poniedziałek, 8 lutego 2016

Transporter dla pasa a jego przeznaczenie

York biegnący na smyczy za rowerem? Trudno wyobrazić sobie taki widok. I właśnie dlatego każdy zapalony cyklista i równocześnie posiadacz psa małej rasy powinien zaopatrzyć się w transporter rowerowy. Ale transporter jest czymś, co powinien mieć pod ręką każdy właściciel psiaka, bez względu na rozmiar pupila. Jaki będzie najlepszy na rower, a jaki do samochodu czy pociągu?

Transportery dla psa do samochodu lub pociągu

Transporter zapewnia bezpieczeństwo i psu, i nam, a jeśli jeździmy pociągiem – również spokój i komfort innym towarzyszom podróży. Jeśli to właśnie samochód lub pociąg są tymi środkami transportu, które wybieramy najczęściej – najlepszym wyborem będzie transporter w formie plastikowego kontenera bądź torby z tworzywa sztucznego.

Kontener jest łatwy w czyszczeniu, rączka ułatwia przenoszenie go, a otwory wentylacyjne zapewniają stały dostęp powietrza. Odpowiedni jest zarówno dla psa małego, jak i średniego. Torby są nieco lżejsze od kontenerów, a dzięki dołączonemu paskowi możliwe jest noszenie ich na ramieniu. Tego typy transportery mają jednak pewne ograniczenia: nadają się dla psów niewielkich, zwykle o wadze do ok. 12 kg. Zapewniają też mniejszą swobodę ruchów niż transportery plastikowe. I dlatego przy dłuższych podróżach zdecydowanie lepiej sprawdzą się kontenery. Torba natomiast przyda się, kiedy np. wybieramy się do weterynarza.

Transportery dla psa rowerowe

Jeśli jesteśmy fanami jeżdżenia na dwóch kółkach, warto zakupić transporter rowerowy. O ile większość dużych psów chętnie będzie biec za nami na smyczy, o tyle niewielki york czy ratlerek nie podoła takiemu wyzwaniu. W przypadku małych ras transporter jest więc konieczny.

Transportery rowerowe podzielić można na trzy zasadniczego rodzaje. Pierwszy z nich to „miska”, mniej lub bardziej głęboka, mocowana z przodu roweru. Posiada dodatkowo szelki, które uniemożliwiają psu wyskoczenie czy wypadnięcie, np. podczas gwałtownego hamowania. Drugi typ transporterów rowerowych przypomina wyglądem torbę, która umieszczana jest z przodu, na kierownicy, bądź z tyłu, na bagażniku. Takie torby również wyposażone są w krótką smycz, która zapobiega wyskoczeniu psa. Do ostatniej grupy zaliczyć można transportery w formie plastikowego kontenera, mocowanego na bagażniku roweru. 

Mata samochodowa i smycz dla psa do samochodu

Pisząc o transporterach, nie można pominąć maty i smyczy samochodowej, które stricte transporterami nie są, ale ułatwiają przewożenie psa. Nieprzemakalna mata, posiadająca otwory na pas, przeznaczona jest do rozłożenia na tylnym siedzeniu. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku psów dużych, dla których wymienione wyżej transportery będą za małe. Będzie też przydatna szczególnie wtedy, gdy nasz pupil cierpi na chorobę lokomocyjną – mata ochroni siedzenie przed zabrudzeniem.

Jeśli nie chcemy kupować ani maty, ani transportera, a zależy nam na tym, żeby podczas jazdy pies siedział w jednym miejscu (a nie skakał po całym samochodzie), możemy zdecydować się na smycz lub szelki, których klamra pasuje do zapięcia pasów bezpieczeństwa.

Sklep Telekarma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Na psim tropie , Blogger