają status społeczny w Chinach i są cenniejsze od drogich samochodów czy biżuterii.

Najstarszy pies 


Jak się okazuje, najstarszym psem, który kiedykolwiek chodził po ziemi, był Australian Cattle Dog o imieniu Bluey. Urodził się on w 1910 roku, a zmarł w 1939 roku. Żył więc aż 29 lat. 

Największy pies 


Obecnym rekordzistą w tej kategorii jest Dog Niemiecki o imieniu Zeus. Mierzy on aż 111,76 cm wysokości w kłębie. Od czasu jego zmierzenia, czyli 4 października 2011 roku, nie znaleziono większego psa.

Największa suka


Rekordzistką w tej kategorii jest przedstawicielka tej samej rasy, co największy pies świata – Doga Niemieckiego. Bella, bo tak ma na imię, mierzy 94,93 cm wysokości w kłębie. 

Najmniejszy pies 


Najmniejszym psem świata jest suczka rasy Chihuahua o imieniu Miracle Milly. Mierzy ona jedynie 9,65 cm wysokości w kłębie. Do Księgi rekordów Guinessa została ona wpisana 21 lutego 2013 roku.

Najdłuższy język u psa


Język rekordzisty mierzy aż 11,43 cm. Właścicielem takiego „jęzora” jest Pekińczyk mieszkający w Teksasie wraz ze swoim właścicielem – Becky Stanfordem.

Najdłuższe uszy u psa


Najdłuższe uszy na świecie posiada Tigger – samiec rasy Bloodhound. Jego prawe ucho mierzy 34,9 cm, a lewe – 34,2 cm. Na listę rekordów Guinessa został on wpisany 29 września 2004 roku. 

Najdłuższy pies


237 cm. Tyle mierzy najdłuższy pies świata (od czubka nosa po końcówkę ogona). Rekordzistą w tej dziedzinie jest Wilczarz Irlandzki o imieniu Farrell.

Największy miot u suki


29 listopada 2004 roku, w Wielkiej Brytanii, urodziły się 24 szczeniaczki. I to w jednym miocie. Abellatino Arabella, suka rasy Mastiff Neapolitański, przez cesarskie cięcie wydała na świat rekordową liczbę szczeniaczków. Niestety, 4 z nich nie przeżyły pierwszego tygodnia. 

Najwyższy psi skok


Rekord pobiła suczka o imieniu Sweet Pea, która jest po części Owczarkiem Australijskim, a po części Border Collie. Wysokość skoku wykonanego przez suczkę wyniosła 172,7 cm wysokości.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger